Мораль та освіта в Україні

tihloМораль на сьогоднішній день, це норми поведінки і правила, діяльність, які створюють приємні відносини між людьми за будь якої ситуації. Саме від самої людини залежить слідувати їй моральним нормам чи навпаки робити все наперекір. Моральні норми в суспільстві більш глибокі, і їх важче зберігати, адже потрібно щоб їх виконували всі без винятку.

На жаль на сьогоднішній день в Україні, не зберігаються в досконалості моральні норми. Люди просто нехтують ними і не бажають робити так, щоб не тільки самій людині а і людям які її оточують теж було добре та комфортно співіснувати. Нажаль ці норми не виконуються і їх не притримуються, ні наш уряд, ні прості люди і жителі країни. Дуже легко з того як ми себе поводимо можна визначити наше моральне виховання. Ми повинні вести себе виховано та поважно по відношенню до інших людей, бо саме з цього починається благополуччя нашої держави.

Основи морального виховання дітей закладається ще в початковій школі. Розвиток дітей, їх моральних якостей має закладатися ще з раннього дитинства. Адже це є основа того, як дитина сформується як особистість, які моральні якості в неї будуть закладені.

Але не малу роль в цьому є батьків. Адже, як би вихователь чи вчитель не старався донести до дитини поняття добра, зла, толерантності та інші, а при цому батьки вдома поводять себе не виховано та агресивно, ніякі слова вчителя не принесуть користі у вихованні моральних якостей дитини.

Важливо приділяти багато уваги тому, як учні ставляться один до одного, як вони поводять себе в колективі, як вони вирішують конфлікти які так чи інакше обов’язково виникають в усіх дитячих колективах.

Дітям притаманно бути егоїстичним, вони бувають не по-дитячому жорстокими, тому моральний бік виховання дітей, і освіти взагалі є дуже важливим.

Саме що стосується освіти в нашій державі, нажаль навіть елементарного морального боку ніхто навіть і не думає дотримуватись Як тільки діти закінчують школу і починають вступати до Вищих навчальних закладів, батьки вже завчасно налаштовують себе на те, що потрібно збирати гроші на те, щоб дитина вступила в пристойний Вищий навчальний заклад і на пристойну спеціальність, а якщо він пристойний то і потрібно багато грошей на нього. На мою думку, ми всі самі в цьому винні адже якщо б не почали давати хабарі, то можливо цього б і не було.

На при великий жаль коли ми починаємося навчатися в вищих навчальних закладах то ми приходимо з великими надіями, що нам буде цікаво і будемо розвиватися як студенти і як особистості. Що нам дадуть знання які нам будуть дійсно потрібні для нашої майбутньої професії та будуть цікавими для нас. Але на превеликий жаль, коли студенти приходять на навчання все не так як вони собі уявляють.

Найбільшою проблемою в наших вищих навчальних закладах є виконання своїх обов`язків деяких викладачів. А є викладачі яким абсолютно все одно, отримують їхні студенти знання чи просто прослуховують курс. Вони особливо не беруть на себе відповідальності за ті знання які отримує студент. Але безумовно є викладачі яким не все рівно як студенти відносяться до їхніх предметів і на якому саме рівні вони будуть знати їхній предмет.

Ще однією із найголовніших проблем на мою думку є, моральне відношення викладачів до студентів, і навпаки, студентів до викладачів. Деякі викладачі зневажають студентів та відносяться до них як до людей ні на що не здібними. Як студенти можуть добре вчитися та виховатися гідними громадянами своєї країни, якщо викладачі їх зневажають, і нажаль ця проблема спостерігається не тільки в вищих навчальний закладах але ще й в школах. Ідентичні проблеми з викладачами і в школах, тільки, що корупція не розвинена.

Не найкраща ситуація і в відношенні студентів до викладачів. Зневага дуже розповсюджене явище, студенти не вважають за потрібне відвідувати пари або ж вивчати предмети, якщо вони вчаться на конкретній формі навчання. Вони вважають, що якщо вони самотужки оплачують собі навчання то до них всі викладачі повинні відноситись дуже добре. Так як вони, ніби то надають заробітню плату. Але ж вони хочуть в замін на всю цю зневагу отримувати ще й гарні оцінки.

Аналогічна ситуація іноді зустрічається зі студентами, які навчаються за рахунок держави, ще й отримують стипендію, і також деякі з них вкрай зневажливо відносяться до викладачів і до навчального процесу в цілому.

Всі ці проблеми наслідок багаторічного нехтування моральними принципами суспільства. Адже ми самі винні в тому що на наша освіта знаходиться на низькому рівні, і ми ж самі абсолютно не бажаємо відновлювати її та робити кращою і вдосконалювати. Потрібно проводити велику роботу щоб налагодити , як сам навчальний процес так і моральний його бік. Потрібно проводити детальний відбір викладачів. Які б гідно відносилися до своєї праці. Адже праця вчителя є дуже важливою для суспільства. В країні буде величезний безлад.

Якщо ми не будемо виховувати себе як гідних громадян. Ми не зможемо бути хорошою країною. Якщо не будемо високо освітніми громадянами. Потрібно насамперед виховувати тільки себе. Адже саме з нас і буде починатися те прекрасне майбутнє. Про яке ми так давно мріємо і трудимось над ти, щоб воно було. Потрібно бути вихованими, та порядними людьми, щоб тим самим була і поважна, вихована, освічена держава. В якій будуть проживати гідні люди.

З усього вище сказаного можна зробити висновок. Що для того щоб моральний бік в освіті і у країні в цілому був на високому рівні, потрібно докласти немалих зусиль і праці. Тоді ми будемо гідними громадянами нашої країни.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.