Моральне вчення Буддизму

budda1Що таке буддизм? Буддизм – це одна з найбільших та найдавніших релігій. Мораль буддизму спрямована на забезпечення спасіння у потойбічному світі. І не дивлячись на відносну складність всіх знань відірваних від життя, ґрунтованих на абстрактних міркуваннях, що не перевіряється досвідом можна з легкістю сказати, що основана на ній мораль проста і доступна майже кожній людині.

Буддизм вважає, що справа спасіння кожної людини знаходиться у його власних руках. І я не можу з цим не погодитись так як хто ще за саму людину може щось вирішувати? Кожний крок, кожне слово, кожна зроблена і не зроблена справа залежить від самої людини! Від твого рішення залежать твої наступні кроки і що буде далі. Наші життя у наших руках.

За словами провідників буддизму усі спроби жити земними інтересами тягнуть за собою нескінченне продовження страждань. Я не раз замислювалась, що найважливіші життєві поняття дуже важко буває пояснити навіть найпростішими словами. Як можна пояснити словами, що таке страждання? Страждання можна відчути на своїй шкурі. Кожна людина знає, що життя сповнене страждань – у страждань є і своя причина . Можна припинити ці страждання, є шлях, який приведе людину до знищення страждань.

Внутрішнє самовдосконалення як вважає Будда спрямоване на припинення людських сутичок. Він займається людьми які поглибились в свої страждання, він навчає їх розуміти свої страждання та розуміти від чого саме їхні страждання, і саме цим він допомагав знайти шлях , що веде до припинення страждань. Якщо відмовитись від спокус та спраги життя, подолати в собі почуття які вважаються гріховними, все це веде людину до припинення страждань. Але як же придушити в собі спокусу життя, настільки природну для живої істоти та в першу чергу для людини?

Буддизм обіцяє людям, що врятує їх від тягосних сторін існування — страждань, пристрастей, негод та від того чого бояться всі люди, від великого страху смерті. Можна звернути увагу, що буддизм немає вчення про світ, богів та душу людини, але Будда казав, що таке світ проповідуючи відречення від світу, Будда розповідав про вічну зміну форм нашого існування, про вічний колообіг життя у нашому світі.

І саме цей постійний колообіг життя який ніколи не припиняється і є причиною усього зла на землі. Я і раніше часто думала про зло яке оточує нашу планету можна сказати, що є зло яке від людей не залежить, як від нас можуть залежати стихійні лиха, катаклізми? На все це немає навіть точних природних пояснень, але також буває зло, яке напряму залежить від дій людини, від дій які ми здійснюємо. Але ми не можемо бути в цому певні… Кожний має свої життєві помилки, кожна людина хоча би раз здійснювала злі вчинки, у всіх є свої особисті гріхи. Іноді зло люди роблять не подумавши вважаючи, що якщо їм від цього добре не буде погано і комусь іншому.

Моральне вчення буддизму сформовано у вигляді вчення про десять гріхів та про десять доброчестостей. Доброчестя і гріхи симетричні одне до одного і діляться на три групи:

Доброчинності тіла: Гріхами тіла є крадіжка , розпуста і вбивство ( не вбивати ніякої худобиі, не вбивати людей , комах, рибу )жити за принципом ненасильства, а жити згідно з принципом насильства — це означає бути дияволом во плоти чи диким звіром, чи то поміссю того й іншого, тоді як жити за принципом ненасильства — це бути людиною, в розумінні людяності, можно сказати бути янголом на землі.

Також до доброчинності тіла відноситься милосердя до життя , допомога бідним, роздавання милостині та фізична чистота. Доброчинності мови полягає у тому шоб говорити правду, правдивість веде до миру на землі, потім в чемності і ушанування святого письма. А якщо брати до уваги гріхи мови то це є пліткарство, брехня,кепкування та злослів’я. І, останнє, доброчинності свідомості в першу чергу совість, якщо не маєш совісті то і нічого тобі не заважає брехати, вбивати та красти. Потім співчуття до живого та віра в істинність буддизму. А гріхами свідомості — це притаєна злоба яка сидіть в середині людини і невірний світогляд.

Якщо людина вирішила прийняти віру буддизму то непотрібно здійснювати якусь церемонію чи обряди, як у нас хрещення, чи то як у євреїв обрізання, чи щось подібне. Треба просто прочитати священну формулу у при сутності віруючих буддистів, їх називають громадою: “Я прибігаю до Будди, я прибігаю до вчення, я прибігаю до громади ”.

Отже, в умовах нелюдського , безжалісного рабовласництва виявилось стрімке поширення буддизму. Так , як Будда дав їм надію на спасіння. Цьому слугувала не розробленість його культових аспектів та пластичність віровчення буддизму.
І так, якщо говорити про виникнення буддизму та складну його долю то для переважної більшості людей незмінним супутником життя є страждання.

Буддизм перетворив реальні людські лихоліття на ілюзію, яка знаходитися у свідомості. Тим самим спрямував людей йти по течії , яка веде до звільнення від страждань. Більше того, опорою для суспільства, в якому жалість та співчуття неминучі виявився сам спосіб позбавлення від страждань, який запропонував буддизм.

Релігія-це прекрасний інструмент налагоджений тисячоліттями для спокійного безтурботного життя , інструмент який пригнічує такі поняття як, наприклад, смерть. Людина, яка вірує, відразу відкидає сумніви , які їй заважають,позбавляє себе мук невідомістю майбутнього, тим самим не втрачаючи можливість мати моральні та естетичні принципи, тобто стати повноцінним членом суспільства. На мій погляд буддизм ж є, одним із найкращих інструментів для заспокоєння людської душі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.