Моральні чесноти, «золота середина» людських якостей

vihovМораль відіграє одну з найважливіших ролей в житті людини. Не тільки здатність мислити чи говорити, а й наявність моральних чеснот відрізняю людину від тварини.

В народному фольклорі чимало прислів’їв та приказок, присвяченій даній темі, адже мораль почала формуватися ще у первісні часи, коли виникали перші суспільні відносини між людьми та світом. Зараз ця тема є досить актуальною для вивчення та обговорення.

Всі ми наділені людськими якостями, і не кожен про них задумується. Ти ж не будеш йти і зненацька опп і думка в голові «Цікаво…які саме загальнолюдські якості я маю?» Ми всі різні, й тому маємо різні вподобання та цінності. Дехто цінить характер, дехто – людську зовнішність, а інші – певні якості. Всі ми унікальні та неповторні.

Звичайно, людей не можна поділити на добрих та поганих, вся справа у їх вчинках. А ми тут же починаємо характеризувати цю людину. Які ж якості є найважливіші? Для декого це почуття гумору і розум, бо саме вони відрізняють людину від тварини.

Я найбільше ціную у людях чесність. Якби всі люди були честними або хоча б намагалился, то в усьому світі панувало б більше довіри та взаємодопомоги, аніж підлості та лицемірства. Також важливою якістю є здатність вислухати. Потрібно в певний момент вислухати і , якщо доречно, дати пораду. На даний час, життя стає все складнішим і непередбачуваним, та ми не будемо опускати руки, а сміливо дивиться у майбутнє та вчитися на помилках.

При знайомстві з людиною, перше враження буде, звісно ж, залежати від її поведінки та чи цікаво з нею. Кожен має свій ідеал і, тому треба плідно працювати над собою аби наблизитися до нього. Це іще одна із важливих людських якостей – самовдосконалення та саморозвиток. Щодо негативних якостей, то це замкнутість обмеженість, нетовариськість, злість, віддаленість. Зараз в нас панує ера Інтернету і люди , не контролюючи себе, проводять за монітором дні, тижні да й місяці. Вони звикають бути на самоті і з певним часом починають боятися оточуючих.

Зрада. Скільки думок одразу виникає, чуючи це слово. Її, як показує статистика, чинила у своєму житті кожна третя особа. Я не говорю, що йдеться про Вас, але така статистика. І ця дражлива тема існуватиме до тих пір, поки існуватиме інститут шлюбу. Скільки пар розлучається саме через те, що не змогли пройти цей скрутний момент?

Зараз діти не розуміють навіть самого поняття «моральність». Більшість з дітей вживають алкогольні напої, палять. Підлітковий вік він, сам по собі, звісно, важкий та не варто до такого допускати, адже, це має негативний вплив на психіку дитини і тому з’являються погані звички.

За моральним вихованням стоїть відомий Арістотель. Його уявлення ґрунтується про людську природу як розумну діяльність , таку, що поєднує в собі стрімку ефективну частину душі й розум. Він поєднує розумову та нерозумову працю людини і, внаслідок цього, моральні чесноти і є тією самою «золотою серединою» суспільства.

Я не хочу нав’язувати власну думку, щодо цього. Та всі люди в світі працюють як один великий механізм. Якщо це працюючий студент, то це взагалі. Спочатку проснувся, сходив на пари, відробив на роботі, ліг спати. І так кожен день. Навіть, не помічаючи, що відбувається навкруги.

Самі вчинки людей характеризуються моральними чеснотами. Цим питанням займався також Сократ, який розуміє самовдосконалення як процес , який протікає протягом усього життя людини. Далі вже йдеться про маральне виховання. В результаті доброчесність людини врівноважуюча. Всі повинні розуміти, що людина без моралі- не людина. Вона є лише оболонкою повсякденного життя.

А нашій країні зараз і так нелегко. Ви думаєте раніше на війну відправляли просто підготовлених бійців? НІ. Вони мали власні бачення на життя, мали саме ці людські, життєві якості, переживали за свого побратима, підтримували і, у разі потреби, прикривали товариша власним тілом.

Ось це справжні моральні чесноти, гордість наша! В даний момент все не так благополучно, як раніше. Наприклад, Майдан. Там не було високоморальних бійців, готових полягти за рідну Батьківщину( та якщо й були, то лічені одиниці). Зараз панує корупція і іще раз корупція. І над цим питанням потрібно вже нам задуматись. Як виховати справжніх захисників країни. Із самого малечку привчати бути чесним, добродушним, чуйним, розумним, відважним…

Підсумовуючи вище написане, моральні чесноти не міняються, змінюється лише реалізація їх у житті. Наостанок зазначу, що на протязі останніх років відбувся занепад загальнолюдських якостей як серед молоді, так і серед усього суспільства. І вирішувати цю проблему потрібно на рівні всього соціуму. Та проблематика моральних чеснот є більш важливішою серед молоді, бо саме на них держиться наше майбутнє.

Людина з морально гарною душею не тільки допомагає собі, а й всьому суспільству. Добро є результатом високоморального вчинку. Це так і є реально. Добрі вчинки впливають на духовний світ та буття; добрі вчинки також об’єктивують в духовній та матеріальній культурі народу і людства загалом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.