Моральні принципи у країнах Азії

japan+mМораль є системою етичних цінностей. Мораль є найважливішим способом нормативної регуляції суспільних відносин, спілкування та поведінки людей. Моральні норми одержують свій ідейний образ в загальних уявленнях та принципах. Мораль є зразком для наслідування. Традиції є міцно усталеними.

У східних країнах та країнах Азії існують певні моральні звичаї. Потрапивши в ці країни для того, щоб уникнути неприємної ситуації, потрібно не забувати про певні звичаї та традиції . В країнах Близького Сходу потрібно вставати, якщо хтось заходить в кімнату. Увійшовши в приміщення, треба пам’ятати, що Ви маєте потиснути руки всім присутнім і після кожного потиску доторкнутися правою рукою до серця. Якщо ви маєте намір привітатися з арабською жінкою,то слід почекати поки вона перша протягне вам руку для потиску.

Коли зустрічаються чоловіки то, ввічливість та повага проявляється в тому, хто цікавиться благополуччям в сім`ї співбесідника, але не питатиме про самопочуття його дружини. Сидячи, ви маєте стежити за тим, як розміщені ваші підошви, адже якщо вони звернені у бік співрозмовника, то це показує наскільки ви неввічлива людина.

Не відмовляйтеся якщо вам запропонували якийсь напій. В більшості в азіатів під час їжі не користуються столовими приборами, тому обов’язково потрібно мити руки до та після їжі. Якщо під час приймання їжі вас попросять щось передати, то ви маєте робити це лише правою рукою. Ліва рука тут вважається нечистою. Закохані і подружні пари мають поводити себе скромно, не так, як це прийнято в західних та європейських країнах. В Азії не прийнято вітатися обіймами або ж цілуватись серед вулиці на очах в перехожих.

Існують загальноприйняті моральні принципи, яких потрібно дотримуватися в країнах Азії:

1. Усі справи повинні бути перервані п’ять разів на день для того, щоб виконати молитву.
2. Не в приміщенні є прийнятим вітання у формі рукостискання. У приватному будинку, господар може привітати поцілунком в обидві щоки — і Ви повинні відповісти взаємністю.
3. На ділову зустріч потрібно одягати костюм темного кольору, сорочку і краватку. Ноги і руки жінок мають бути закриті, неприпустимі брюки.
4. Розмовляючи, араби мають стояти поруч один біля одного. Не можна відступати назад.
5. Араби не обговорюють особисте життя.

Щодо моральних звичаїв в країнах Азії, то в Гонконзі, наприклад, більшість говорять англійською мовою. Важливу роль відіграє пунктуальність. Білий та блакитний — це кольори жалоби. Підморгування вважається грубістю. При зустрічі люди можуть обмінюватись рукостисканнями.

В Індонезії гучна мова є образною. Нічого не подавати і не брати правою рукою.
У Філіппінах можете приходити з запізненням, так як там можуть запідозрити вас у нетерплячості.

У Сінгапурі жителі також досить пунктуальні. Вони практичні, прямолінійні, тому можуть задавати прямі запитання. Жінка — рівноправний партнер. Зустрівшись, ви маєте потиснути руку і простягнути обома руками свою візитку. Довге волосся сприймається недобре.

У Тайвані жителі майже всі говорять на англійській мові. Вони дружелюбні і доброзичливі. В них прийнято дарувати недешеві подарунки. Ніколи не торкайтеся голови. Будьте пунктуальні.

В східних країнах для жінки неприпустимим є показувати себе чужим чоловікам. У мусульманських країнах жінка повинна ховати своє тіло, закутуючись довгими темними покривалами. Щодо весільного обряду, то тут він передбачає церемонію «зняття семи покривал». На Кавказі чоловіка, який випадково торкається до чужої дружини, проганяли за село на цілий рік, а жінку вважали зганьбленою. Варто відзначити, що суворі закони шаріату лише закріплюють вже сформовані звичаї.

Необхідно знати, що і як Ви маєте робити в різноманітних ситуаціях в певних країнах. Тому для початку потрібно вивчити хоча б елементарні фрази, такі як: «дякую», «будь ласка»; навчитися рахувати хоча б до десяти. На сьогодні зберігаються розбіжності щодо правил поведінки та комунікації в різних країнах. Моральні традиції мають вплив на те, як люди повинні одягатися, як себе поводити, що мають вважати за пристойне і гідне.

Але незважаючи на відмінності в моральних традиціях у різних країнах, головні принципи є постійними , наприклад, такі як повага до співрозмовника. Моральні норми, які склалися є результатом досить таки тривалого процесу становлення відносин між людьми. Без дотримання цих правил неможливими є політико-економічні та культурні відносини, тому що досить важко існувати без поваги один до одного, без певних обмежень.

Моральні правила вироблені століттями і направлені на запобігання конфліктів. Вони сприяють поліпшенню взаємин між людьми.

Людина, яка дотримується конкретних моральних норм завжди справляє гарне враження на оточуючих, їй навіть не потрібно прикладати до цього додаткових зусиль. зберігає при цьому власну чесноту.

У кожного народу є свої моральні традиції та звичаї, які передають з покоління в покоління свій досвід, знання та досягнення. Моральні традиції відіграють важливу роль у житті людей, адже вони є відтворенням культури та всіх сфер духовного життя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.