Моральні традиції та звичаї Південної Америки

saПівденна Америка являє собою континент, який перетинається екватором, більша частина якого розміщена в Південній півкулі. В Америку португальські завойовники принесли свою релігію, звичаї, архітектуру, мову. Португальські культурні традиції вплинули на формування музики, літератури і т. д.

Традиції Південної Америки — це, перш за все, сплав індіанських, африканських і португальських елементів. В даний час в її розвитку спостерігаються дві тенденції. Перша з них — збереження місцевих традицій та звичаїв Південної Америки. Друга тенденція строго спрямована на заміну їх культурних загальнонаціональних традицій. Однією із характерних рис бразилійців є так звана «бразильська манера поведінки». По суті,це стиль життя цього народу, його звичаї. Це поняття включає в себе одночасно і «пофігізм», і вміння викрутитися з складної ситуації, вирішивши її легким способом, без особливих зусиль. А «пофігізм» означає лінь,коли ніхто особливо не докладає зусиль і ніколи не буде «стрибати вище голови». І це стосується всього: від запізнення на якусь зустріч до державних проектів, таких як будівництво стадіонів до Чемпіонату Світу та інфраструктури Олімпіади 2016 року.

Отака манера поведінки бразильців існувала завжди, ще з перших десятиліть існування Бразилії,коли вона була поділена на 15 капітанств, які король Португалії роздавав своїм родичам та друзям,навіть тим, хто абсолютно не вмів управляти ними.

Водночас бразильці-це дуже спокійний, миролюбивий народ. Вони ніколи не підуть на відкритий конфлікт,завжди знайдуть дипломатичні засоби виходу із ситуації. Тому традиційно на території Бразилії живуть представники всіх народів світу. Також Бразилія живе в гармонії та мирі з своїми сусідами; нема жодної прикордонної спірної території та міжнародних конфліктів, що сьогодні є рідким явищем у світі .

Основною особливістю бразильського народу є сильні змішування, що впливає на культуру, традиції і звичаї бразильців. Це дуже толерантний народ. Наприклад, можна зустріти людей, котрі вранці йдуть до католицької церкви, а ввечері на африканський культ кандомбле.

До традицій народів Південної Америки відносять — ритуали. Приміром, шлюб повинен обов’язково освячуватися церквою, але на свято запрошують і «чаклуна», який береже молодих від пристріту. Широке поширення набули легенди і знаменитий «цикл пісень індіанців», зокрема міфи, про царя змій, танці. Свята, карнавали є улюбленою розвагою бразильців. В них бере участь майже все населення Південної Америки і в них особливо відчутно вплив загальних культурних традицій. Бразильці досить музичні. До популярних видів спорту в Бразилії відносять баскетбол і футбол.

Бразилія — одна з найбільших футбольних держав світу. Провідні футбольні команди — «Крузейру», «Сантус».Більшість бразильців не можуть відмовити собі в задоволенні подивитись гру на стадіоні або хоча б по телевізору. Про гру, яку там завжди підносили, розмовляють весь час і всюди. Бразильці дивляться футбол завжди і в будь-якому місці, де це можливо, а також в любому віці, від народження, аж до смерті. Від футболу в Бразилії може відволікти лише сімейне свято і то не надовго. Наприклад, привітальна пісня з днем народження може плавно перейти в футбольний гімн.

Аргентина — ще одна, але більш розвинена держава Південної Америки, яка сформувала свою особливу культуру. Тут досить багато вихідців з Німеччини, Британських островів, але майже немає індіанців, лише невеликі їх групи проживають на крайньому півдні та півночі країни. Мешканців цієї, колись процвітаючої країни Південної Америки, аргентинці все одно залишаються тими, ким вони завжди були — незалежним і гордим народом, що зберігають свою історію. Традиції для аргентинців привід для гордощі. У країні дуже популярно танго, суміш танцю і музики, яке вважається одним з найромантичніших способів вираження кохання. Крім того, багатьох жителів країни цікавлять театри. Іншою формою розваги є народна музика, яку дуже люблять аргентинці.

Аргентинці відомі своїм латинським темпераментом, властивим як жінкам, так і чоловікам. При цьому ставлення до людей дуже дбайливе. Ввічливість тут — звичай. Причому це цілком природна поведінка людей. А вже якщо зустрінуться добре знайомі люди, то взаємні компліменти і посмішка не змусять себе чекати. Буквально всі обожнюють футбол, а також те, що подумають про них і яке враження вони залишать у свого співрозмовника. Аргентинці розмовляють тільки іспанською з різними жаргонами і сленгами.

Болівія — найбільша і ізольована країна в Південній Америці. У Болівії домінує в основному індіанське населення, тому більше п’ятдесяти відсотків жителів зберігають свої традиції і віру. Болівія — це найбідніша країна Південної Америки, але зате найбагатша в культурному сенсі. Ця країна вважається самою індіанською країною на материку. Тому звичаї і традиції, які дісталися місцевим індіанським жителям від стародавньої цивілізації Америки, дуже дбайливо охороняються, а їх вплив на суспільне життя дуже величезний.

При спілкуванні з індіанцями слід обов’язково дотримуватися певних соціальних вчинків і дій — вони дуже цінують знаки уваги, але завжди відчувають фальш у їх проявах, також можуть замкнутися в собі, якщо відчують якусь неприродність в поведінці гостя. Болівійці — люди не нав’язливі, на відміну від інших народів бідних країн, варто сказати їм тільки один раз «ні» і вам більше ніхто не буде пропонувати якісь послуги або товари.

Болівійські сім’ї дуже турботливо ставляться до дотримання традицій і звичаїв. Незнання місцевих звичаїв не приводять до якого б то не було негативу, але не варто нехтувати місцевими традиціями, тому що більшість болівійців дуже гордий народ, і має зайве почуття власної гідності, тому такі незначні порушення можуть призвести до не дуже гарних наслідків.

Причому болівійці народ простодушний і анітрохи не злопам’ятний, так що дотримання звичайних норм призводить до досить швидкого налагодження дружніх взаємних відносин з місцевим народом. Окремий звичай місцевих, який викликає величезну кількість суперечок, є загальне вживання листя коки. Дані листя жують, роблять з них чай, настоюють і навіть додають в деякі страви. Незважаючи ні на що, в європейських країнах кока є наркотиком, але в Болівії її використовують як просто тонізуючий засіб. Навіть в кухні країни є свої традиції — це м’ясні страви, які подають або з картоплею, або з рисом, або з салатом. Зрідка до м’ясної страви подають гарячий соус, який зроблений з стручків перцю і помідорів.

Отже, всі традиції різних країн Південної Америки схожі між собою, хоча з іншого баку мають і певні розбіжності. Головне, що поєднує їх, і що вплинуло на розвиток їхніх традицій і звичаїв — це є поєднання культур різних етнічних груп та общин – американців,європейців і звичайно ж самих цих народів. Як результат це дало унікальний культурний спадок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.