Взаємообумовленість основних форм існування моралі

EtiikkaВ першу чергу мораль це те , що виявляє поведінку людини , її норми , певну систему поглядів та уявлення людини . Мораль показує наскільки людина розвинута духовно , як вона відноситься до інших людей .

Моральне виховання людини залежить від впливу сім’ї , школи ,громади . Мораль це ті закони , які придумало людство . Це стан душі людини , її принципи ,її культура виховання,розвиток,цінності ,поняття і звичайно норми поведінки. Але так як кожен з нас індивідуальний у кожного свої межі моралі. Для когось погана думка про близьку людину , це вже погано , а для когось познущатися над жінкою це нормально . Мораль це щось схоже з совістю ,те що нас стримує від безглуздих вчинків . Та для кожного поняття аморального своє…

Існує дві форми моралі :

1)суспільна поведінка та її норми
2)моральні якості (особистісні)

Моральні якості дозволяють побачити як людина спілкується з іншими , як співіснує з індивідом . Моральні якості виступають в ролі рис характеру та у відносинах с іншими людьми.

Моральні норми будуть виражати інтереси груп населення, і служать основою поведінки кожної людини. Вони визначають тип поведінки людини . Моральні якості з одного боку , а з іншого моральні норми людей виражаються в стосунках та у суспільних зв’язках . Моральне життя людей можна розділити на дві сфери , сфера сущого та сфера належного . Сфера такого сущого виглядає у реальних подіях , та значеннях , співіснуванні між людьми. А сфера належного буде включати в себе моральні свідомостей .

Мораль не включає в себе тільки моральну свідомість, а й відносини між людьми , іх взаємодію .У поведінці людини є деякі вимоги які висуває мораль, перш за все це має бути на совісті людини . Можна сказати , що мораль як система норм,та правил , вимог до людей , їх поведінки . Мораль буде виступати у формі ставлення людей до навколишньої дійсності , до відносин з іншими людьми , до культури свого населення , до звичаїв.

Первісні форми моралі

Вже в первісні часи , починає налагоджуватися регуляція життя людей, все поступово залежить від людської свідомості . Разом з тим спостерігалась жорстокість населення на індивіда , і в подальшому навряд чи буде спостерігатися така жорстокість . З часами з’являлася магія , певні міфи , звичаї,обряди , традиції , а також пізніше з’являється мораль .

Прикладами можуть виступати системи заборон , їх називали табу. В наш час відомо про «табу» , те що це заборона якихось дій , у людей викликають великий жах , загрозу . В ті часи «табу» були пов’язані з культом , так названої священної тварини , рід називав себе ім’ям цієї тварини та інцесту (статевих стосунків між родичами). З часом все більше з’являлося табу , з розвитком суспільства заборон було все більше. Вирізняли деякі групи табу , наприклад це були, захист вождів , захист свого житла , захист вогню , захист зброї , та праці , захист слабих членів сім’ї старих людей , дітей, жінок , також було обмеження до їжі , та захист свого власного Я.

Існує 4 форми розвитку норм моралі:

1.табу
2.звичай
3.традиція
4.моральні правила

Табу,звичай та традиція виникають в родовому ладі , а моральні правила за його розкладанні.

Також існує багато точок зору , щодо виникнення моралі : мораль дана людині від природи , мораль дана людині від Бога , мораль з’являється в процесі розвитку індивіда , так само як і інші інтереси людини , мораль виступає як елемент культури особистості , що проявляє поведінку.

Висновок

Мораль з часів виникнення зазнавала великих змін .Епоха Відродження змінила можливості людини. Людина може майже все, розвиває свої здібності .Суспільство захищає свій дім , родину та традиції.

Моральна свідомість людини відбивається в співчутті , розумінні людиною моральних норм , осмислення моральних правил. Мораль є характером індивіда , включає в себе сукупність моральних відносин та уявлень . Кожному члену нашого суспільства потрібно починати з себе . Виховувати в собі моральні якості,позитивні сторони .Люди повинні виконувати свій обов’язок , бути ввічливими , добрими, чуйними , допомагати людині яка цього потребує , створювати атмосферу відкритості , якщо звичайно хочемо щось змінити .

Не можна ставити матеріальне вище моральних цінностей , з цим ми зустрічаємося дуже часто. Але й і на моральному не можна сильно зациклюватися. Можна бути багатою людиною , нічому в собі не відмовлять , і бути людиною з високими моральними принципами . Допомагати іншим , робити щось для покращення стану своєї держави.

Люди не співпереживають один одному , кожен сам за себе , а не краще б було робити все разом для блага своєї держави? Раніше старі речі не викидували , а лагодили . Так от із людськими відносинами потрібно так само , адже в єдності сила!

У кожної людини виникає з народження .Мораль кожної людини залежить тільки від неї , від того як вона буде себе поводити , як слідкує за своїми вчинками ,словами,як відноситься до інших людей, як ставиться безпосередньо до моралі.

Протягом життя звичайно мораль людини змінюється , покращується .Якщо людина має низьку моральну свідомість то вона стає вразливою . На мою думку мораль допомагає людині протягом життя , допомагає їй жити .Також вона контролює її. Існування моралі є дуже позитивними якостями для людини , допомагає ії приймати правильні рішення , бути спокійною , щасливою,більш толерантною до інших людей .

Я вважаю що людина в змозі змінити своє моральне ставлення до оточуючого. Все залежить від людей , якщо буде бажання щось змінити , то може досягти великих висот .

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.