У пошуках щастя

Happy« Щасливий той, хто знайшов
щасливе життя, але щасливіша та, особистість, яка вміє використовувати його»

Григорій Сковорода
Одвічне питання, занепокоєння, душевне терзання: « Щастя, ти де, яке ти, на що схоже?» Ці та будь-які інші питання огортають душу та думки кожної мислячої людини.
« Шукаю щастя по країнах, та по століттях, а щастя….» Г. Сковорода.

З давніх-давен багато філософів, поетів, мислителів та просто небайдужих людей шукали відповідь на одне з найголовніших питань людства: « Що таке щастя?», « У чому щастя людини?». Вкладалася душа та життя не одного покоління для того, щоб віднайти відповідь на ці питання. Люди намагалися дати конкретні визначення , описати « щастя», зважити, порівняти. Але, на жаль ,жодній людині в цьому мінливому світі не вдалося дати конкретну відповідь, знайти спільну думку, один єдиний рецепт « щастя» для кожного малого і великого, старого та молодого.

Щастя , мабуть , це все — таки абстрактне поняття, тому його не можна описати, порівняти, виміряти, дати конкретне визначення. Але в нього можна вкласти півсвіту важливого для тебе; свої емоції, почуття, найкращі моменти життя і нарешті всю свою душу.

Хочеться далі продовжити словами, небайдужої до цього питання людини, Григорія Сковороди: « Шукаю щастя по країнах та століттях, а воно скрізь та завжди з нами; як риба у воді, так і ми в ньому, воно біля нас шукає нас самих. Нема його ніде від того, що воно є скрізь. Воно схоже до сонячного сяйва – відхили лише вхід у душу свою.»

Глибока філософська думка, яка не може залишити байдужим жодного, хто в пошуку істини. Виникають образи, охоплюють твою свідомість спогади. Стає тепло, затишно і ,здається, розумієш в якому напрямку потрібно рухатися за такою жаданою відповіддю всього твого життя.

У першу чергу, коли розмова йде про таке глибинне і широке поняття як «щастя», завжди хочеться зробити подих глибшим і вимовити своє ставлення від всієї душі. Тому, що мова не йде просто про відчуття чи емоції. Можна сміливо стверджувати, що мова йде про сенс життя , про найцінніше ,чого прагне кожна людина на землі.
« Необхідний аксесуар щастя — це впевненість, що живеш правильно.» А. Макаренко.
Наприклад, для когось щастя це — бачити, чути, ходити, говорити, те що нам дано природою, а для когось цього може бути замало.
Але кожна людина повинна цінити те, що їй дано Богом.

Думок з цього приводу може бути безліч. Вони можуть бути кардинально різними, можуть багато в чому збігатися, але єдиної думки не може бути тому, що кожен з нас індивідуальність ,і думка кожного теж є унікальною.

Поки що мені складно дати визначення «щастя». Але кожного разу, коли я зустрічаюсь зі своєю родиною за святковою вечерею або проводжу чудову відпустку зі своїми друзями — це і є щастя особисто для мене. Також праця над якимось завданням, спілкування з однодумцями, досягнення поставлених цілей – це відчуття повного задоволення собою та знову ж таки, мабуть, щастя. Звичайно, в першу чергу це не зовнішнє відображення, реакція, а скоріше це внутрішній стан душі, щастя – це відчуття потрібності, значущості і розвитку.

Коли мова йде про щастя, то, мабуть , набагато простіше описати не саме явище, а скоріше емоції, що його супроводжують, відчуття, які переповнюють людину.

Дуже шкода, що велика кількість людей розуміють, що були щасливими, занадто пізно. Це часто відбувається в процесі кардинальних життєвих змін в процесі порівняння. І наступну частину свого життя людина займається не пошуком нових ресурсів, життєвих сил, сенсів буття, а витрачає його на картання і внутрішні конфлікти. Життєва місія втрачає свій сенс, своє призначення.

Людина — дивне, незрозуміле створіння. Часто ми забуваємо , що кожен з нас « коваль свого щастя» і ми несемо відповідальність перед собою і своїми рідними за те, наскільки ми можемо бути коханими і щасливими і жити на повні груди, віддаючи всього себе собі та іншим. Найщасливіша особистість та , яка потрібна не тільки собі і яка вміє «дарувати» себе.

Взагалі, щастя дуже часто можна зустріти досить в простих речах і ,як не дивно, саме ось те непримітне, повсякденне приносить істинний сенс в наше життя.

Найцікавіше, що ось ці прості, справжні речі в нашому житті щохвилини надають йому змістовності, динаміки, об’єму. Вдихають в кожного з нас сенс життя. Вони залишають позитивні враження, незабутні емоції, справжні істинні почуття. Нам з вами залишається лише одне єдине — навчитися це сприймати, розрізняти з — поміж безлічі неважливих епізодів життя, виносити для себе головні моменти, які потім з часом формують такі важливі стани душі, серед яких і щастя .

Не може не хвилювати те, що існує велика кількість людей, які ніколи не задаються пошуком істини життя, розуміння « щастя». Їх , зазвичай, не хвилює щось нематеріальне, духовне, глибинне. Це не може не турбувати, тому що ми єдине ціле, ми творці свого майбутнього, майбутнього своїх дітей. Невже вам байдуже, яка людина завтра прийде творити майбутнє і залишить по собі слід? Скажіть ,будь ласка, як можна творити, створювати, рухатись вперед , мріяти, спираючись лише на холодний розрахунок, на щось матеріальне і практичне.

Завдання, життєва місія кожної людини на землі в першу чергу полягає в тому, щоб відшукати особистий внутрішній баланс, гармонію власного щастя. І лише за таких умов ми можемо нести щось світле і важливе у майбутнє, вкладати, творити, виховувати. Нарешті дарувати частинку свого щастя кожному, хто поряд.

Отож , пригадаймо чудові рядки висловлювання:

« щасливий той, хто вміє використовувати щастя» Захоплюйтесь ранковою зорею, вдихайте на повні груди аромат вранішньої роси, поринайте у теплі промені сонця, мрійте на заході сонця. Не стримуйте своїх думок, емоцій, вчіть бути щасливими тих, хто поряд. Пробудіться люди! Щастя поряд! Воно в серці кожної небайдужої людини – відкрийте лише вхід у душу свою.»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.