Свобода та відповідальність політолога

svobodaPolitВідповідальність. Свобода. Кожна людина сама для себе знайде зміст поняття і сама вирішить на скільки вона готова відповідати за свої вчинки і наскільки вона може відступити від своїх принципів і в той же час не забувати про свої інтереси.

Тепер для початку розкриємо зміст понять таких як «свобода» і «відповідальність».

Отже: свобода являє собою можливість визначення та реалізації моральної позиції людини, та проявляти себе як самостійна і творчу особистість у своїй позиції, манері поведінці і свободі своїх дій і вибору. В свою чергу, відповідальність – це можливість людини усвідомлювати та розуміти не лише свої проблеми, але й проблеми інших людей.

Далі я хочу розкрити поняття «політолог» та його предмет професійної діяльності. Під політологом я розумію фахівця, що вивчає специфічну сферу життя людей/громадян, яка пов’язана з владою, та аналізує події політично-суспільного життя громадян. Він повинен підвищувати грамотність як правлячої еліти так і «простих людей».

Завдяки коментарям політологів населення держави має чіткіше уявляти собі суть того, що відбувається в країні, та на основі цього формувати своє власне бачення. В такий спосіб відбувається пом’якшення соціальної напруженості. Політолог досліджує практично всі сфери життя суспільства, які тим чи іншим чином пов’язані з політикою. До напрямів дослідження політолога належить – політична культура та політична поведінка, політичні системи, державний лад, влада та інші соціокультурні системи.

Головним обов’язком політолога входить пояснення всьому суспільству процес формування політичних систем, показати їх недоліки та переваги, прогнозувати подальші дії політичних акторів і політичної системи. Під час роз’яснення політичного життя суспільства ми маємо бути об’єктивними і не підтримувати жодну політичну силу. І в той же час не поступатися своїми принципами.

Суспільство має право знати про всі політичні процеси і явища, і знати їх такими якими вони є на справді. Втративши довіру у суспільства політолог практично сідає на «голодний пайок». Політики – роблять політику, а політологи коментують їх дії та методи впровадження їхніх політичних обіцянок. Професійний політолог є «дзеркало» політика. Коментуючи та відстоюючи різні інтереси та погляди політолог має поєднувати тенденції сучасності та концепції минулого.

Свобода і відповідальність присутні кожній діяльності, будь якій професії. Жодна людина не має абсолютної свободи, тому можна зробити висновок, що не має і повної відповідальності. Свобода поняття різнобічне, а тому особистість не обмежена в процесі оволодіння різними видами свободи. До видів свободи належить: політична, духовна, культурна та інші. Також свободу можна вважати самозаперечення власної, а отже і відповідальності.

Звичайно переклавши свою свободу і відповідальність на плечі іншим, ми на підсвідомому рівні починаємо і приймати їх дії як свої. Для балансу понять свободи і відповідальності потрібно застосовувати політичну культуру, тобто вміти робити правильний політичний вибір, знаходити компроміс, досягати консенсусу.

Щодо співвідношення свободи та відповідальності політичних акторів та її його може забезпечити необхідність, яка є універсальною і унікальною для кожної держави та конкретного історичного періоду. Універсальним засобом утримати баланс між цими поняттями може бути страх втрати свободи. Кожен з нас на підсвідому рівні завищує рівень власної волі перед тими кого хочемо підпорядкувати під себе і навпаки знижуємо свою перед тими, кому делегуємо свої повноваження. Персональна відповідальність — це є те відчуття, яке можна і потрібно формувати та удосконалювати.

Заради справедливості, варто зауважити, що далеко не кожен політолог здатний винести адекватну оцінку щодо політичної ситуації та політичних акторів. Для цього необхідні не тільки воля та характер, але і власне бачення дій по швидкому підйому країни, щоб не отримати прокляття вже в свою власну адресу.

Як студент який навчається на політолога, я хочу роз’яснити категорії «Свобода» і «Відповідальність» для України на свій погляд.

Отже:
Свобода. Це обов’язок кожного з нас побудувати такий державний устрій, в якому Україна буде захищена та вільна одночасно. Свобода має бути «від»: від загрози знищення, від загрози загарбання, від суспільної нерівності, від ненависті. І свобода має бути «для»: для незалежного курсу держави, для реалізації потреб українського народу, для знищення «політичного зла».

Відповідальність лежить як на керівництві держави так і на суспільстві в однаковій мірі. Органи управління мають дотримуватися балансу відповідальності, адже недотримання цієї норми може привести у конфлікт чи узурпацію влади. Чиновники не мають панувати, а повинні служити народові України.

Головним критерієм відбору чиновників має бути професіоналізм та прагнення особи служити на благо рідної країни. Суспільство ж не має відносити до влади як до «батька», який має вирішити всі їхні проблеми, а повинне взяти на себе половину відповідальності за стан держави та її майбутнє.

Завжди свобода породжує добро, а не свобода навпаки створює рабство, так було, є і буде. Рабство в свою чергу утворює зло. Відповідальність і свобода перебувають на двох протилежних полюсах. Без відповідальності не буде свободи.

Свобода і відповідальність не можливо розділяти, ці поняття нероздільні. Обидва поняття є взаємозалежними один від одного. Ціною яку потрібно заплати за свободу є відповідальність.

У своїм житті ми кожного дня робимо вибір, це може бути банальний вибір між кавою та чаєм, поспати чи йти на роботу… Ці приклади є досить простими, а от вибір свого шляху, методів і способів реалізації своїх мрій теж буде залежати від свободи та відповідальності, від виховання та інших факторів. Ми може самі вирішувати складні питання, а може все це віддати в руки іншої людини і чекати кращого майбутнього.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.