Індивідуальний моральний обов’язок

diyaМоральний обов’язок дуже важливий аспект у нашому сучасному світі. І не дивлячись на загально прийняті критерії , кожен індивідуально ставить для себе певні межі. Бо зараз в нашому суспільстві дуже тяжко підкорятися та відповідати нормам загальної моралі. Адже кожен самостійно повинен прикласти певні зусилля для того щоб створити ідеальні вимоги моралі суспільства . бо кожна людина повинна зробити свій внесок для розвитку розробки моралі для майбутнього нашого покоління.

Знаючи теперішню ситуацію в Україні ми можемо чітко стверджувати , що людина не зважаючи на вимоги моралі може чітко і впевнено йти проти неї! Через розвиток певних політичних репресій в Києві , нажаль , зараз на сході нашої країни проходить антитерористична операція проти дій сусідньої країни . Вони активно діють проти нашого народу і не дивлячись на це не всі країни визнають Росію , як агресора якій не притримується світових законів ,а про загальні вимоги моралі не має сенсу ,навіть, і згадувати . Бо саме через їхні неморальні вчинки ми суперечимо загальноприйнятим аспектам моралі .

Саме в цій ситуації наші хлопці змушені йти проти себе і проти суспільних вимог відносно етичних критерій . Адже кожен солдат не думає про свої моральні індивідуальні обов’язки ..їх хвилює тільки майбутнє нашої держави , наших дітей та процвітання країни . Адже саме через неморальні вчинки інших людей ми , інколи , також чинимо погано та неморально . Життя складне і кожен з нас не може знати зарання про те , що його чекає в майбутньому .

Найпоширенішими формами навчання мудрості і моралі були і є приказки, прислів’я, пісні. Вони стали невід’ємною часткою кожного з нас, що ми інколи навіть не замислюємось про їхнє використання. Але, на мою думку, нема нічого доступнішого, ніж коротка і влучна фраза, яка може одразу прояснити всю ситуацію або ж застерегти від негативних наслідків у стосунках між людьми чи у побуті. Важливе значення надавалось і пісні, адже її вважають душею українського народу. Саме з піснею проходить все життя: вона підбадьорювала чи журила, розвеселяла, змушувала задуматись, допомагала подолати труднощі чи непосильну працю, згуртовувала людей, була і є формою пам’яті минулого, доповнювала обряди і свята, виховувала любов до естетики і краси.

Також формуванню моральних якостей відводилась важлива роль релігійності. Церква була осередком духовності, чистоти і праведності. Вона повчала на притчах правильного шляху, застерігала від гріховності, братовбивства, зради як власного народу, так і рідного дому, заздрощів. Виховувались такі риси як вірність, покірність Богу і батькам, любов до ближнього свого, терпимість, щирості, доброзичливості. Святкування Різдва Христового, Великодня, Водохрещення, щедрування, колядування, засівання згуртовували людей, під час яких справді проявлялись високоморальні цінності українського народу: повага до померлих і один до одного, відкритість, щирість справді хороших намірів і побажань.

В сучасному етапі ми спостерігаємо посилену інтеграцію українського народу, наслідком якої може бути повна втрата самобутності і ментальності. Швидкий темп життя і урбанізація вносить свої корективи, змінює пріоритети, у яких панівне місце займає те, що люди замислюються лише про власні проблеми. Не такими важливими стали і традиції, звичаї, обряди. Також другорядною стає і релігійність, оскільки матеріальні труднощі і проблеми внаслідок несприятливого економічного і політичного розвитку держави стають першочерговими у повсякденному житті людини. На даний момент це є актуальним питанням, оскільки держава потребує справді всіх вольових, моральних якостей, які виховувались за допомогою цих компонентів, щоб завершити війну за власну українську цілісність і неподільність, яка, на мою думку, і виникла через відсутність дотримання мудрих традицій наших предків.

Моральний обов’язок кожної людини це дотримання звичаїв народу та традиції нашої держави. А особливо певних етнічних звичаїв та обрядів. Адже кожен повинен цінувати моральні надбання наших предків та пращурів . Бо саме їм ми повинні завдячувати за те . що саме зараз ми можемо вільно формувати наші моральні бачення та з легкістю формувати свою думку і не турбуватись про те як будуть сприймати її інші. Адже наші прадіди йшли проти власних інтересів та моральних принципів .Вони також вбивали ворогів ради нашого світлого майбутнього .

Саме тому я вважаю , що кожен повинен слідувати моральним принципам суспільства і водночас не йти проти власних моральних вподобань , цінувати надбання наших предків їх традиції і не зраджувати не тільки власні вподобання , а й прислуховуватись до думки старших поколінь. Бо ми це майбутнє і мораль в нашому житті також відіграє чи малу роль . Саме тому ми повинні боротися за мир та злагоду!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.