Мета і сенс життя

LifeУ чому сенс життя? Для когось — це визнання, достаток, гроші. Для іншого — творчість, самовдосконалення, улюблена професія, домашній затишок.
Видатний філософ Г. Сковорода сенс життя вбачав у пізнанні самого себе, навколишнього світу і Бога в собі. Він вважав за необхідне прожити життя так, щоб совість була «як чистий кришталь».

Для кожної людини сенс життя свій. Одна прагне здобути освіту і мати успіх у кар’єрі, інша прагне створити велику сім`ю і мати затишок вдома . Ми не можемо говорити, що хтось не правий у виборі мети свого існування. Можливо, це залежить від виховання дитини з самого народження, від того, які життєві цінності їй прививатимуть, велике значення має приклад батьків.

На мою думку, для кожної людини важливо мати свою мету і сенс життя, це означає, що людина живе не даремно, вона не існує, не проживає, а саме живе.
Мій сенс життя полягає в самовдосконаленні, адже це постійне відкриття чогось нового, постійний розвиток, це означає, що я не стою на місці, не деградую, я постійно роблю нові для мене відкриття.

В сучасному світі у людей зовсім інші цінності, люди прагнуть зовсім іншого, всі хочуть мати великі здобутки і засоби впливу на інших людей, мало хто піклується про інших, мало хто робить хороші справи. У них багато справ, вони завжди зайняті і завжди поспішають. Суспільство загубило моральні цінності, люди почали піклуватись лише своїми проблемами, їх цікавлять лише самі вони, їх майбутнє. В певному сенсі, люди стали егоїстичними. Шкода, що такий вислів «полюби ближнього свого, як любиш себе» став не важливим. На жаль, мало людей, яких турбує доля інших, яка зверне увагу на людину, яка потребує допомоги , чи на тварину, яка помирає з голоду. Люди Всі зайняті своїми щоденними справами, і живуть за принципом «моя хата з краю, я нічого не знаю», але як показує життя, це лише до того моменту, поки біда не почне стосуватися їх. Шкода, що люди ніколи не замислюються про майбутнє, вони не можуть передбачити події які з ними трапляться. Тому люди байдужі і жорстокі.. Ми ні в якому разі не повинні забувати, що у будь-якій ситуації, ми перш за все маємо залишатися людьми. Може метою життя є допомога тим, хто її потребує?

А можливо, життя потрібно прожити так, щоб пам’ятали тебе тільки за добрі вчинки?

Не можна не відчувати гордості за людей, які літають вище птахів, плавають краще риб, сильніші, швидші, витриваліші від інших істот.
Не можна не захоплюватися людськими здібностями пізнавати та змінювати навколишній світ. Красою людського голосу чи обличчя, здатністю до самопожертви та співчуття, прагненням до добра та справедливості.

Не можна не печалитися, зустрічаючись з людською зрадою, ненавистю та заздрістю. Люди повинні прагнути до високих ідеалів добра , справедливості, прагнути допомогти людям, бути їм потрібними, бути справедливими і доброзичливими, — це робить людину «значущою» .
Можливо, сенс життя у самовдосконаленні самого себе?

Людина прагне до краси, до ідеалу все життя, ми захоплюємося красою людських взаємин, вчинків. Нас захоплює фізичка краса, досконалість людського тіла.
Можливо сенс життя в тому, щоб жити в країні, де панує спокій та мир?

Адже так важливо, коли навколо тебе знаходяться люди які посміхаються, яких влаштовує влада країни, її закони, коли люди не намагаються виїхати в ту країну, де умови будуть для їхнього життя кращі. Коли їх влаштовує їх життя,робота приносить стабільний дохід і головне вона приносить задоволення і бажання йти на неї.
Можливо, сенс життя у духовному спокої?
Сучасний світ потребує удосконалення, зараз як би сказати панує хаос. Люди втратили певні моральні та естетичні цінності. Для всіх важливими стали гроші. Всі забувають в чому справжні цінності, в суспільстві поширюється неправда, та як результат масовий песимізм. Люди почали дивитися на світ не через рожеві окуляри, що також не є добрим, а через сірі, злі окуляри. Життя стало жорстоким, але, в цьому винні самі люди, і якщо нічого не міняти, то буквально через кілька десятків років світ покриє тьма. Люди почнуть не жити, а виживати, просто існувати.

Існує така гіпотеза, що кожна людина народжується з певною ціллю, можливо сенс життя і полягає в виконанні цієї цілі. Ще існує такий вислів, який є стереотипним для всіх, що людина прожила життя не даремно, якщо побудувала будинок, посадила дерево та виростила сина. Можливо сенс життя полягає в виконанні цих на перший погляд банальних та простих речей. Але це не так просто, в кожній з цих речей закладений певний смисл. Дім – це слід людини на землі, дерево – свідчення про життя людини, а син – це продовження роду, людина, яка буде передавати сімейні цінності з покоління в покоління та буде продовжувати традиції Батьківщину, трудитися на її благо, він буде підтримкою і опорою.

Ось потрапив на очі мені такий вислів «Яка різниця скільки років вашим джинсам, якщо ви гуляєте в них по Парижі» — вона надзвичайна вразила мене і змусила задуматися. Насправді люди просто купують собі бренди, просто дорогі речі, щоб показати людям, що вони заможні.
Можливо, сенс життя в подорожах?
Можливо потрібно подорожувати, вивчаючи традиції інших країн, знайомитися з різними людьми і їхніми цінностями. Відповідь на це запитання кожна людна дасть собі сама.

Можливо, сенс життя у вірі?

Віра у Бога дає людині надію на майбутнє. Бог – у людині. Він є або нема. Але повна його відсутність – це великий крок назад і вниз. Але люди прийдуть до нього. До божественного в собі.

При написанні цього твору, я спілкувалася з різними людьми, і ставила перед ними запитання:
— Що для вас є сенсом життя?
Ось що мені відповіли :
—Для мене сенсом життя є благополуччя моєї сім`ї.
— Для мене сенс життя бути щасливою і не важливо чи буду я багата, чи буде у мене машина і квартира в центрі Києва, головне, щоб я ніколи не була самотня, щоб мене оточували тільки найкращі люди.

Головне для мене щастя, якщо буде щастя , то буде все. А щастя – це гарна і здорова родина, це достаток і злагода в родині, це професія до душі.
— Мій сенс життя це синочок, це мої рідні люди.
—Прожити гідне життя, не дивлячись на всі труднощі, які готує життя. Залишатися людиною з великої літери, звичайно ж бути гарною дружиною, мамою і ангелом-охоронцем своєї сім’ї.
— Я мрію стати відомим фотографом, це і є,напевно, мій сенс життя, адже я за цим заняттям провожу багато часу.
— Я хочу щоб мої рідні завжди були здорові,щоб вони мали все необхідне для щасливого життя.
— Мій сенс життя, це стати лікарем, і я до цього впевнено іду, я навчаюсь у медичному університеті на відмінно, адже я прагну стати хорошим лікарем.
З цього можна зробити висновок: «Скільки людей, стільки і думок!»

Людина сама вибирає свій шлях, вона самостійно вибирає собі роботу, вона сама планує своє життя, якщо робота людині буде не до душі, то рано чи пізно вона її змінить. І буде займатись тією справою, яку вона любить, яка приносить задоволення.
Головне мати свою мету і впевнено,незважаючи на негаразди, крокувати до неї, і кожного дня будувати свою стежину життя, цінувати тих, хто поруч, творити добро, бути людиною з великої букви, допомагати щиро тим, хто потребує.

Питання про сенс життя буде відкритим завжди, хоча кожен матиме на нього свою відповідь.

Мета і сенс життя: 1 комментарий

  1. Володимир

    Якщо є можливість вставити й свою думку, то для мене сенс життя — це пізнати того, хто його дав, тобто Бога. І навіть не просто в собі, а в усьому навколо, в Біблії, як його книзі. Пізнати його характер, бажання відносно мого життя. Адже, для чогось я живу, а хто знає краще ніж той, хто мене створив?

    А щастя — це і є знати своє призначення і місце у всесвітній історії!
    Дякую за роздуми

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.