Механізми втечі від нещастя

neschastieЕтика – це наука про мораль та моральні цінності. Але вона базується на розгляді ще й таких понять, як щастя та нещастя.

Щастя – це духовне, а для когось і матеріальне збагачення, найвище внутрішнє вдоволення своєї сутності, осмислення життя, робота над реалізацією свого призначення в цьому світі. Воно виникає внутрішньо, а проявляється зовнішніми факторами.

Щастя — це бути самим собою в середовищі чужих тобі людей. Щастя — це кожного дня прокидатися з думкою, що тобі таки є що зробити сьогодні корисного. Це вміти мріяти але і дивитися реальними очима на світ. Щастя — це мати батьків, неважливо хороших, багатих чи бідних. Важливо — своїх, рідних. Важливість щастя є безцінним для кожного з нас, що б ми не казали. Ми щасливі — отже живемо. Комусь для щастя достатньо сонячного світла і тепла, комусь — мільйони, іншим — затишного будинку на березі моря. Одна жінка мала 450 кішок різних порід і дворняг. Для неї щастя,- це задоволена і сита кішка. 80% людей вважають себе щасливими тоді, коли мають свій будинок, дітей, та прибуткову роботу. Їм цього цілком вистачає. Решта 20% прагнуть покращити своє існування ще одною вищою освітою, роботою, подорожами і багато чим ще.

Загалом, щастя — це частинка кожного з нас. У одних воно відкривається скоріше, в інших,- пізніше, ще треті на протязі свого життя так і не можуть його віднайти.

Нещастя – це виражена протилежна сутність щастю, воно всьому перечить. Виражається у незадоволенні людиною її життям, подіями, ситуаціями, які трапляються на її шляху. Так само , як і щастя воно для кожної людини відображається по різному, адже кожна людина індивідуальна, і має свої особисті особливості. Нещастя – це ті речі, які людині приносять незадоволення, смуток,відчуття потреби в чомусь кращому ніж вона має на даний момент. Для декого нещастя – це випробування , яке посилає на нас Бог. В деякій сутності це означає дуже хотіти чогось, або щось зробити, але не могти. Дехто вважає що нещастя – це покарання за скоєнні ним раніше великі чи малі гріхи.

Людина щаслива чи нещаслива залежить від її характеру, від біологічних, фізіологічних психологічних та соціальних чинників, які найчастіше впливають на індивідуальну особливість людини. А най головніше це те що людина сама для себе вибрала, бути щасливою чи нещасливою, адже доля людини залежить в першу чергу від неї самої , від її внутрішнього переконання.

Багато людей намагаються втекти від своїх проблем. Зазвичай такою втечею вони бажають закрити свій особистий простір від проблем, які потрібно вирішити, а не відвертатись від них. Часто вони бояться погіршення ситуації, бояться, що в ході роботи над виправленням помилок, можуть отримати серйозні травми різних видів, моральні, фізичні, особистісні, і повернути дану проблему ще в гірше русло.

Кожна людина під терміном «втеча від нещастя» має свою думку і розуміє по своєму. Тому що у кожного, нещастя, характеризується різною індивідуальністю і особистісною особливістю. Дехто шукає важчий шлях подолання тієї чи іншої проблеми, а інші є пасивнішими, і віддають перевагу легшому шляху, думаючи що це правильніший вибір.

Ті люди, які йдуть важчим шляхом, для вирішення тієї чи іншої проблеми – досягають більш конкретно позитивного вирішення, тому що вони скеровують всі свої сили в позитивне русло, прагнуть дійти до реалізації певного плану . Такі люди вірять у позитивний кінець, і вони його в решті решт досягають.

Але і бувають такі випадки, коли людина вже зневажується, не контролюється, впадає в агресивний стан, пробує вирішити проблеми за допомогою чарки, а іноді і не однієї. Тоді їй здається, що для неї все підвладно, що вона контролює всі свої дії, стає ще більш агресивною, рветься на необдумані вчинки, не думає про наслідки тієї чи іншої шкоди. Але потрібно пам’ятати що після того, як тобі буде добре у стані алкогольного сп’яніння , завжди буде похмілля, а це, як правило, не з найприємніших відчуттів!

Ще один тип людей , всі свої тривоги, проблеми звалюють на плечі інших, а най частіше – це на своїх рідних та близьких. Вони не в спромозі самостійно вирішити завдання, тому і вирішують скористатися легшим способом, спихнувши всі свої негаразди на іншу людину. Думаючи таким чином, що їх все мине. Та все повертається на свої місця і ніхто не в спромозі рішити за нас нашу долю.

Багато з нас, хто стикаючись з банальною проблемою, дуже часто замикається в собі, боїться відкрити свою душу іншій людині. Це може бути проявом скромності, але най частіше це є прояв страху того, що тебе можуть зрадити, і ти просто не довіряєш людям, як тільки б вони гарно з тобою не спілкувались.

Звісно є така група людей, які не звертають увагу на нещастя, стараються обходить його десятою стороною. Переконують самі себе в тому, що нещастя не існує, що його просто вигадали люди, які завжди знаходяться в страху перед різного роду ситуаціями. І навіть якщо з ними сталось якесь горе, то вони вважають, що все так і повинно бути, тобто їхня позиція така: що не робиться, то все на краще!

На мою думку то, як такого терміна, як нещастя не існує , це тільки образна суть стану, який ще до сих пір не до кінця вивчений і не до кінця досліджений. Моя думка полягає в тому що нами, тобто нашими діями, мотиваціями, нашим розумом керує тільки Бог, а ми тільки виконуємо ті доручення, які Він нам посилає. Звісно в нас завжди є вибір, на яку сторону ставати на хорошу, чи на погану, тому що, як і у всьому повинна бути рівновага, повинно бути, як добро так і зло. То от ті люди які частіше стають на сторону зла, частіше за всіх інших потерпають від горя, від нещастя. Звісно, що навіть ті особи, які долучаються, більшою мірою до доброї сторони не залишаються без уваги з блоку нещастя, але вони більш спокійно емоційно переживають неполадки, стресові ситуації, і виходять з них у більш непошкодженому фізичному і психічному стані.

Від нещастя втікати непотрібно, адже від нього не втечеш це 100%! Потрібно змиритися з тим що в житті зустрічаються різні ситуації, і в нас не завжди будуть відповіді на питання які будуть нам адресовані. Життя підносить нам різні сюрпризи, до яких ми звісно, що не будемо готові зреагувати так , як це потрібно, але ми повинні сприймати все, і якомога менше жалітися!!!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.