Страх смерті і воля до життя

DeathЩо таке життя і взагалі чому ж воно варте , хтось задавав собі хоть раз це питання , о напевно і неодноразово приходилось поринати у роздум цієї немало відомої життєвої гіперболи ! Знаю лише одне це питання надзвичайно цікаве і не одноманітне , у ньому існує досить багато аспектів притаманних різним сферам людського суспільства !

Одні бачать смерть лише як фізичну властивість цього земного буття , інші її вважають лише етапом переходу у інший світ і не більше ! Отже якщо заглянути у свідомість кожної людини , то тлумачення поняття смерті ми можемо побачити під страхом , тобто кожен із нас усвідомлює , що смерть неминуча і їй колись буде час , але інша річ як ми відносимось до того часу?

Тема смерті більшість пов’язана із різними релігіями і там вона знаходить собі місце ! Отже з простої банальної точки зору , смерть у житті людини являється фіналом , або фінішем ! Деякі вчені неодноразово доводили думку що , молоді люди набагато більше бояться смерті ніж люди похилого віку ! Однак зрозуміло лише одне , що люди які мають чітку позицію у цьому житті і розуміють що вони хочуть від нього , менше бояться її . Плани на майбутнє життя і активний спосіб життя унеможливлює страх до смерті .

Людина завжди намагається не вірити і не чекати смерті , ми можемо зрозуміти це тим , що при повідомленні людині діагнозу хвороби – вона тут же буде шукати помилки і запевняти себе що вона здорова ! Є люди які взагалі життя вважають мукою а смерть насолодою – така в них віра і тут вони праві . Знаю лише одне що більшість страхів переконань , і переживань пов’язані з вірою людини , адже на що людина покладає свою надію від того і залежить її світобачення ! Напевно ,кожна людина хоть раз у своєму житті замислювалась над сенсом свого буття. Нащо вона існує,яка її місія … Для кожного кожної людини є свої цінності у житті, для декого головним є заробити мільйон і від цього він буде щасливим ,а іншим для щастя треба зовсім мало, щоб його близькі люди були здорові. Але найстрашніше коли у людини зовсім не має сенсу в житті,і тоді людське життя схоже на банальне існування.

Тому питання сенсу буття і ставлення до смерті не випадково пов’язанні між собою. Не розуміння того ,чого ти хочеш від життя може вплинути на його тривалість. Багато відомих письменників приділяли велику увагу саме цій темі,отже це свідчить, що це питання турбує людей у різні часи,але у кожну епоху це питання трактувалось по своєму . Саме страх смерті викликає у людини волю до життя! Страх смерті виражається у трагічному світосприйманні .

Відрізняється від нього тільки оптимістичне ставлення до ситуацій які відбуваються навколо тебе,та і життя в цілому. Володар такого сприймання впевнено дивиться у своє майбутнє ,та добре адаптується у навколишньому середовищі. Щож таке воля і чи існує насправді вона насправді , тим більше воля до життя ! Особисто я думаю , що воля є особливістю характеру , і вона буває різною . Вольових людей на превеликий жаль дуже мало у наш час , у цьому запорука сьогодення . Воля до життя – ось головне питання нашого часу ! На мою думку людина яка не боїться смерті являється – надзвичайно сильною , у цьому і проявляється її воля до життя ! Особисто я беру великий приклад з багатьох історичних постатей .

Нажаль так склалось історично , що найбільш вольовиті постаті які не боялись смерті далеко позаду , і нагадують про них лише томи історичних монографій , сотні неперевершених картин , тисячі наймилозвучніших поем ! Козаки – надзвичайно вольовиті із неперевершеною мужністю несли для нашої країни лише краще , здобувши незалежність і захищавщи свої народні багацтва , вони проливали чимало крові і не намить не сумнівались у свому виборі ! Здобувши славу і честь вони навіки залишаться у наших серцях ! Воля і смерть це два різних терміни , але є лише одна тонесенька лінія , що зв’язує їх . Якщо людина боїться смерті , то навряд чи вона є вольовитою! Надія на можливість прожити без страху завжди була і є ілюзією . Як не крути , а смерть і являється страхом сама по собі !

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.