Етика і політична культура

Politik+MoralЕтика – це наука про моральні відносини та моральну свідомість. А мораль, в свою чергу, це оцінка суспільством вчинків, дій та норм поведінки осіб у цьому ж суспільстві. Етика присутня у всіх сферах сучасного життя, політика не є виключенням. А навпаки, саме в політиці, вона займає велику роль, адже сучасна політика вимагає від посадовців неухильно дотримуватись норм моралі, права та поведінки, які щоденно контролюються суспільством з різних джерел та джерел масової інформації. Й взагалі етика та політика завжди між собою переплітаються.

Політики керують суспільством та його діями. Ми також знаємо, що вони зазвичай визначають й установлюють усі норми і суть культурної поведінки у суспільстві та повинні займатися громадською діяльністю. Та все ж мораль з’явилася досить давно і проявляла у суспільстві норми поведінки і взаємовідносини, політичні дії не є виключенням.
Зрівнюючи поняття етика і політика, бачимо, що це все ж різні види діяльності, хоча взаємопов’язані. Звертаючи на це увагу, робимо висновок – політику та етику можна об’єднати у поняття політичної етики.

Політична етика – вивчає закономірності загальних норм в політиці та політичних дій у суспільстві. Політична етика співвідноситься взаємозв’язком та взаємовпливом політичних і моральних відносин у суспільстві, від того, яке місце норми моралі посідають у політиці, як чинна політика, своєю чергою, впливає на розвиток моральності в суспільстві. Залежність благополуччя кожного громадянина проявляється у діяльності політичної системи.

Вважається, що сучасна політична діяльність має бути тим паче моральною. Це має бути як ніколи актуальним, особливо, звертаючи увагу на останні часи, на глобальні проблеми народу, з якими люди зіштовхнулися чи не вперше. Яскравим прикладом є політична війна нашого часу, гострі міжнародні конфлікти, терористичні акції, кровопролиття.
Дійсність – це антигуманність, жорстокість, агресивність, насильство, корупція та інше. Означилась моральна проблематика. Саме тому, ми споглядаємо значне відхилення від стандартного поняття моралі, людство вже зрозуміло значну різницю між поняттями політики й етики, вже зневірилися у політичних діячах й почали діяти самостійно, тому що, люди мають право на гідне життя, повинні жити незалежно у своїй державі. Усі втомилися від порожніх обіцянок.

Народ повстав проти бездіяння та нахабства. Розпочалася революція гідності. Це відбулося ще у листопаді минулого року. Люди зажадали політичних та суспільних змін, вийшли на Євромайдан. Все починалося мирно, але деякі діячі зажадали крові, що свідчить про їх антиморальність, провладні структури почали напади з вогнепальної зброї. Тоді почалася війна між громадськістю та нашими захисниками. В хід пішли світлошумові гранати, кийки, каміння, рогатки, коктейлі Молотова, гумові кулі, петарди і таке інше. Загинуло багато людей. Але в кінці кінців перемога була за народом, протестуючі отримали те, заради чого стояли.

Хоча не довго тривала наша перемога… Почалася політична війна з втручанням Росії у внутрішні справи України, що призводить до значної кількості людських жертв, не тільки серед військових, але й серед мирного населення, руйнується інфраструктура та стратегічні об’єкти промисловості. Це все суттєво відображається на економіці нашої держави. Зараз наші побратими й надалі продовжують боротися за свободу народу, мирне небо над головою — вільну та єдину Україну.

Дуже шкода, що політики зараз працюють не на благо держави та людство в цілому, а в першу чергу керуються особистими матеріальними потребами, жадібністю. Звісно не можна порівнювати і казати так про усіх, але на превеликий жаль більшість з них так себе і поводять.
Зважаючи на все, можна сподіватися, що колись сучасна політика й моральність стануть насправді єдиним цілим і нероз’ємним поняттям. Для цього необхідно переоцінити суспільні норми, а з ними й ролі державних діячів.

Сьогодні існують труднощі із приводу визначення політичної етики як окремої наукової галузі. Морально – етична проблема набуває все більше невизначеності. Необхідно вивчати й досліджувати дані питання, а може й здійснити наукову роботу щодо цього, щоб в майбутньому було не соромно перед наступним поколінням. Потрібно удосконалити розвиток політики й моралі на сучасному етапі, відновити культурний потенціал та розвивати політичну освіту.

Отже, сучасна політика, безумовно, так чи інакше вливає на етику і моральні цінності в суспільстві, тому загальними потребами є необхідність в морально відповідальній політиці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.