Аморальність побиття чотирьохрічної дівчинки

fite6 грудня, 2013 року о 22:00 розпочалась телепередача «Вікна» на телеканалі СТБ.
У цьому випуску новин була одна приголомшлива історія, яка змусила замислитись. Про що я і розповім у цьому есе.

Журналісти телеканалу СТБ повідомили, що в Івано-Франківську ледь не до смерті побили чотирьохрічну дівчинку лиш за те, що попросила у вітчима поїсти. У дитячому садочку вихователька Юлі помітила, що дівчинка вся в синцях і шкутильгає. Коли дівчинку відвели до медпункту, при огляді стало зрозуміло, що над дівчинкою жорстоко познущались. Її відвезли у міську лікарню. Після ретельного огляду було встановлено, що у дівчинка втратила зір на одне око, забиття черева, велику кількість ссадин на голові, обличчі, спині, верхніх кінцівках та грудній клітці.

Коли у лікарню викликали міліцію, Юля повідомила, що таке з нею скоїв рідний батько, за те, що відмовлялась їсти та вередувала.
Проте, коли Юліана мама покинула приміщення лікарні, маленька дівчинка зізналась правоохоронцям: те, що з нею трапилось справа рук вітчима.
Як виявилось пізніше, вітчим був у стані важкого алкогольного сп’яніння, а мати у цей час була на роботі. Мати дівчинки навмисне попросила доньку брехати, адже жінка була вагітна від коханого, і боялась втратити майбутнього батька своєї дитини.

Жінка зізналась, що наклеп на колишнього чоловіка звела навмисне, на якого мала зуб за невдале подружнє життя, боялась, щоб нового коханого не кинули до в’язниці.

За словами правоохоронних органів, ця сім’я давно потрапила на облік в соціальні служби. Ще на початку року матір цієї бідолашної дівчинки хотіли позбавити батьківських прав, тому що жінка частенько дозволяла собі випивати з сусідами будинку і запустила виховання власної дитини. Маленьку дівчинку у той час навіть забрали до притулку, проте, як здалось соціальній службі, мати виправилась, зробила ремонт в квартирі та припинила вживати алкогольні напої. Працівники соціальних служб по можливості раз на місяці відвідували цю родину.

Тим часом чотирьохрічна побита дівчинка досі в лікарні. Дівчинку відвідує лиш тітка та бабуся. За весь час мати до дівчинки не прийшла ні разу. Як повідомляють журналісти, матері досить того, що їй сповіщають про фізичний стан її дитини.
«Я працюю, я дозволила собі розслабитися з алкоголем. Мені в міліції сказали — не переживай, з нею все добре», — повідомила матір дівчинки Любов Гендза.

За фактом завдавання тілесних ушкоджень дитині робітники правоохоронних органів порушили кримінальне провадження. Наразі побиття дитини оцінили як легкі. Відтак чоловікові загрожує штраф на 850 гривень або один рік виправних робіт. Чи лишать мами чотирьох річної Юлі її батьківських прав ще вирішується.

На мою думку, вся ця історія аморальна і не вкладається у голові кожної свідомої людини. Мати виправдовувала свого нового коханого, який побив її рідну дитину; не займалась вихованням і особистісним розвитком дівчинки. Я вважаю, що це жахливо, коли діти ростуть в таких сім’ях, стають педагогічно занедбаними. Потім таких дітей дуже важко направити до нормального життя. Я маю на увазі, що ця дівчинка, коли підросте, буде замкнута у собі, підозрюватиме кожного у зраді, буде боятись чоловіків, не буде довіряти їм. В результаті їй буде дуже важко створити власну сім’ю. У цьому разі є можливість появи дитячої психологічної травми. Це буде лиш у тому разі, якщо після такого випадку з дівчинкою не будуть працювати такі фахівці, як: психологи, психіатри, реабілітологи та фізіотерапевти.

З самого початку потрібно було лишити батьківських прав у такої матері та віддати дитину у дитячий притулок. Дівчинка зараз має велике психічне потрясіння та масштабні фізичні побої, яких можна було уникнути. Соціальні служби повинні були зрівноважити всі за і проти. Необхідно було не закривати очі на те, що мати не займалась вихованням маленької дівчинки, зловживала алкоголем. За цей час для дівчинки змогли б знайти прийомних батьків або надати право опікунства комусь із найближчого кола спілкування, наприклад, бабусі чи рідній тітці.

Такі випадки не поодинокі, це свідчить про низький рівень виховання більшості наших громадян України. Тому необхідно переглянути соціальну та моральну систему виховання, ввести корінні зміни. Адже від виховання залежить наше майбутнє!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.