Моральність людини (бідних і багатих, хворих і здорових)

vih-hristianstvaБагатство може вплинути на моральність людини. Каліфорнійський університет провів багато досліджень. Щоб пропустити пішоходів у Сан Франциско перед зеброю водії повинні зупинятися . Суспільство маючи дорогі автомобілі роблять це рідко. Також вони не дотримуються культури поведінки на дорозі підрізаючи інших. Університет ЮТИ фахівцями з Гарварда провів інші дослідження вони говорять про те , що неетичною поведінкою навіть можуть бути думки про гроші.

Юнакам пропонували складати деякі фрази з використанням певних слів перед початком даного експерименту і попросили запам’ятати ці фрази. Вони були більш всього схильними до аморальної поведінки також обману експериментом студенти , які мали складати фрази із словосполучень пов’язаних з грошима. Є і інші фактори які можуть суттєво вплинути на нашу поведінку якщо ми пам’ятаємо , що таке добре , а що погано . Професор Крістін Сміт — Кроу говорить про дослідження про які в нас немає уявлення.

Таким чином такі рекомендації дали б приватизованим компаніям і людям ставити перед собою інші цілі ніж ті щоб заробляти більше грошей. Таким чином ця ціль може стати способом небажаної поведінки. Зазвичай люди вважають ,що якщо людина має кошти то вона погана . А ось та категорія людей , яка отримує менший дохід коштів схиляються до тої думки, що гроші не приводять до добра і це взагалі погано думають , що чесною працею їх не можливо заробити.

Такі думки поширились не тільки в Україні, вони існують по всьому світі . Дослідження які провів університет Прінстон виявили , що люди вважають багатих людей розумними і щасливими, а не поганими і злими. Університет Пенсільванії провів дослідження вони показують , що люди пов’язують прибутки із великою втратою суспільству .

Учасникам пропонувалось оцінити ряд справжніх і вигаданих компаній і індустрій, при цьому називаючи їх доходи. Багато людей були схильні вважати, що компанії які мають великі прибутки роблять більше поганих речей, ніж ті компанії які мають маленькі прибутки. Досліди доводять те , що люди які мають великі прибутки вимушені виживати з великою кількістю стереотипів , і ось тільки дуже малій кількості людей вдається цих стереотипів уникнути .

Мораль (від лат. moralis – це те, що відноситься до уподобань, mores – уподобання) – налагодження взаєморозуміння між особами. Серед людей взаємовідношення норм та поведінки суспільного організму. Моральні норми охоплюють погляди на цікавість та відчуття , погляди на світ та їх принципи, мету й мотиви вчинків та відносин , розрізняючи межу між хорошим і поганим, порядністю й нормами хорошої поведінки.

Мораль надає таку оцінку орієнтації того, чи життя має сенс та те, як люди ставляться до того що відбувається навколо них , спільні традиції, хороші манери поведінки , життєві принципи, мотив вчинків, життєві цілі, взаємовідносини людей та різні категорії в які включаються добро , совість , честь , справедливість . До цієї категорії можна відвести людські норми моралі , милосердя , чесність .Кожний із цих вище перерахованих елементів може мати свою парну протилежну категорію: добро – зло, честь – ганьба, милосердя – жорстокість, чесність – ганьба.

По-перше, моральність – це ціннісно смислова сфера , а також , по-друге, – норма ( принципів ). Таким чином не завжди будь-яка оцінка та не будь — які норми та принципи відноситься до моральності поведінки . Можна привести такий приклад » Ось ця дівчинка дуже красива» — він відноситься до тих висловів які мають певну оцінку тобто оцінюючі.

Також як приклад , є деяка вимога: » Будь ласка перерахуйте кошти не відходячи від каси,» – вона відноситься до нормативних висловів , тобто правил. Але все ж таки ні це оцінювання і не ці правила вони не відносяться до моральних тому що , в них не має певного зв’язку між красивими якостями людини людяністю , а дисциплінованість не може бути чеснотами. Моральні якості визначаються як певна система норм та цінностей, які мають спрямовувати людину бути чесною та робити хороші вчинки.

Але ці моральні норми мають бути такими, що вимагатимуть не тільки добрих та чесних вчинків , а й того, щоб вони були виконані свідомо та добровільно також не маючи від цього ніякої користі. Наведемо такий приклад деякі люди які допомагають особам які не мають коштів на проживання вважаючи що цим він може виконати декілька Божих заповідей і що він можливо врятовує себе від вічної загибелі . Інші допомагають не багатим людям тому що від них вимагає цього влада.

Хтось робить це для того, щоб отримати пошану від суспільства. Ще інші виконуючи це розраховують на взаємовиручку. Деяким іноді хочеться допомогти іншим тому що , мають хороший настрій в той момент. Але також є така категорія людей , яка хоче допомагати іншим людям тому що вони сповідують гуманізм . Таким чином можна зробити висновок про те , що всі ці люди підтримують ту саму позицію і всі їхні дії схожі. Але є і внутрішні мотиви цих їхніх дій вони не схожі між собою , вони різні, тому щоі самі їхні дії також неоднакові. Ці вчинки не можуть бути моральними тому що , моральність можна визначити внутрішньою інтенцією.

Постає питання що може бути важливішим — «здоров’я чи гроші?», звичайно ж відповідь буде такою — «здоров’я» . Але якщо питання буде звучати по-іншому: «Що ви будете щодня робити для себе щоб бути здоровим ? », то відповідь напевно звучатиме не так само впевнено . Тому що, здоров’я сприймається як взято за правило, щось зовсім не зрозуміле, і дбати про нього починають, коли виявляється що його зовсім вже немає . Інакше кажучи , відповідь на запитання — здоров’я чи гроші — має залежність від того, що є на даний час обмеженим.

Суспільство яке дотримується здорового способу життя також підтримують правила безпечного навчання також якщо вони мають високу духовну цінність вони залишатимуться здоровими досить довгий час навіть до глибокого зрілого віку. Відомий український хірург Микола Амосов говорить : » Ті хвороби які має людина у більшості випадків винна сама людина , а не природа або ще якісь інші фактори , дуже часто люди мають хвороби через свої лінощі , жадність , злість , жадобу , а й іноді і від нерозумних вчинків.» Захищення та омолодження свого здоров’я залежить від того на якому рівні у вас культура. Це — може бути не тільки сукупність знань, але і манери поведінки людини, обсяг її моральних цінностей.

Виникає питання : » Навіщо піклуватись про своє здоров’я ?» Яку мотивацію має людина в даній ситуації ? Кожна людина має свою мотивацію дотримуватись здорового способу життя : одна людина має бажання бути гарною , витонченою , хтось інший хоче мати досягнення в кар’єрі і для цього вона має бути фізично та морально здоровою особистістю. Для когось іншого здоров’я це — заощаджувати на ліках в аптеці і лікуватись народним засобами. А для інших — це мати щасливе довголіття та радіти кожному прожитому дню здорового та повноцінного життя .

Отже, будьте морально здоровими , допомагайте бідним та не думайте , що люди які живуть в достатку це завжди недоброзичливі люди , ні це зовсім не так запевняю вас , всі люди різні в когось так склались життєві обставини , а комусь просто поталанило в цьому житті , комусь ні , це життя і для кожного воно побудовано по — різному. Поважайте один одного , майте повагу до бідних та до багатих , хворих чи здорових різниці немає і тоді життя посміхнеться і вам !

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.