Характер людини в контексті моральної взаємодії

ConversationДля початку, пропоную розглянути саме поняття моральної взаємодії. Моральною взаємодією є, по суті своїй спілкування між людьми, в якому людина не побоюється розкривати свої емоції і почуття, так само, як і до чужих емоцій вона ставиться доброзичливо.

Тепер, коли ми приблизно прояснили, чим вона являється, цілком логічно буде поставити запитання про характер людини, і про те, яким чином він буде проявлятися і впливати на саму взаємодію, якими будуть наслідки його проявів у випадку кращих і гірших якостей.

Взаємозв’язок між характером людини і якістю спілкування просто величезний. Так, ніхто не стане говорити з людиною склочною, істеричною, і навпаки, люди тягнуться до добрих і відкритих співрозмовників. Саме поняття характеру має на увазі стійку психічну структуру, набір особливостей людини, який визначає її смаки і поведінку. Характер визначає манеру спілкування, в якому ключі воно буде протікати, і до чого в результаті призведе. Однак, тільки в загальних рисах, завдяки тому, що люди істоти варіативні, часом поведінка і логіка деяких індивідуумів просто непередбачувана.

Риси характеру можна розділити на кілька умовних груп. Емоційні, які відповідають за те, як легко ми переживаємо емоції, і які нам властиво переживати найчастіше (життєрадісний, веселий, похмурий, буркотливий).

Інтелектуальні, які дають відповідь на питання, який склад розуму у людини (допитливість, вдумливість, кмітливість).

Вольові — ті, які описують як саме людина схильна проявляти свою волю (наполегливість, безвольність, рішучість).

І моральні, що описують наші психологічні якості, наприклад — доброта, чуйність, жорстокість.

Також ми можемо відзначити той факт, що не дивлячись на те, що вони відкладають потужний відбиток на поведінку і смаки людини, в силу віку та обставин вони можуть змінюватися. Розглянемо деякі з них, як приклад.

Акуратність — схильність до порядку, акуратна людина буде підтримувати порядок в навколишньому світі, розкладати все по своїх місцях, схильна до аналізу своїх і чужих дій, і приводити все у вигляд логічної структури.

Апатичність — такі люди насилу починають займатися чим-небудь, їм важко почати, у них слабка мотивація. Не плутати з лінню.

Артистизм — схильність до перетворення будь-якої дії в імпровізовану виставу, голосно і яскраво описувати свої дії, любов до жестикуляції в комплекті.

Балакучість — балакучі люди схильні «розтікатися водою по древу», перескакувати з однієї теми розмови на іншу, детально описувати все, що відбувається, розповідаючи про це кому-небудь.

Безкорисливість — люди такого склад розуму завжди були улюблені оточуючими, можуть допомогти в чомусь, «за просто так», тому що їм просто захотілося допомогти. Найчастіше, дуже відкриті.

Безвольність — легко піддаються навіюванню, якщо потрібно, щоб така людина чим-небудь зайнявся, її потрібно або переконати в тому, що це потрібно (що не складає труднощів), або, якщо це робочий процес — просто гримнути. Не схильні відстоювати свою точку зору, так як воля у таких людей дійсно дуже слабка.

Вірність — прихильність людини до ідеї, або, у випадку, коли ми маємо на увазі вірність у стосунках — до людини. Такі люди не схильні змінювати партнерів, друзів, ідеологію. Вони свідомо обирають якусь позицію і дотримуються її наскільки це можливо, до самого кінця.

Запальність — легко дратуються, іноді — без вагомого приводу. Схильні зганяти свої негативні емоції на тих людях, які трапляються під руку, або є порушниками хиткого внутрішнього спокою.

Гордість — один із смертних гріхів, і за сумісництвом рис характеру. Гордих людей дуже легко образити, засумнівавшись в їх заслугах. Мають схильність ставити себе на сходинку вище оточуючих.

Грубість — відсутність тактовності, часом — навмисна. Грубі люди не особливо піклуються своєю лексикою, часто визнають тільки силу, а деякі представники і самі схильні її застосовувати.

Далекоглядність — уміння аналізувати і робити на основі цього подальший прогноз подій, часто особливість людей логічного складу розуму.

Довірливість — люди такого складу розуму легковірні, за рахунок своєї хорошої думки про людей, легко піддаються навіюванню і переконанню.

Життєрадісність — схильність бачити щось хороше в будь-якій ситуації, незалежно від того, що саме сталося, дуже схоже на оптимізм, але дещо відрізняється за рахунок того, що життєрадісні люди будь-які позитивні емоції переживають яскравіше.

Коли ми говоримо про людину, що вона добра – навколишні люди розуміють, які якості вона схильна проявляти. Однак, що робити, якщо характер визначити відразу не вдається? Здавалося б, спілкуєшся з людиною вже досить довго, але все одно не можеш зрозуміти, добра вона, чи все-таки зла, скромний, або це разовий випадок, он як браво стоїть. Як не дивно, це пояснюється досить просто.

Не дивлячись на дуальну природу людського світогляду, людина здатна проявляти одночасно протилежні риси характеру, за рахунок природної гнучкості психіки. Все залежить від ситуації, в якій вона знаходиться, і її оточення. Найчастіше це явище можна спостерігати в серед емоційних рис характеру, набагато рідше — серед вольових. Однак якою буде людина саме в спілкуванні з нами — залежить виключно від нас самих, від того, як саме ми будемо до неї звертатися і в які умови поставимо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.