Моральниий аспект народного танцю

narodniy-tanecНародний танець — це барвисте, яскраве творіння народу, що втілює в собі його емоційний і художній образ. Народний танець може розповісти і показати всю багатовікову і різноманітну історію суспільства , в якому він зародився. Народний танець є уособленням фантазії людей і всієї глибини їх почуттів. Він насичений змістом, сюжетом, драматургічною основою, просторовими малюнками і пластичними рухами, які характерні для тієї чи іншої національності.

Народний танець є яскравою і специфічною формою відображення дійсності, адже в ньому проявляються норми поведінки і взаємовідносини, етика, мораль, а також будь-які зміни в соціальній, економічній і політичній сферах. Всі ці аспекти кожної з епох відображаються в художній творчості народу.

Важливу роль у створенні народного танцю як виду зіграли ритуальні містерії, церемоніальні, релігійні та етнічні обряди , які були просто насичені хореографією. Варто відзначити, що у створенні та еволюції народного танцю був вкладений досвід, талант і фантазія не одного покоління. Танцювальні форми народної хореографії опрацьовувалися як мистецтво, часом і з кожною епохою набували художньої цінності і закінченості, приближеної до досконалості.

Народний танець неможливо сплутати ні з одним іншим видом танцю. Він передається етнічно і генетично, від покоління до покоління, незалежно від віри і національності. Тому, не дивно, що під мотиви народного танцю душа пускається в танок . Кожен народ має танець, характерний тільки для нього. Він відрізняється стилістикою виконання, технічним наповненням, подачею , настроєм, музикою і костюмами. Всі ці традиційні ознаки відпрацьовувалися сторіччями і відображають багатовікову історію народу.

Головна особливість народного танцю, як унікального явища, полягає в тому що, не маючи конкретного автора, цей танець незмінно передається з покоління в покоління і є справжнісінькою і пізнаваною візитною карткою кожної національності. Варто відзначити, що національний характер народного танцю проявляється в безлічі особливостей, а саме: в музичній та хореографічної структурі, колоритних деталях, виконавській манері. Незважаючи на свою важливість, цей танець відрізняється досить простою технікою виконання і нескладними фігурами і па. Вони мають більш узагальнений характер і насичені етносом.

Наприклад, російський народний танець — це танець , напевно, з найбагатшою і насиченою історією. Він бере свої витоки ще з часів Стародавньої Русі. Його утворенню послужили народні масові танці та гуляння і веселі хороводи. Всі ці завзяті заходи були невід’ємною частиною життя російської людини. Без них не проходило жодне свято, жоден ярмарок чи інша розважальна програма.

Російський народний танець ні за що не сплутаєш з будь-яким іншим. Це особливий вид колоритною хореографії. У цього танцю маса відмінних характеристик і особливостей. По-перше , російський народний танець — це завзяті танці з стрибками і активними рухами, які незмінно супроводжуються нескінченним гумором і сміхом. По-друге , обов’язковим атрибутом цього танцю є національні костюми — не менш яскраві і красиві, ніж самі танці. Російський народний танець дуже багатий на найрізноманітніші хореографічні па, в його основі лежить відразу кілька видів танцю, а саме: танець, хоровод і кадриль. Можна з повною впевненістю сказати, що російський народний танець — це своєрідне уособлення характеру російської людини і його душі. Адже немає, напевно, більш веселого і чарівного танцю в усьому світі. У російської людини неймовірно широка і добра душа — такий же і танець його народу.

Неможливо виділити один період з історії Стародавньої Русі, коли зародився народний танець, але з повною упевненістю можна сказати, що він абсолютно точно уособлює в собі всю нелегку і насичену історію цього великого держави. Дуже часто подібні танці проводилися під акомпанемент пісень і текстів про батьківщину, героїв і царів . В основному народний танець був прив’язаний до масових і великих церковних свят. З найграндіозніших можна виділити: весілля, Різдво, Масляну, Івана Купала і ще багато інших, адже російський народ славився і своєю величезною кількістю свят. Одним з найкрасивіших і особливих танців на Русі можна назвати танці на плотах в ніч на Івана Купала. Цього вечора відбувалося масове гуляння з піснями і танцями, а незаміжні дівчата пускали по річковій гладі вінок з квітів у пошуках нареченого.

Російський народний танець відрізняється динамікою, великою рухливістю і наявністю всіляких стрибків і трюків, які вимагали дуже хорошої фізичної підготовки, але варто відзначити, що в часи Стародавньої Русі з цим проблем не було. На превеликий жаль, російський народний танець вже не виконується в наш час з такою частотою. У сучасному світі він використовується лише як сценічна родзинка і національна демонстрація.

Нажаль на наш час майже вся молодь танцює у сучасному напрямку танців, забуваючи про коріння створення самого руху. Можу з впевненістю сказати, що все те, що ми маємо на даному етапі, в хореографічному плані, все базується на народних рухах. Саме завдяки народному танцю ми маємо яскраві, барвисті і колоритні танці сучасності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.