Міжособистісні відносини у побуті та на роботі

ConversationЛюдина протягом життя стикається з безліччю явищ, живе та діє в соціумі. В навколишньому середовищі серед суспільства, особливо в наш час – в цивілізованому оточенні, людина створює в собі особистість, формуються її активність, воля та здібності.

Міжособистісні відносини – це, перш за все, зв’язки, їх сукупність, які проявляються почуттями, судженнями, зверненнями одне до одного. Стосунки між особами, а саме між особистостями, включають чимало факторів в себе, таких як емоції, сприйняття, взаєморозуміння, симпатію одне до одного, звичайно ж, і поведінку та обстановку, в якій відбуваються між особові стосунки.

Міжособистісні відносини можна поділити на такі етапи:

Етап безпосереднього знайомства — виникнення взаємоконтакту між людьми, сприйняття та відбувається оцінка одне одного, яка допомагає визначити продуктивність знайомства;

Другий етап – виникнення дружніх взаємин, коли між людьми вже сформувалось бачення один одного, вони усвідомлюють позитивні чи негативні сторони особистості, що виникли на емоційному сприйманні;

Третій етап – виникнення товариських стосунків, в яких сформована вже довіра, люди прагнуть проводити час разом, в них зближені погляди та світосприйняття;

В практиці ми можемо помітити, що часто в робочому колективі виникають дружні відносини, такі стосунки переходять певні етапи перед тим, коли вони закріплені і перевірені часом.

Серед робочого колективу є велика кількість типів людей, кожен тип особливий по-своєму, і з кожним треба знайти взаєморозуміння. Як і робочому колективі, так і у побуті, кожна людина має свій характер, темперамент, ціннісні орієнтації, всі ці якості в сукупності становлять особистість. В залежності від особистісних якостей, людина обирає свою роль поведінки, і не завжди ця роль відповідає всім нормам морального аспекту.

Людей, в залежності від типу поведінки та спілкування, можна поділити на відкритих, скритих комунікаторів та закритих людей.

Відкриті люди наділені важливою рисою – щирістю, їм найлегше адаптуватись в новому соціальному оточенні, налагодити взаємозв’язки, підібрати підхід до співрозмовника.

Скриті комунікатори з одного боку замкнені в собі, не навіюють дружелюбність, проте, поспілкувавшись з ними, вони відкриваються, для таких людей потрібен певний час.

Третя група людей відмічається своєю закритістю від усіх та усього, із закритими людьми важко знайти спільну мову, вони часто губляться, перебувають у пошуках себе, тому змінюють роботу, не реалізовують себе у побуті.

Міжособові відносини будуються з часом, все залежить також від величини колективу, як побутового, так і робочого. В кожному оточенні можна знайти свого однодумця, не залежно яка ти людина, потрібно лише пильно придивитися до кожного.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.