Кредит та його етичні складові

kreditУ сучасному суспільстві етикетна культура посідає одне із найголовніших місць. Багато людей усвідомлюють обов’язковість та необхідність дотримання певних правил та норм, які удосконалюють суспільні відносини. Сьогодні етикет – це так званий кодекс правил поведінки і моральних манер. На сьогоднішній день без знань етикету людині не обійтися, адже ми його завжди використовуємо будучи вдома, їхавши в громадському транспорті, працюючи на роботі, також у щоденному спілкуванні і в усіх інших сферах нашого існування.

Етика є системою певних норм та вимог суспільної поведінки. Професійна етика кодифікує і систематизує моральні норми і правила працівників.

Сутність кредиту весь час розвивається і ускладнюється. а саме удосконалення економічних суспільних відносин. Етика кредиту в нашій країні — суперечливе і складне явище, так як тут пересікаються різні національності, принципи, погляди, які по різному ставляться до ситуацій, що дуже легко приводить до конфліктних ситуацій. От тому знання елементарних правил поведінки у кредитному спілкуванні дає змогу успішно складати перспективні угоди.

В Україні є етичний парадокс, тобто неетичність чи етичність вчинків досить часто не визначається ні власним вибором, ні законом. У багатьох випадках люди стараються в умовах утисків з боку держави, недотримання законів, невизначеності утриматися на плаву. Але не залежно від цього, завжди потрібно бути людиною — культурною, толерантною і вихованою.

Кредитом називається позика, яка надається однією юридичною особою іншій на умовах повернення із сплатою відсотків за користування.

Установа, яка виконує функції, пов’язані з рухом цінних паперів, грошей, надають кредити та страхують ризики і майно є фінансовою установою.

Кредитна установа — це фінансова установа, яка має право надати фінансові кредити на власний ризик за рахунок залучених коштів відповідно до закону. Кошти, які надаються фізичній або юридичній особі в позику на невизначений строк та під відсотки називається фінансовий кредит.

У сучасному суспільстві етикетна культура посідає одне із найголовніших місць. Багато людей усвідомлюють обов’язковість та необхідність дотримання певних правил та норм, які удосконалюють суспільні відносини. сьогодні етикет – це так званий кодекс правил поведінки і моральних манер.

На сьогоднішній день, при оформленні кредитного договору потрібно бути дуже обережним і дотримуватися даних правил:

— повільно і уважно читати договір, перед тим як його заключати;
— знати обов’язки і права банку;
— якщо щось є не зрозумілим, то потрібно попросити менеджера пояснити не зрозумілий пункт;
— розраховувати ретельно кредитну вартість (мова йдеться про річну ставку і комісії);
— коли щось не влаштовуватиме в договорі, потрібно шукати інший банк.

Потрібно приділяти увагу пунктам які на перший погляд здаються не важливими. Адже в договорі можуть бути несподівані вимоги. Потрібно добре переглянути умови банку які зазначені в договорі. Увагу слід звернути на штрафи, які банк застосовуватиме при не відповідному виконанні умов зазначених у договорі позичальником.

Людина, яка бере кредит має знати про те, що залежно від того як вона буде виконувати умови даного кредитного договору, буде вирішуватися чи зможе людина в майбутньому отримувати взагалі кредитні кошти і не тільки в цьому банку, а і в інших фінансових установах країни.

Слід звернути увагу, що у наш час дуже багато людей беруть кредит. Дуже багато на придбання нерухомості. І тут слід бути уважним тому що банк у разі купівлі нерухомості в будинку, який ще не було введено в експлуатацію забирає права на квартиру як заставу. І потрібно пам’ятати що підписавши договір, не можливо буде внести в нього зміни.
На сьогоднішній день є досвід визначати кредитні договори не дійсними.

Однією з причин визнання договору не дійсним є укладання договору в іноземній валюті без ліцензій.У випадку, якщо кредитний договір визначено не дійсним, то позичальник повинен виплатити банку, без відсотків, тільки суму “тіла” кредиту. А банк у свою чергу зобов’язаний вернути всі сплачені позичальником відсотки за умовами кредитного договору. Ще однією із підстав визнання договору не дійсним є укладання кредитного договору без письмової згоди одного з подружжя.

На сьогодні громадяни з приводу отримання кредиту з привеликим небажанням і страхом звертаються до фінансових установ. Причиною є те що в багатьох є боязнь валютного ризику, високих процентних ставок, і шалені неустойки за просрочені зобов’язання.

У наш час, люди стали мало довіряти банкам, боячись бути ошуканими. Адже ми бачимо сьогодні багато банків лишається банкротами. І від цього страждають люди, які довірилися їм.

Але деякі люди крокуючи у ногу з новітніми технологіями можуть отримати кредит навіть не виходячи з доми. Маючи банківську кредитну карточку з допомогою інтернету можуть складати онлайн договори з банками. Але такі фінансові кредити мають певні лімітні кошти, які банк сам встановлює. Тим не менше, при “підписанні” даного кредитного договору потрібно бути не менш обережним і уважним.

Зараз у мережі Інтернет з’явилося багато шахраїв, які можуть від імені банку обманути і під вашими даними взяти кредит на велику суму, за який потім відповідатимете ви, або ошукати вас.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.