Гендерна типологія моралі

znakomstvoДля початку слід розшифрувати що ж значить саме поняття «гендер» .В біологічному плані ми всі чудово знаємо, як розрізнити особу за біологічною приналежністю, а гендер розширює поняття приналежності з соціальної та психологічної точки зору. Адже «чоловік» і «жінка» в сучасному світі це не тільки різні статі, адже ці поняття наповнюють відмінності в пізнанні, точці зору, поглядах на світ і звичайно в моральному аспекті.

Типологія моралі полягає у тому, що на протязі великого проміжку часу існують сталі моральні норми та принципи, і звичайно ,що для чоловіків і жінок вони різні. Багато хто вважає ,що різні – це не рівні, хоча я вважаю це хибна думка, адже як можуть висуватись однакові норми для таких різних «чоловіка» та «жінки».

Що ж тепер давайте перейдемо до моральних норм за якими живе суспільство, точніше , спробуємо розділити на чоловічі та жіночі норми поведінки. Як заведено пропустимо в перед жінку. То якою ж вона має бути для того щоб відповідати моральним вимогам?По-перше на мою думку моральність жінки підкреслює її уміння бути гарною матір*ю і виховати дитину відповідно моральним установкам. Також жінка має бути милосердною і доброю, вона має випромінювати тепло та турботу і звичайно має бути партнером і надійним плечем для свого чоловіка. Що ж до чоловіка то він має бути надійним і розсудливим ,виконувати так би мовити, роль мозку в організмі, на відміну від жінки, яка є серцем.

У сучасному світі, де відбулася гендерна революція ці істини можуть сприйматися, як якесь приниження жінки, недооцінення її, хоча це не є так, просто в жінці закладні ті речі яких в чоловікові не може бути , так само як і в жінці немає тих якостей на які чоловіки багаті. І ці особливості розділяють місця в суспільстві не на нижчі і вищі ,а на «ліві» і «праві» наприклад. У цьому світі кожне створіння має свою роль та невід’ємне один .

Хоча ми знаємо приклади в історії де жінки «плювали» на суспільні і тогочасні моральні засади і намагалися бути чоловіками. І я зізнаюсь , що у деяких це виходило досить непогано, але суть з себе все одно не викинеш і про це не слід забувати. Як приклад можна навести Жанну Д’арк вольова жінка і цікава особистість на той час. Жінка яка одна із перших тримала в руках не жіноче тогочасне знаряддя праці , а чоловіче знаряддя у війні меч. Цій жінці підкорялись тисячі чоловіків. Жінка-воєначальник. Ця постать присвоює у своїй поведінці рису притаманну чоловікові і перекреслює всі стереотипи гендерної типології. Також до такої постаті відноситься Клеопатра, Роксолана, Жорж Санд та всі інші видатні жінки.

Ролі жінки приписується менша вартість ніж чоловікам. Гендерна теорія сприяє зрівняння прав між жінкою та чоловіком їхніх відмінних позицій статей. Але й відмінності досить чітко проявляються. Особливо в трудовій діяльності її оплаті, різного прийому на роботу також і призначення посад. Жінки в основному займали посади обслуговуючих напрямків таких як культура, педагогіка, громадське харчування і т. д. В сьогоденні збільшується попит на жінок у таких не жіночих роботах як будівництво, промисловість транспорт.

Бунт жінок внаслідок займання посади менш перспективної і менш оплачуваної роботи спричиняє нерівність заробітку, але їхнє здобування освіти на мою думку однакове і в якомусь плані перевищує чоловіче. Нерівність в матеріальному забезпечує підкорює жінку чоловікові і вона опиняється в повній залежності від чоловіка це спричиняє подекуди конфліктні ситуації у їхніх взаємостосунках і порушення моральних норм це призводить до неправильного виховання дітей, порушення довіри, втратою інтересу один до одного особливо чоловіка до жінки, якщо воно домогосподарка і постійно займається дітьми і домашньою справою.

Інша сторона медалі коли жінка займає чоловічу посаду це також сприяє порушення у взаємовідносинах. Жінка забирає роль чоловіка на себе і чоловік перебирає на себе не помітивши цього роль жінки. Жінка може звинувачувати чоловіка в його невиконанні чоловічих зобов’язань не підозрюючи у власній винні.

Гендерні відносини це взагалі темний ліс у визначенні правильності у тієї чи іншої сторони. Різниця між чоловіками і жінками існували століття. Тисячоліття жінки мирилися з цією різницею пристосовувалися до неї і брали на себе ті ролі які їм пропонували, але із настанням революції яка привела до того, що жінки по новому подивились на себе і почали вимагати від чоловіків, щоб вони змінили своє відношення до них. Вперше жінки почали вимагати рівності в усіх сферах життя руйнуючи при цьому сталі стереотипи в розумінні ролі жінки, котрі їх матері та бабусі приймали.

Звикши до влади чоловіки очікували від жінок покірності, але тепер жінки відповідали їм ні. Сучасні жінки успішно формують фінансові і професійні сторони нашого життя, але як справа доходить до взаємовідносин з чоловіком тут жінки є найменш вдалими. Чоловіків навчали тисячоліттями, що вони переможці по життю ніколи не показують своєї слабкості і постійно тримають себе в руках та їхню справу почали забирати жінки урівнюючи свої права тут і почався розкол у взаємовідносинах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.