Етика ісламу

islam-300x300Ідеалами, які вистеляли шлях ісламу були сміливість і мужність, доброта, краса і істина. Без почуття солідарності з тими, хто поділяє їхні переконання, без переслідування вічно невловимого об’єктивного в мистецтві і в науці життя здалося б їм абсолютно порожнім.

« Немає Бога крім Аллаха , і Мухаммед — пророк Його «. З цього символу віри починають молитви, що їх кожен добрий мусульманин , хоч би де він перебував , каже п’ять разів на день, роззувшись і розпростершись лицем до Мекки.

Можна погоджуватися або не погоджуватися з фундаментальними положеннями теорії трансмутації, але системи другої категорії, що зв’язують трансмутацію виключно з аскетизмом, історично нам більш знайомі і зрозумілі. Причина цього полягає в тому, що буддизм і християнство головні релігії людства близької нам епохи дотримуються тієї точки зору , що статеве життя перешкода на шляху порятунку людини або, у всякому разі, щось таке, що доводиться визнавати як сумної необхідності, як поступку людської слабості.

Іудаїзм схиляється скоріше до цієї точки зору , ніж до протилежної ; те ж саме вірно і по відношенню до ісламу , який, врешті — решт, є ні що інше, як реформований іудаїзм, очищений від духу пригніченості і зневіри, але зберіг майже всю етику іудаїзму і досить презирливе ставлення до підлоги.

Буддизм за своєю суттю був чернечим орденом; повчання Гаутами Будди звернені до монахів і містять пояснення та принципи найкоротшого шляху до нірвани , як його розумів сам Гаутама.

Життєве вчення Муххамеда викладено в Корані , який став священною книгою мусульман. Коран містить проповіді і висловлювання Муххамеда , інтерпретовані їм як одкровення Бога. Вважається, що Коран має небесний оригінал. Тексти об’єднані у 114 розділів — сур, кожна з яких має свою назву. Реферат етика ісламу Сури діляться на 6226 віршів ( аятів ).

Вони написані арабською мовою. Коран Стверджує три основні ідеї:

1.Існування єдиного Бога — Аллаха. Він — творець всього сущого , він вічний , недоступний і не має собі рівних;

2.Віра у пророків. В різні часи Аллах посилав на землю пророків , серед них Авраама та Ісуса. Останній пророк — Муххамед , якому Він дав Коран , Книгу вищого і остаточного одкровення , в якій виражена Його воля і вказано шлях порятунку для людей;

3.Очікування Судного дня: в останні дні Аллах буде судити людей за їхніми вчинками.

Іслам встановлює ряд правил, які зобов’язаний дотримуватися кожен мусульманин. П’ять з них покладено в основу мусульманського способу життя.

1.Свідоцтво віри ( шахада ) , яке віруючого підтверджує кожною молитвою : » Немає Бога крім Аллаха , і Мухаммед — пророк Його «.

2.П’ятикратна Щоденна молитва (салат ) . Вона починається на заклик муедзина, вимовний з мінарету — вежі , яка будується поруч або входить в будівлю мечеті. Віруючий з покритою головою і обернувшись у бік Мекки молиться вголос, по- арабськи.

3.Піст (саум ) протягом священного місяця рамадана. У цьому місяці правовірний , щоб наблизитися до Бога і до бідняків , повинні не їсти, не пити , не курити і утримуватися від сексу від світанку до заходу сонця.

4.Подаяння (захід ) . Кожен мусульманин повинен віддавати незаможним одновірцям певну частину свого доходу. Значення цього стовпа ісламу полягає у зміцненні солідарності віруючих.

5.Проща до Мекки ( хадж ) , що її кожний здоровий мусульманин повинен здійснити хоча б раз у житті.

Початком мусульманського літочислення є хиджра (переселення ) Мухамеда до Медини ( за припущеннями , 16 липня в 632 р.). Мусульманський календар ділить рік на 12 місячних місяців і налічує 354 або 355 днів. Цим і пояснюється, що в порівнянні з сонячним календарем в мусульманському календарі щорічно відбувається зміщення назад на 10 днів.

З того, що сказано в Корані і з його тлумачень випливає ряд правил , які визначають поведінку кожного мусульманина в повсякденному житті. Таким чином іслам істотно впливає на сімейне і суспільне життя людини. Іслам відзначає особливими обрядами важливі моменти людського життя, встановлює харчові заборони (забороняє свинину і алкоголь) , визначає покарання за провину і злочин , регулює відносини у всіх сферах ( у шлюбі , спадкуванні майна тощо ). Ця релігія дозволяє багатожонство і вважає , що чоловіки і жінки рівні перед Богом, але за законом чоловіки більш вищі за жінок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.