Етичні аспекти тютюнопаління (куріння)

kurinnyaНа сьогодні, найбільш вагомою медико-соціальною проблемою є тютюнопаління. Всі чудово знають, що складність вирішення цієї проблеми полягає у невідповідному відношенні до паління у суспільстві, адже велике значення має руйнування людського здоров’я. Багатий міжнародний досвід вчених та лікарів довів справді високу ефективність профілактичної роботи, власне, саме у боротьбі з епідемією тютюнопаління.

Починаючи говорити про шкідливий вплив тютюну, потрібно пригадати його появу. Куріння цієї речовини має багаторічну історію. В тей час, коли мореплавець відкрив Америку, європейці почали відкривати багато ще тоді не відомих рослин, серед яких і був тютюн. Проте, незважаючи на заборону Христофора, деякі з його моряків таємно привозили в Європу тютюнове насіння та листя. Дуже популярним став тютюн в 17-18 столітті.

Як би людина не споживала тютюн, вплив продуктів згоряння на не курящих осіб великий. Багато людей думають, що нюхальний чи жувальний тютюн не шкодить здоров’ю, проте це хибна думка. Жувати, нюхати тютюн, курити цигарки, сигари, різні трубки — це все має свої наслідки, саме це споживання дуже підвищує захворюваність і передчасну смерть, і вони спричиняються навіть більше, як різними 20 хворобами.

Різні багаторазові дослідження показали, що саме кількість випалюваних сигарет та тривалість паління впливають на виникнення захворювань. Експерти оцінили, що саме від хвороб, які напряму зв’язані з палінням , кожного року помирає декілька мільйонів людей у всьому світі. Якщо, власне, ситуація не зміниться, то дослідники побоюються, що з 2025 року втрати людей збільшаться щорічно до 10 мільйонів чоловік.

Дуже актуальною проблемою тютюнопаління є саме в Україні. В Європі, як би це не було сумно чути, але Україна посідає 1 місце за кількістю курців. Навіть більше 15,5 мільйонів курців у 2007 році нараховувалося в нашій державі, і шкода, що кожного року це число стає ще більшим.

Кожна 5 жінка на сьогоднішній день є активним курцем, і це ніхто не придумав, інформація достовірна, вслухайтесь, кожна 5 жінка. Особливо хвилює те, що ця шкідлива звичка у жінок припадає саме на вік до 35 років. А як же ставати матір’ю? Кого ж потім жінки звинуватять, якщо у немовляти виявлять різні порушення? А винними можна вважати тільки себе самих. Проте, не можна звинувачувати тільки жіночу стать, чоловіки так само мають берегти своє здоров’я для продовження роду. Всі хочуть здорових дітей, от тільки ніхто не хоче відмовлятись від своїх «хороших» звичок.

Жахливо те, що дія тютюну не тільки впливає на організм того, хто палить, а ще й на людей, що оточують. Наприклад, якщо курець знаходиться у закритому приміщенні, де багато зібрано людей і починає палити, то скупчується досить таки велика кількість тютюнового диму. І, власне, якщо людина перебуває в цьому приміщенні, яка не курить, то негативний вплив іде на її організм.

Можливо для когось не відомий той факт, що тютюновий дим – це такий вид забруднення повітря, що в дуже-дуже багато разів забрудненіший ніж будь-який хімічний комбінат, і люди вимушені цим дихати, навіть ті, хто не палять і хочуть зберегти своє здоров’я.Але свій вибір людина повинна робити сама, і що для неї важливіше теж вирішувати тільки їй.

Якщо ж вже особа обрала все-таки цигарки, то вона зобов’язана намагатися не шкодити оточуючим. Ви обрали паління, але хтось цього не обирав і не хоче цим дихати, тому не потрібно бути егоїстом і завжди мати на увазі інших.

Зараз вже все більше різних країн обмежують куріння у громадських місцях, що є дуже правильним, адже менше людей можуть постраждати. І тимбільше, на мою думку, курці не хочуть проблем з поліцією та зі сплатою штрафів.

Віднедавна курців в Україні спіткали незручності, тому курити тепер не лише дорого та шкідливо, але й проблематично. Про адміністративні порушення кодексом України давно є заборона паління в певних місцях, а саме:

1.У метрополітенах, у вагонах поїздів, у невідведених для куріння місцях
2. На різних суднах, окрім спеціально дозволених місцьн
3. Також в тролейбусах, трамваях, автобусах, маршрутних таксі заборона паління. В цих випадках, коли людина порушила правила, то їй загрожує попередження або штраф. Варто пам’ятати всім, що неоподаткований мінімуму доходів громадян становить 17 грн.
4.Там, де курити забороняє закон, а також , у визначених місцях рішенням сільської, селищної, міської ради буде попередження або накладення штрафу.

Забороною є не лише куріння різних тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів, а саме в:

1. У таксофонах і ліфтах.
2. На ділянках та у помешканні медичних закладів.
3. На території шкіл, садочків.
4. На ігрових майданчиках.
5. У підземних переходах.
6. У перевізному транспорті.
7. У приміщеннях споживання їжі.
8. На ділянках культурного призначення.
9. На зупинках.
Крім дозволених місць, також куріння тютюну забороняється:
1. В житлових комплексах.
2. У готелях.
3.У гуртожитках.
4. Також на вокзалах.
5.В аеропортах.

Власне кажучи, варто узагальнити, що паління не заборонено на вулицях, у парках, біля житлових масивів, якщо людина не знаходиться біля вищесказаних об`єктів. Якщо у разі порушення правил і у людини виникли проблеми з працівниками поліції, потрібно сплатити штраф та прислухатись до слів правоохоронців.

Отже, українське Законодавство включає ряд законів та актів, що спрямовані на мінімальну шкоду від вживання тютюну. Людина робить сама свій вибір, тому якщо вже палити, то тільки не забувати про етичні аспекти тютюнопаління.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.