Дії та злочини людини

zlochinЗ появою перших людей на Землі почала формуватися мораль. Вона розвивалася разом з людьми, крокувала поруч нога в ногу, зуміла проникнути у всі сфери людської діяльності і стати невід’ємною частиною кожної людини. А що ж таке мораль? Мораль — це певна система неформалізованих у вигляді правових приписів поглядів, уявлень, норм та оцінок, що регулюють поведінку людей у суспільстві. Але у всі віки та у всі часи знаходилися люди, які нехтували загальнолюдськими правилами і нормами. Такі люди зазнавали громадського осуду і втрачали повагу в очах інших.

Безперечно, суспільство постійно намагається жити за встановленими правилами, однак не існує жодної людської спільноти, у якій би такі правила не порушувалися. У всі віки та у всі часи знаходилися люди, які нехтували загальнолюдськими правилами і нормами. Такі люди зазнавали громадського осуду і втрачали повагу в очах інших. Багато порушень мають незначний дріб’язковий характер.

Це може бути, наприклад, звичайне запізнення учня на урок, перехід дороги в забороненому місці. Але є й порушення, які іноді є надзвичайно небезпечними, як от крадіжка чи вбивство людини. Дії, а в даному випадку саме порушення, які пов’язані зі вчиненням людьми суспільно небезпечних діянь та визначенням відповідальності за їх вчинення регулює кримінальне право. Самі суспільно небезпечні діяння називаються злочинними.

Злочинам характерний цілий ряд ознак, які є спільними з іншими правопорушеннями. Такими ознаками насамперед є: небезпечність для суспільства; усвідомлене здійснення; вчинення всупереч усім заборонам, які визначені кримінальним законодавством. Але, злочини мають значно вищий рівень небезпеки для людини, а іноді і всього суспільства, на відміну від звичайних порушень.

Саме через це ним не буде називатись дія або бездіяльність, що здавалося б, формально й містить якісь конкретні характерні показники якогось протипоказаного діяння, однак через малозначність та не дуже значну глибинність не становить суспільної небезпеки, іншими словами — не завдала й не могла завдати істотної значної шкоди особі, суспільству або навіть державі. Окрім цього всього, злочином зможе стати тільки те діяння, котре є прямо передбачене загальноприйнятими правилами.

Люди, визначаючи рівень суспільної небезпеки і завданої шкоди, виділили такі злочини: незначної тяжкості, середньої тяжкості, більш тяжкі та особливо тяжкі.

Незначним злочином (або його ще також називають злочином не дуже значної тяжкості) є такий злочин, за вчинення якого людину буде залишено волі, терміном не більше ніж два роки. Інколи за злочин невеликої тяжкості буває навіть значно м’якше покарання, яке незначною мірою обмежить загальне існування людини, яка провинилася.

Сюди можна впорядкувати такі дії, як заборонене полювання в заповідниках та на інших заборонених для полювання територіях та об’єктах, що відносяться до природно-заповідного фонду. Покарання також можна отримати за погане ставлення до тварин, за нелегальне створення ( підроблення ) документів та печаток на них.

В свою ж чергу, злочином середньої тяжкості можна вважати такий, за вчинення якого буде проголошено людині обмеження свободи, терміном не більшим за п’ять років. Таким злодіянням, наприклад, може бути крадіжка( таємне викрадення майна чужої людини без дозволу на те).

Люди вважають тяжким злочином той, який завдає вже більш відчутної, більш масштабної шкоди, ніж злочин середньої тяжкості. Таку шкоду зазвичай може відчувати не тільки одна конкретна людина, а й в деяких випадках ціле суспільство. За такий злочин правопорушника буде чекати покарання у вигляді позбавлення волі на значно довший час. Цей може бути обмеження волі терміном до десяти років. В такому випадку мова може йти про зарання обдумане тяжке нанесення ушкоджень іншій людині або про контрабанду (вивезення товару до інших країн через кордон.

Назвати особливо важким злочином можна той, який понесе за собою більш суворе покарання. Таке покарання вже буде у формі висновку людини на час, який становитиме більше ніж десять років. Коли ж людина не просто вчинила злочин особливої тяжкості, але й перед цим осмислила його і продумала увесь хід своїх дій, то її чекає саме жахливе покарання з усіх, які тільки можуть бути — це довічне ув’язнення, іншими словами позбавлення волі назавжди. Яскравим прикладом, який заслуговує довічного ув’язнення, може стати умисне вбивство.

Пишучи це все, хочеться звернутись до людей з проханням поважати інших людей, їх інтереси. Важливо не забувати, що життя — це найблагородніша і найвища цінність за всі, що тільки можна назвати. Не ми давали життя іншим, тому й не нам його забирати. Коли ж задумав взяти щось чуже, бо захотілось такого собі, перш задумайся, якими силами це далося тій людині, якої ти хочеш чогось позбавити, уяви себе на її місці.

А також подумай, може тобі буде набагато приємніше придбати певну річ своїми власними зусиллями, наприклад, при необхідності назбирати кошти, витратити певні сили, але потім отримати ніби в дарунок можливість пишатися самим собою. І крім можливості пишатися собою, ви залишитеся з чистою совістю, з добрим серцем, з гарним ставленням до вас інших людей, а не з осудом і ненавистю.

Живімо по совісті, не вчиняймо діянь, які принесуть хоч комусь шкоду. Будьмо людьми! І тоді наше життя отримає нове додаткове дихання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.