Зло над твариною

pitbullНещодавно весь світ побачив статтю під заголовком “Житель Сполучених Штатів Америки по-звірячому скалічив собаку та постав перед судом ”.

Надзвичайно жорстокий випадок знущання над тваринами відбувся влітку у штаті Масачучетс. 32-річний поляк за свою жертву взяв молоду самку підбуля і настільки сильно познущався над нещасною твариною, що після вилучення тварини від нелюда, провідні спеціалісти-ветеринари світу мали визнати необхідність приспання собаки, настільки несумісні з життям були її травми, і настільки сильними були її страждання. Поляка вдалось спіймати представникам правоохоронних органів за досить короткі сроки. Наразі він знаходиться під арештом. По сьогоднішній день триває судова справа “Puppy Doe“ (як її прозвали жителі соціальних мереж). Зоозахисники з усього світу слідкують за ходом даної справи. У різних країнах світу місцеві жителі виходять на протести та мітинги за захист прав тварини, та за справедливу кару для “догхантерів”, зокрема для поляка.

В кінці серпня поточного року побиту та виснажену собаку знайшли у парку міста Куінсі, що знаходиться у штаті Масачусетс. Тварина була в жахливому стані: в неї були зламані кістки та суглоби, наче собака пройшла середньовічні тортури; у підбуля був розрізаний язик, виколоті очі, і окрім цього мав страшні опіки на шкірі. Як вже було сказано вище, ветеринари вжахнувшись стану пса, вирішили позбавити його незаслугованих страждань і приспати. Прокурори, що за своє життя бачили досить багато страхіть, було шоковані побаченим станом тварини.

Слідчий по даній справі опублікував фото скаліченого підбуля в інтернеті з проханням знайти власника. Як згодом вияснилось, пса у 2012 році пристроювали “у добрі руки” в інтернеті. Не встигло пройти і тижня з моменту опублікування даної об’яви, як зоозахисники з усього світу закидали поліцію листами та електронними повідомленнями, кількість їх перевищувала десяти тисяч. Крім того, вони змогли зібрати десятки тисяч доларів, які оголосили винагородою за затримання злочинця. Одна заява вивела поліцію на головного підозрюваного — поляка Радослава Черкавського. Його знайшли та арештувала у іншому статі, а вже в наступний понеділок його віддали суду штату Масачусетс. Радослав жив недалеко від парку, де була знайдена собака.

Відразу після арешту поляка, прокурор зібрав прес-конференцію, що була присвячена даній новині. “Від садистської жорстокості Черкаського постраждали, скоріше за все, ще багато тварин, а можливо навіть і людей”, — заявив прокурор.

За Законами поляка чекає 55 років позбавлення свободи, або ж він може вийти під залог, заплативши пів мільйона доларів. Проте зоозахисники виступили з категоричним протестом щодо звільнення арештанта під залог: “Така тварина заслуговує навіть не довічного ув’язнення, а смертної кари. Можливо тільки після такого закінчення цієї ситуації хоча б трохи поменшає жорстокості над тварини у нашому світі”.

Ця людина позбавлена не тільки моральних та етичних принципів, норм поведінки, але і людяності, що є найголовнішим показником розвитку людини, розвитку її свідомості та самосвідомості, усвідомлення себе як частини нашого світу. Безумовно, першочергова вина лежить на плечах батьків. Саме батьки, ще з раннього дитинства, мають закладати в дитини моральні засади, етичні норми тощо.

Американський вчений провів ряд досліджень, що був спрямований на вивчення жорстокості дітей, підлітків та дорослих як серед вільних, так і серед заарештованих людей. Результати були для нього вельми непередбачені.

Своє дослідження він почав з опитування своїх знайомих та друзів. Виявилося, що майже всі в дитинстві так чи інакше знущались над тваринами. Але зараз усі вони шкодують про заподіяну шкоду тваринам. Зокрема, близький друг K. зі сльозами на очах розповідав про те, як в дитинстві на День Народження йому подарували цуценя. Разом із гостями (малими дітьми) він грався песиком – підкидали його, кидали, але під час одного з «кидку» він сильно вдарився і на наступний день помер через крововиливи. Друг L. розповідав, як він з друзями підривав петардами жаб; друг Р. – як він натравляв собак на котів і т.д.

Ці різні знущання об’єднує одне – усі «катувальники» з прикрістю згадують власні вчинки, дуже шкодують що вже виправити нічого не можна. Вчений пов’язував таку поведінку дітей з тим, що діти прагнуть виділитися, казатися дорослими. Крім того, вони бажають мати над кимось владу, могти командувати. Це, безумовно, спричинено батьківським фактором, бо більшість батьків будують свою виховну систему на принципах «не можна», «можна», «роби так, а не інакше». Дитина прагне такого самого контролю за кимось, і оскільки людським життям вона покомандувати не може, зриває свою агресію та злість на найбеззахисніших представниках нашого світу – браттях наших менших.

Ще більшим були здивування від дослідження заарештованих людей. Більше 95% свідчили, що люблять тварин і не терплять жорстокого з ним поводження. Ще 5% мали зворотну відповідь. Особливістю було те, що 95% людей, що були заарештовані за будь-які правопорушення, окрім вбивств (за винятком пари випадків), а 5% — мали пожиттєве (як за вбивства людей, так і тварин).

Проаналізувавши даний випадок з поляком, вчений дійшов такого висновку, що, по-перше, цій людині явно в дитинстві забракло батьківської любові та піклування, був представлений самому собі, і велика ймовірність того, що в дитинстві він терпів знущання та жорстокі покарання від своїх батьків, що безумовно вплинуло б на психіку будь-якої здорової дитини, і як наслідок – неадекватна та жорстока поведінка, яка може стосуватися і як тварин, так і людей.

Пенітиціарні службовці стверджують, що при ув’язнені Черкавського його чекає не найзавидніша участь. Ув’язнені досить жорстоко та суворо відносяться до тих, кого ув’язнили за знущання над тваринами. Статистика американських ув’язнених свідчить, що серед «кримінальних авторитетів», що знаходяться за гратами (на період 2001-2012 років) немає нікого, хто б знущався над тваринами, і ба більше, всі вони не терплять таких «нелюдей». Цей факт «гріє душу» зоозахисникам, бо ті вважають, що навіть довічного ув’язнення було б замало такому жорстокому садистові, який явно заслуговує значно більшого покарання за усі свої діяння.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *