Життя у кредит — напруга чи безтурботність?

kreditКредит! Це слово знайоме кожному українцю. Термінал для оплати зустрічає середньостатистичного українського жителя, який щомісяця йде до того ж терміналу оплати або в касу одного з десятків банків і несе енну суму грошей, та ще й з відсотками, за своє чергове придбання.

Така послуга як кредит була придумана ще в не за пам’ятні часи в стародавньому Єгипті Мойсеєвим народом, що зовсім не дивно. Багаті євреї давали купцям гроші в Лихварство. Так що така послуга як кредит знайома людям ще з давніх часів.

Безліч банків, в наш час, займається кредитуванням! Та що там банки, я думаю, всі почали помічати появу якихось сумнівних контор, таких як: гроші швидко, гроші за 5 хвилин і так далі. Причому, для отримання кредиту в цих конторах не потрібно ні яких документів, крім вашої книжечки з гербом України на обкладинці і з короткою, але вагомою назвою паспорт.

Ну і звичайно, ваших пару підписів в контракті ,який особливо ніхто й не читає, в більшості випадків. І дуже шкода, що не читають! Грамотно складені документи, написані недуже зрозумілою мовою для простого робочого з заводу або роботяги ,який приїхав з села, взяти гроші в борг на новий інвентар для городу та іншого.

А в тих незрозумілих простому народу документах, пункти в яких говориться ,наприклад, що в разі затримки погашення кредитного боргу накладається штраф, тобто відсотки стають ще більше. Або в разі не можливості погашення, компанія має право на володіння вашою приватною власністю! Квартирою, машиною, дачею, і так далі. Тільки сказано це все на вузько спеціальній термінології, що і може в вести в оману не дуже освіченого українця.

Але не будемо згущувати фарби, це лише поганий приклад того, що може статися з людьми ,які по суті самі винні в такому розвитку подій, не читаючи або не розуміючи що вони підписують. Ніхто ж не забороняв уважно почитати, а якщо розумієш, що ні бельмеса в цих справах, то взяти з собою компетентну в таких справах людину. Але зараз мова піде не про це!

Давайте розглянемо в загальних рисах, плюси і мінуси кредиту.

Не можна однозначно сказати погано це чи добре. Це добре для кредитора, однозначно, тому що в більшості випадків гроші повертаються, та ще й з відсотками. Безумовно, для позичальника спочатку теж все здається райдужно і безхмарно. Адже думка про те, що потрібно буде віддавати гроші, та ще й з хорошим відсотком, затьмарюється радістю від нового придбання або певної суми грошей, узятих на якусь справу. Так, це буде добре для позичальника, раптом у нього вийде відкрити довгоочікувану справу або людина придбає так потрібну йому річ. Але як завжди є одне, або декілька «але».

І це «але» називається, світова кредитна історія.

Давайте заглянемо в світову статистику кредитної історії і що ж ми там побачимо? А буде там наступне: найбільше не погашених кредитів, і проблем з поверненням боргу — на території колишнього СРСР ну і відповідно на нашій з вами улюбленій Україні. І відразу ж виникає питання: «А чому так? Чому в тій же Америці, Європі немає таких проблем?» Ні ,не без цього і там трапляються проблеми з погашенням кредитів, але це поодинокі випадки; «Люди може там добріші?»

Та й у нас в Україні, начебто, незлі; тим більше після революції гідності, і в стані не оголошеної війни з Росією, в якій ми знаходимося і по сей день, нація почала прогресувати в кращу сторону, але це тільки на мою суб’єктивну думку. Так, можна висунути концепцію, що це наш менталітет і люди тут такі взяти візьмуть, а віддавати не хочуть. Так як є не хороший приклад в нашій же з вами країні, яка загрузла в кредитах на кілька поколінь вперед. І ця концепція буде мати право на життя.

Але особисто моя думка, проблема з погашенням кредитів полягає в тому, що віддавати то нічим! Тому що країна сама в кредит живе, як наслідок, економічний стан плачевний, масове безробіття, низькі зарплати, необґрунтоване підвищення цін в кілька разів на весь пакет комунальних послуг, штучна девальвація національної валюти, ну і найголовніший факт на закуску: тотальна корупція у всіх ешелонах влади. Але повторюся це знову тільки моя суб’єктивна думка, моє бачення ситуації, яке я нікому не нав’язую і не збираюся це робити.

У тій же Америці можна було б зробити висновки, що життя в кредит — це безтурботність, але в нашій з вами країні, це постійна напруга і все через вище перерахованих фактів.

З болота під назвою кредит, стежки з постійної напруги в безтурботність поки не видно, як і не видно долар по 5 грн в 2005роком з 2016.

Так що, поки, жити українцям в постійній напрузі, з очікуванням дзвінка з банку про погашення заборгованості, або того гірше, дзвінка колекторів в дверний дзвінок.

Ну а взагалі, напруга це або безтурботність, ще звичайно ж залежить, від характеру людини, її менталітету, емоційних особливостей і іншого.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.