Юридична етика

yristЮридична етика містить в собі певні правила поведінки юридичної професії. Вона містить певні моральні вимоги, які діють на людей юридичної професії. Юридична етика є дуже важливою і взаємопов’язана з діяльністю адвокатів,суддів,прокурорів, слідчих та інших спеціалістів цієї професії. Ця діяльність зачіпає інтереси, права людей, впливає якимсь чином на їхні долі.

Юридичну роботу можуть виконувати не всі, а тільки ті, які мають вищу юридичну спеціальну освіту, володіти спеціальними знаннями та навичками. На сьогодні юридична робота дуже престижна та популярна. Юридична етика досліджує загальні норми моралі під час здійснення виконання своїх обов’язків юристами, а також моральні проблеми, які виявляються під час такого виконання. Предметом етики є ставлення професіонала до цінностей права, правил, і використання їх в професійній діяльності.

Рішення і дії слідчого,юриста, прокурора регулюються законом — це і є особливістю їхньої професійної діяльності. Суддя повен бути справедливим та законним, тому що справедливим рішення може бути тільки законним. Справедливість спостерігається у законах, які ставлять рівні вимоги до людей, запобігають порушенням інтересів, свобод і прав людини. Служителі закону повинні мати добрі наміри, досконало знати чинне законодавство — без цих факторів юристу неможливо уникнути аморальної діяльності. В першу чергу, на мою думку, у спеціаліста юридичної професії повинні бути знання нормативних документів і вміння застосовувати їх у співпраці з людьми. Моральні відносини людей юридичної професії виражаються у прагненні незважаючи ні на що, виконати свої обов’язки.

Прокурори, слідчі, судді постійно розглядають міжособистісні конфліктні ситуації ,їх прийняті рішення мають бути справедливими. Специфіка їхньої роботи з людьми повинна мати точну й обов’язкову фіксацію процесу спілкування технічними засобами. Питання повинні бути завжди продуманими,тому що кожне слово юриста при здійсненні своїх обов’язків має свої наслідки.

Юридичну етику можна поділити на: слідчу етику, адвокатську етику,суддівську етику,етику нотаріуса і етику юрисконсультанта. Функції та статус слідчого і судді регулюються Законами «Про судочинство», «Про статус суддів», кримінально-процесуальним і цивільним процесуальним кодексами,але багато в ній залежить від моралі юриста.

Вимоги до державного службовця: поважати права осіб,які вчинили злочин; не втрачати самовладання і витримки; тримати інформацію конфіденційного характеру в таємниці,бути вимогливим до себе, до колег; розглядаючи юридичну справу допомагати іншим; захищати своїх підлеглих від образ, насильства; з повагою ставитися до співробітників, громадян; не допускати і забороняти вчинки і дії, які можуть чимось зашкодити інтересам державної служби; не повинен чинити беззаконно; повинен діяти в межах своїх повноважень; він повинен чітко дотримуватись заборон і обмежень; постійно удосконалювати свої уміння, знання і навички; своєю поведінкою повинен показати, що не допустить корупції і не буде надавати незаконних послуг тощо.

Діяльність адвокатів, нотаріусів, юрисконсультантів мають суспільно необхідний характер,а слідчих, прокурорів, суддів – державну значущість. Вони являються представниками влади, посадовими особами,які виконують владні доручення для захисту інтересів держави, суспільства та громадян.

Особи,які здійснюють державні обов’язки як представники влади повинні мати підвищене почуття обов’язку, почуття відповідальності за свої вчинки,рішення дії. Без почуття відповідальності за свою доручену йому справу, без усвідомлення обов’язку державо службовець не може сподіватися на гарний результат своєї праці. Юрист виконує свої функції в інтересах народу,він повинен керуватися тільки законом ,а також повинен показувати приклад дотримання закону,бути авторитетом для інших. Вони відповідальні перед суспільством, людьми та своєю совістю. Працівники правоохоронних органів повинні мати такі якості, як чесність, справедливість, почуття обов’язку гуманність, витримка, патріотизм, здатність до самопожертвування. Працівники керуються загальними моральними нормами,але є і моральні норми такі як нерозголошення інформації, що містить конфіденційний характер.

Таким чином, можна сказати, що від рішення юриста в якомусь сенсі залежить благополуччя сім’ї, її майновий стан і навіть сама доля людини. За свої помилки юрист відповідає перед державою. Щодо роботи юриста, можна сказати,що це інтелектуальна робота: йому потрібно прогнозувати подальший розвиток подій, аналізувати можливі варіанти ситуацій та можливі шляхи їх вирішення.

Отже, робота юриста є дуже важливою професією. Вона допомагає іншим людям розібратися з тією чи іншою проблемою, розв’язати міжособистісні конфлікти. Особа, яка відноситься до цієї професії повинна керуватися законом. Юридичні професії завжди включають в себе владу над іншими громадянами, вирішення їхніх проблем. Повноваженні особи завжди повинні поступати справедливо, приймати справедливі рішення, бути відповідальним тощо. Також вони повинні бути непідкупними. На мою думку, якщо особи цієї спеціальності чинять несправедливо, то вони не гідні бути на такій посаді,адже вони не тільки порушують закон, а й у таких людей немає совісті, гуманності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.