Вплив на психіку людини морально чи аморально?

Politik+MoralУ нашому світі з нашими технологіями людина увесь час кожної секунди стає жертвою (впливу на її психіку) маніпуляції , а іноді і сама стає маніпулятором не помічаючи цього. Як можна говорити про моральну сторону маніпулювання якщо у людини така сутність і кожен хоч трохи та маніпулює кимось але згоден що деякі в поганий бік це роблять ось наприклад як в Росії.

Чому почалася така ворожнеча між «братськими народами» не тому що це якось так сталось випадково, а тому що новини і телебачення в Росії маніпулюють людьми (пропагандують) розповідаючи їм про те що в Україні люди проти Росіян (але ж це не правда) і все ж навіть ті Росіяни які були в Україні або люди які проживали тут поїхавши в Росію стали теж казати що Українці фашисти. Це елементарний приклад маніпуляції в дії однією людиною на групу людей.

І взагалі політика це така річ в якій потрібно вміти маніпулювати людьми інакше демократична і взагалі будь яка політика неможлива без цього. Навіть початок революції це маніпулювання 1-особистості на невелику групу людей яких об’єднує одна ідея.

І навіть в сім’ї в колі друзів усі одним одним маніпулюють батьки дітьми ось наприклад доки не будеш слухатись не отримаєш вкусняшку, а друг свого друга тим самим підштовхуючи на якусь дію. В школах дітей навчають теж за допомогою маніпуляції змушуючи дитину вчитись тобто «вчи бо не отримаєш хорошу оцінку» а старших класів «…не вступиш до вишу…»

Взагалі маніпулювання в якусь добру сторону людьми це добре наше б суспільство і увесь світ добилися б великих вершин не було б війн, терористів, пограбувань, вбивств. Ось мурахи їх багато але всі вони підкоряються (матці) і непогану живуть в них немає не війн між собою не якихось там проблем де чиє наприклад житла або їжі.

Але використання методів маніпулювання в поганий бік якраз таки і призводить до війн, вбивств і так далі. А ще є така річ як телевізор взагалі телевізор вигадав Гітлер з цілю контролювання народ будь який народ, і навіть після 70-ти років після війни телевізор використовується за призначенням яким вигадав 3-Рейх ось наприклад реклама в принципі нічого особливого але від неї неможливо відірватися як зомбі дивляться люди при цьому є такі випадки що після реклами деякого продукту людина вставала і бігла купувати цей продукт і кожен з нас теж не помічаючи купує продукт саме той який рекламують навіть якщо він буде зроблений не з того щого повинен. А ось з комп’ютером це не так: а все тому що на моніторі не нав’язують щось людина сама обирає що їй подивитися а що ні тим самим навіть ті реклами які мигають в інтернеті не так впливають на людину як реклама на екрані телевізора і більшість надають перевагу все ж таки новинам в інтернеті а не на телевізорі.

Навіть візьмемо в приклад ту саму Росію сама країна розбилася на 2 лагера одні за політику Путіна іншу за мир з Україною, а все тому що одні дивляться новини по телевізору тобто (пропаганду новин) а інші всі новини читають в Інтернеті тим самим це ще один приклад маніпулювання.

Я знаю лише одну людину яка з добрих помислів маніпулювала іншими людьми в політиці і це Нестор Махно він своїми очима і здатністю маніпулювання підняв своє село проти всіх і зробити своє село автономним не залежним не від кого і армію він зібрав для захисту не за допомогою страху.

А ще є така річ як ілюзія це доречі теж хороший приклад маніпулювання ілюзіоніст за допомогою гри слів і відволікаючими маневрами змушує людину повірити в тому чи іншому так кажучи (чуду).

Коли хтось намагається маніпулювати людиною він впливає на її свідомість і підсвідомість тим самим змушує людину думати про те що потрібно людині який маніпулює от навіть почуття (любов) коли наприклад хлопець закохується, а дівчина ще не закохалась, йому потрібно провести деякі маніпуляції (подарунки, компліменти, пісні, вірші) після цього якщо дівчина піддається цим маніпуляціям вони створюють пару і в майбутньому сімю.

За допомогою маніпуляцій можна здобути славу повагу і добитися вершин, а можна стати аферистом бандитом тощо. Дивлячись в яке русло направити цей так кажучи дар.

Маніпулювати можна різними способами:
Емоції (страх, радість, сум)
Залякування (погрози, переслідування)
Навіювання (гіпноз)
Переконання (аргумент, риторика, логіка)
ЗМІ (новини, передачі, кіно)
Почуття (любов, заздрість, підлість, зрада)

І захиститися від маніпулювання майже не можливо все одно трохи але вами по маніпулюють.

Отже маніпулювання людиною може бути як із добрих помислів так і з поганих і від цього не подітися нікуди всі ми по трохи маніпулюємо кимось і хтось маніпулює нами не важливо як це відбувається через страх чи через рекламу з телевізора, факт є і нікуди не подітися така сутність людини тобто такий дар нам даний всім у когось він менше розвинений а у когось більше, хтось може маніпулювати лише своєю дитиною або меншим братом чи сестрою а хтось дорослою людиною і навіть не одною.

Маніпулювання людини це скоріше правило, а ніж виключення тому я не можу сказати на скільки це морально чи аморально кожна людина вирішує сама морально це чи ні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.