Перспективи моральних цінностей у сучасному українському суспільстві

studentiГоворячи про перспективи моральних цінностей у сучасному суспільстві перш за все хотілося б зазначити, що ж таке на сам перед «моральні цінності»?

Моральні цінності — це форми виразу моральних норм, принципів, ідеалів, понять, таких як : поважай дорослих, око за око, прагни до добра, справедливість, честь, щастя.

Теперішнє розуміння терміна « моральні цінності» вже не таке як було раніше. Зараз досить багато людей які навіть не намагаються слідувати певним цінностям, вони просто живуть попри всі правила які слід би було виконувати.

Але не можна так сказати про все суспільство, адже кожен із нас має свою думку свої принципи, цілі у житті. Хтось для того щоб дійти до цілі буде йти чесним шляхом, а хтось буде йти буквально « по-головах».

На даному етапі сучасного українського суспільства можна сказати, що люди дійсно змінюються в кращу сторону. Хтось обирає шлях моральної людини, виконує всі ті правила які прийнято вважати моральними, а хтось іде аморальним шляхом.

Сьогоднішня сучасна молодь досить часто зневажливо ставиться до старших, до людей похилого віку. Вони вважають, що те, що вони роблять правильно і навіть не намагаються прислухатися до думок чи зауважень дорослих. У сучасної молоді вже зовсім інші ідеали, інші поняття, принципи за якими треба жити.

Говорячи про моральні цінності поговорити про теперішні ідеали молоді. Переважно більша частина сучасної молоді прагне бути схожою на зарубіжних зірок, наслідують їхню моду, звичаї, та навіть намагаються святкувати не «наші» свята. Молодь забуває про такі прекрасні свята як Івана Купала, Різдво, Великдень.

Кожен з них намагається якось відокремитися від суспільства, хочуть показати, що вони не такі як всі інші. Тому хочуть запозичити нові якісь звичаї,обряди, свята. Як сказав відомий український поет Тарас Григорович Шевченко: « нового навчайтесь, але свого не цурайтесь». Так от, молоді люди не прагнуть пам’ятати минуле своїх пращурів, не хочуть пізнавати і пізнавати все те що стосується саме їхньої держави.

На даному етапі розвитку нашого суспільства, можна також сказати, що суспільство змінюється в кращий бік, а все це під впливом тих подій які відбуваються. Зараз все більше можна побачити людей з українською символікою, і вони дійсно знають для чого вони то все одягають на себе. Дорослі намагаються вкласти малій дитині в голову що так «патріотизм», що таке «Держава», що таке Батьківщина.

Перспективи моральних цінностей у сучасному українському суспільстві не втішні, адже навіть, коли кожен з нас бачить правопорушника ми проходимо повз і не зважаємо. Навіть не намагаємося попередити цю людину про наслідки які можуть бути для неї і людину стосовно якої твориться це зло. Та й навіть, коли ти робиш зауваження комусь навряд чи тебе взагалі хтось вислухає. Дуже таки мало людей які прислуховуються до думки іншої людини. Всі переконані у власній правоті.

Говорячи про моральні цінності хотілося б сказати, що насправді все йде із виховання дитини в сімї. Бо перш за все людина діє у дорослому чи то молодому віці так як її навчили, так як вона бачила, тобто наслідує своїх батьків чи то близьких родичів.

Батьки зараз не формують у дітей розуміння правильної сім ї . Зараз діти вже з легкістю сприймають те, що у сім ї нема когось із батьків.

Кожному з нас хотілося б щасливого майбутнього, здійснення всіх мрій, і я більш ніж впевнена, що кожен із нас зробить для цього все на що здатен інколи навіть не зважаючи на якісь певні моральні цінності.

Людина по своїй природі егоїстична, і тому її не цікавлять все що не стосується її блага. Хотілося б сказати, що не завжди моральна людина, буде успішною і щасливу в тій чи іншій сфері життєдіяльності. За свій не великий життєвий шлях я дуже часто спостерігаю за людьми, за їхнім «становленням на ноги», за їхніми успіхами і падіннями, і хочу сказати, що переважно люди які досягли успіху не дотримувалися моральних цінностей, а люди які діяли стосовно правил, проходили весь цей шлях складніше і не впевненіше, боялися порушити те чи інше правило, боялися когось образити.

Отже, щоб дотримуватися моральних цінностей треба бути дуже розумною людиною, яка знає як треба вчинити в тій чи іншій ситуації, знає, коли і навіщо треба підтримати друга . колегу по роботі та інше. Моральні цінності включають в себе всі аспекти життєдіяльності людини. Сюди входить і побут і професійна діяльність, стосунки, просте спілкування між людьми яке не вимагає знайомства.

Дуже хотілося, щоб наше сучасне суспільство було на висоті моралі, щоб воно було культурне і мало хоч найменше розуміння про кожну сферу людського життя, щоб люди прагнули бути « кимсь». А не бути сірою масою, яка просто пливе за течією. Хотілося б, щоб сучасне українське суспільство усвідомило. Що кожен із нас це саме та частинка, яка змінить цей жорстокий, аморальний світ на краще.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.