Недбальство на робочому місці (етичний аспект)

halatnistНедбальство, халатність, погане, несумлінне ставлення, відсутність уваги, зневажливе ставлення або просто байдужість на робочому місті нажаль досить болюча тема в нашому суспільстві. Іноді навіть маленькі лінощі на робочому місці можуть привести до тяжких неприємних наслідків. Мабуть слід розібратися, насам перед, що собою являє це недбальство, та що уособлює поняття робоче місце.

Тлумачний словник визначає недбальство як — відсутність належної уваги, старанності у ставленні до кого / чого небуть, недбалість, недбайливість, нехлюйство; несумлінність, недобросовісність, відсутність чесності, сумлінності у ставленні до кого / чого небуть; недогляд, недостатній догляд .

Організовувати робоче місце ми вчимося ще в молодших класах, до порядку та сумлінності нас закликаючи батьки вчителі — це як одне із правил соціуму. Отож, робоче місце — це місце на якому перебуває особа або група осіб під час робочого процесу.

Незважаючи на те, що ми живемо в високоосвіченому гуманному суспільстві, де всі здається прекрасно розуміють як правильно організувати свою роботу та своє робоче місце, та до чого призводить порушення простих норм цього порядку — ми все рівно допускаємо недбальство. Ці приклади зустрічаються досить часто.

Не так давно засоби масової інформації висвітлили прикрий випадок коли лікарі приїхали на виклик до хворої дитини в стані алкогольного сп’яніння, і мало того, що не змогли надати належної медичної допомоги, що мало не призвело до трагічних наслідків то вони ще й хотіли відкупитися від правоохоронців яких викликали батьки дитини.

Отже, ми бачимо як одне недбальство ледве не потягнуло за собою інше. Безнаказаність таких випадків, нажаль, зачасти веде до їх повторення. Лише завдяки прибуттю іншої бригади медиків життя дитини було врятоване. А ось вже інший сумний випадок що стався не без вини правоохоронних органів : на Львівщині батько жорстоко вбив власну дочку.

Прокуратурою було порушено кримінальну справу за частиною 2 ст. 367 КК України про службове недбальство та невиконання обовязків. Батько дитини неодноразово притягувався за п’янство та насильство в сім’ї та недивлячись на це правоохоронні органи не провели належної профілактичної робити щоб попередити нещастя. Не були поставлені до відома ні соціальні служби ні служба в справах дитини.

Масова загибель людей сталася на шахті імені О. Ф. Засядька. Із-за збоїв застарілого обладнання подачі кисню та від елементарних порушень правил техніки безпеки в забої самими шахтарями був спровокований вибух від якого загинула та дістала значних травм велика кількість людей. Нажаль це не поодинокий випадок трагедій на шахтах. І якби чиновники гіртехнагляду своєчасно та сумлінно виконували свої службові обов’язки таких випадків булоб значно менше.

Як під землею так і в небі існує небезпека для життя людини. Візьмемо як приклад катастрофу літака Ту-134 під Петрозаводськом. Із-за незлагоджених дій командира екіпажу авіалайнера та диспетчерської служби що вела з землі рейс Москва — Петрозаводськ. Не відреагувавши належним чином на рекомендації диспетчера зробити ще одне коло для посадки, оскільки була велика туманність і літак заходив на посадку на критично низькому рівні.

Екіпаж не дотримався рекомендацій та допустив зіткнення з лініями електропередач. Внаслідок цієї страшної події загинуло 44 людини ,двоє з них наші співвітчизники, 8 інших пасажирів госпіталізовано в важкому стані. Небезпечна ситуація склалася в грецькому аеропорту. Із-за відсутності диспечера на робочому місці словацький і грецький авіалайнери були змушені півгодини кружляти над аеропортом в Мітіліні на острові Лесбос.

Прикрощів вдалося уникнути лише завдяки умілим діям пілотів, що потім успішно здійснили посадку. Відсутність уваги та зневажливе ставлення до робочих моментів, невміння знаходити компроміс, некомпетентність та неправильно підібрані кадри часто несуть за собою плачевні наслідки.
Тут постає інше етичне питання на чию допомогу можна сподіватися, якщо люди що повинні охороняти наше здоров’я та спокій так зневажливо відносяться до своїх службових обов’язків. Законодавчі норми Конституції та етично-моральні правила соціуму повинні здається убезпечити робоче місце кожної людини. І лише відповідальний підхід кожного із нас до своїх робочих обов’язків може зберегти життя та здоров’я як своє так і оточуючих.
На мою думку посадовим особам слід відповідальніше відноситись до інструктажів з правил техніки безпеки, перевірки відповідного обладнання, безпеки приміщень та самого робочого місця, а працюючому дотримуватися відповідних норм.

Звичайно потрібно викоренити, нажаль таку жахливу, ментальну звичку як хабарництво та «кумівство». Адже так багато перевірок не проводиться належним чином, порушення не караються, а більшість нормативних актів підписуються із закритими очима. Цей безкінечний ланцюг так міцно тримає наше суспільство ,що люди бояться представити життя іншим. Але мені здається, що набагато страшніше зізнатися собі що це все тягне за собою людські страждання. Це також втрата часу на шляху до більш достойного кращого рівня життя. Головне робити правильні та вчасні висновки, не допускати недбальства, зберігати свою людяність та думати про майбутнє що нас чекає.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.