Мораль та її сучасне розуміння

Moral_EticaЛюдина – це надзвичайно складна істота. Істота , тому що ми в цей світ приходимо індивідами без певних навичок умінь як і брати наші менші.Я уже не пам’ятаю хто сказав , але мабуть це була надзвичайно розумна людина, вона сказала , що ми народжуємося індивідами , особистістю стаємо в процесі соціалізації , а індивідуальність відстоюємо протягом всього життя. До чого я веду , я веду до моральної і біологічної сутності людини , як ці два критерії поєднуються в нас , як вони впливають на нас і наше життя.

Слово мораль вперше зустрічається в роботах Амвросія , Медіаланського , але вперше це слово ввів в оббіг римський мислитель Цицерон. Це поняття з латинської перекладається як «традиція» , «звичай» , «закон» , тобто що засвоюється і приймається нами в процесі соціалізації , це те що робить нас людиною громадянинами в залежності від того в якому суспільстві ми живемо. Що ж таке біологічне ? На мою думку відповідь дуже проста – це те що дала нам природа , ще те що закладено нами генетично , це ті основні інстинкти , потреби , без яких ми не вижили б, але це не робить з нас людини.

Ми живемо в сучасному світі , світі де життя вирує , несеться бурхливим потоком в плині часу , ми живемо та інколи не замислюємось чому одні люди знаходять спільну мову , їм цікаво одним , вони мають спільну думку відповідно того чи іншого питання , розуміють один одного з напівслова . деякі з них одружуються , народжують дітей і прекрасно живуть разом все життя , а інші , ніби подобаються один одному і все прекрасно ,їх біологічна суть погоджується з усіма фактами спільного співіснування але є одне , але чомусь їхній пазл не складається чому ж так трапляється ? Тут відповідь неоднозначна , можливо в дію вступає саме моральна сторона , яка не дає можливості зрозуміти і прийняти одне одного, цінності , норми звичаї, правила які не є взаємноприйнятими обома особистостями.

Мораль – це сукупність певних традицій , звичаїв , які притаманні кожній людині індивідуально. Тому що моральні цінності на мою думку є , загальні , тобто ті які прийняті в суспільстві в якому ми проживаємо , чи рилігії яку ми сповідуємо , традиції які прийняті прийняті в залежності від того до якої національності ми належимо тощо.

Також є індивідуальні моральні цінності та критерії які притаманні тільки нам наші духовні , особистіякі є в кожній сімї . Всі ці особливості надзвичайно впливають на стосунки з іншими людьми. І що б не казали що любов переможе все , я скажу навіть словами великого російського письменнка Л.Л.Толстого «Любовь – это самое большое, что есть в жизни»,що це найцінніший скарб , але на мою думку коли в дію вступає моральна сторона стосунків , то навіть любов яка б велика,безцінна вона не була , може дати тріщину. Тому в особистих стосунках надзвичайно важливо щоб була і моральна і біологічна сумістність між людьми, особливо моральна. Якщо такого не буде то ці стосунки приречені або на розрив, або на некомфортне співіснування.

Дана сумістність не є критерієм тільки для особистісних стосунків , це надзвичайно важливо і в стосунках з колегами , сусідами , друзями… Адже більша половина нашого життя проходить в спілкуванні з ними. Чому ж це так стається , і чому просто ми не можемо жити насолоджуючись життям.

Про це можна говорити дуже багато і скільки на світі людей стільки буде різних думок відносно моральної і біологічної сумістності тому , що всі ми індивідуальності з особливими моральними критеріями які притаманні тільки нам . Життя – це вічний пошук усвідомлень чогось нового – це безперевні взаємовідносини нас з іншими і ці взаємовіднисини залежать не тільки від нас особисто , але і від тих хто нас оточує.

Говорячи на дану тему виникає іще одна думка, можливо мораль і є та основна циглинка без якої нам комфортне буття не забезпечене. Як біологічне та соціальне впливає на нашу буденність формуючи наше життя. Інколи в якихось неординарних , конфліктних ситуаціях ми поводимо себе досить неочікувано, непередбачувано, що потім викликає в нас здивування. Чому ж так трапляється? В мене на це можлива одна відповідь – це засвоєні нами норми моралі, наше виховання , що дозволяє нам реагувати так а не інакше.

Ми живемо в час інноваційних технологій, в час,коли людство семимільними кроками крокує вперед в своєму розвитку, але ті базові поняття які роблять з нас людей ніколи не зміняться. Цікаво моральне та біологічне, що ж між ними спільного на перший погляд нічого, але коли моральне доповнює в нас біологічне ми тоді можимо називати себе людиною. Людиною з великої букви. Чи людиноо – це все залежить від наших індивідуальних моральних норм.

Чому, наприклад, аристократу важко спілкуватись з простолюдином, заможному важко зрозуміти бідного, неписьменному важко спілкуватись з ученим ? Відповідь дуже проста тому, що в усіх цих людей різні моральні цінності, в одних це правила етикету, в інших моральні цінності зводяться до мінімуму, вони більш «земні», в інших на першому місці стоїть наука, іншим байдуже все, всі ці люди ніколи не зрозуміють один одного навіть якщо «біологічне іх притягне» один до одного то мораль рано чи пізно відштовхне.

Тому, що не можуть існувати разом непоєднані речі. Дану тему будуть обговорювати ще безліч людей в усіх них будуть свої думки, але одне я знаю напевно , що саме мораль робить з людини людину чи не так?…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.