Моральний кодекс сучасної людини

codeksВажливим принципом життя в сучасному суспільстві є зберігання хороших стосунків між людьми та уникнення конфліктів. В наш час заслужити повагу від інших людей можна лише за умов дотримання ввічливості та стриманості. Саме тому нічого так не цінується оточуючими, як ввічливість та делікатність. Та прикрим є те, що часто життя заводить нас в ситуації, в яких ми зіштовхуємося з грубою поведінкою оточуючих, різкістю у висловлюваннях, неповагою до інших людей. Причина полягає у тому, що ми забуваємо про культуру та манери поведінки.

Манери поведінки — це вміння “тримати себе”, форма поведінки людини у суспільстві, взаємодія з іншими людьми, тон, інтонація, жести, а також міміка.
В наш час хорошими манерами вважають стриманість та скромність людини, вміння контролювати власну поведінку, бути уважним і тактовним з іншими людьми.
Непристойною поведінкою вважається звичка голосно висловлюватись, надто активна жестикуляція та поведінка, неохайність в одязі, грубість, недоброзичливість стосовно оточуючих, нав’язування власних бажань та думок, невміння контролювати свої емоції, лихослів’я та інше.

Етикет сучасної молодої людини включає:
• гідне поводження з людьми;
• шанобливе ставлення до старшого;
• розмова;
• поведінка за столом.

У цілому, сучасний етикет збігається із загальноприйнятими правилами ввічливості, в основі яких знаходяться принципи гуманізму.
Необхідністю спілкування є делікатність. ЇЇ повинно бути в міру, та в процесі не перетворюватися на підлесливість.
Наступною умовою є тактовність. Тактовність — — відчуття міри, яке рекомендовано дотримуватись у розмові, у службових та особистих стосунках… Тактовною є людина, яка враховує обставини, при яких відбувається ситуація: різницю віку, стать, становище у суспільстві, місце розмови, присутність сторонніх людей, або ж їхню відсутність.

Поважати оточуючих — необхідна умова тактовності, в тому числі, між найкращими друзями. Потрібно завжди обдумувати свої дії та репліки, висловнені в сторону інших.

Наступним обов’язковим фактором культурної молодої людини є скромність. Скромна людина в будь-якій ситуації прагне показати себе з кращої сторони, виразити свої здібності, розум, але не підкреслює свою перевагу над іншими.

Так, звичайно, в сучасному суспільстві не всі дотримуються базових норм та моральних цінностей, властивих для усіх людей. В ідеальному випадку етика сучасної молодої людини повинна зводитись до принципів, описаних в “Кодексі етики сучасної молодіВадима Алейникова:

Любов! Найбільша цінність, яку має кожна людина, — це вміння любити. Для людини любов — це здатність розуміти, прощати. Любити — пробачати чужі проступки та іти назустріч.

Чесність! За чесне ім’я потрібно багато «заплатити». Його важко здобути ,проте легко втратити. Чесність — впевненість у собі. Якщо хочеш бути оригінальним та переконливим, — кажи правду.

Гідність. Гідність — це не так зовнішні атрибути, як внутрішнє відчуття і соціальне становище душі.

Повага! Повага приходить сама, без жодних умов: поважають не тому, що просто захотілося, а тому, що людина справді цього заслуговує.

Праця! Є лише одина правильна можливість забезпечити своє життя та життя своїх близьких — працювати. Головне — поставити собі чітку мету, і тоді робота буде приноситиме задоволення: в такому випадку кожного робочого дня — це ще один крок назустріч мрії.

Патріотизм! Бути патріотом — це звичний стан будь-якої людини. Ненормальною є ситуація, коли людина негативно відгукується про свою країну.

Відмова від зайвого! Шкідливі звички — речі, які не дають можливості рухатися вперед, досягнути успіху чи просто бути щасливим!

Право вибору. Не потрібно слухати того, хто намагається зробити вибір замість тебе. Звичайно, обставини й випадковості можуть вплинути на будь-кого, проте головне — це ми.

Дружба! Дружба робить людей багатшими: емоційно, духовно.

Милосердя. Здатність творити милосердя лежить у середині кожної людини!

Будь оптимістом. Не вір тим, хто каже, що ти не здатний вчинити щось важливе, цікаве ! Якщо не пощастило, ти повинен радіти, адже завдяки цьому випадку ти отримав цінний урок, досвід, який стане корисним у майбутньому.

Молодість ! Молодість — це стан, коли ти «можеш звернути гори». Бути молодим, — робити сміливі дії і здійснювати нові цікаві відкриття!
Всі вищезазначені пункти є стійким фундаментом “правильної” поведінки молоді, яке прийнято стосовно оточуючих.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *