Питання свободи і відповідальності

Free1Щоб розглянути питання проблеми свободи та відповідальності,потрібно для себе чітко окреслити поняття цих слів. На мою думку,для кожної людини ці поняття індивідуальні. Для когось свобода-це повний безлад у житті,для іншої людини-це вільна думка та право вибирати свій шлях. Щодо відповідальності,то кожна людина перш за все несе відповідальність перед самим собою,перед близькими людьми та перед суспільством у якому вона знаходиться. Але ж як тепер поєднати ці два поняття?

Свобода перш за все повинна бути внутрішня,тобто вільний політ думки,моральна свобода…Це ті думки які виникають у нас не примусова,а лише за нашим бажання. Моральна свобода не повинна шкодити оточуючим, чітко відділяти добро від зла,це не повинно бути свавіллям,це справді повинен бути твій вибір,але обдуманий і зважений. Коли ми виховуємо дітей,ми окреслюємо їм чіткі грані дозволено,як і що потрібно,але необхідно залишати їм місце на свою думку і прислуховуватись до неї,тому що в цьому і є їхня свобода.

Звичайно суспільство,влада,норми поведінки лишають нас деякої свободи,але ж не забороняють робити вибір у сторону добра,деякі тільки підштовхують. Багато філософів кажуть що людина відчуває себе щасливою коли вона має свободу,з цим я абсолютно згідна,тільки коли людина має свій простір,свою думку,та право на вибір ,то вона відчуває себе вільною та щасливою. Коли ж на плечі лягає необхідність зробити так, а не по іншому,в незалежності того як би ти сам хотів,а ти просто мусиш,тоді людина відчуває свої обмеження і це не дає дихати на повні груди.

Свобода не є річчю, якою володіє людина,а це є певна суть самої людини. Людство,народи та країни віками боролись за свою свободу іноді вона отримувала таку ціну,що за неї віддавали життя. Якщо поринути в історію,то можна помітити,що все що хотіли отримати великі правителі у війнах-це свободу,але не свою,а чиюсь,тобто володіти свободою,а значить і володіти життям цих осіб. І багато хто прощався з життям,бо розумів що життя без своєї незалежної думки,права вибору,це вже не життя,а існування.

Людина є як особистість саме тоді коли вона керує своїм життям,і сама робить вчинки,коли приходить час все робити як тобі наказує хтось то ця людина стає схожа на кімнатну рослину,якій дають воду коли не забули і виставлять на сонце коли раптом згадали. У понятті деяких свобода означає дозвіл робити будь які вчинки,не враховуючи наслідків. Трапляється так,що людина не має сил контролювати свою свободу і давати їй чіткі грані,тоді людина робить погані вчинки,які шкодять близьким людям,чи суспільству.

Свою свободу теж потрібно контролювати і виділити їй грані. Свобода вибору приводить людей до відповідальності,тому що за свій вільний вибір несеш відповідальність тільки ти.

Відповідальність ми несемо за свою свободу,точніше сказати за свій вибір і в першу чергу перед самим собою,а вже потім перед суспільством та нашим оточенням. Кожна думка яка в нас виникає,вже має певні наслідки і ми повинні думати до чого це приведе тобто нести за це відповідальність. Де б ми не знаходились там є свої моральні норми та устрої,і ми маємо їм відповідати,може не на всі сто відсотків,але все ж таки,тому що без норм,правил не може існувати суспільство.

Відповідальність повинна бути присутня з людиною кожну секунду її життя,навіть при розмові з подругою,ми висвітлюємо свою точку зору і людина до неї прислуховується,може навіть несвідомо,і ми вже відповідальні за це. Тобто відповідальність це є процес коли важливо не тільки кінцевий результат і сам розвиток подій та хід думок. Несемо відповідальність за себе як за особистість,ланку суспільства,за те що поряд з нами є близькі нам люди. Це поняття є дуже обширне і ми зустрічаємо його повсюду,навіть про це не задумуючить. Як для мене з дитинства ми повинні вкладувати його в маленькі голівоньки наших вихованців,якщо ж це не дали нам з дитинства,то його можна набути та розвивати. Чим людина відчуває себе важливішою для когось чи для чогось,тим більшу вона несе відповідальність. І саме поняття свободи,яке дає нам право вибору і робить нас відповідальними,від нас залежить багато,ми самі спотворюємо

свою долі і впливаємо на долю інших. Ми відповідальні за свою поведінку,за свою діяльність,за слова які говоримо,навіть за свої думки,тому що це все має наслідок. Чим більше свободи людина має,тим в більшій мірі вона відповідальна,тому що на її вибір впливає менше факторів. Кожен вибирає своє місце під сонцем,свій шлях…. Звичайно зрозуміло,що не завжди ми можемо зробити той вибір який би хотіли,тому що притримуємось певних норм,але за це відповідаємо ми перед собою.

Саме етика,виділяє нам межі дозволеного,вихована людина притримується етичних норм. Не кожен притримується та підтримує всі норми,але головні все ж таки важливі для кожного,щоб виглядати гідно у компанії вихованих людей,потрібно поводити себе відповідним чином. Тому зроблено висновок,що свобода і відповідальність тісно пов’язані поняття,так як одне є наслідком іншого,маючи свободу,роблячи свій вибір ти несеш відповідальність.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.