Моральні норми, принципи, мотиви, ціннісні орієнтації у сучасній Україні

lyudi1Цє є болістною темою для суспільства України. Потрібно змінювати мораль, принципи, норми, поведінку, якщо брати етику управління України. Після подій на Майдані моральні цінності і принципи, частично змінили мислення громадян, але для покращення цього не достатньо. Державний службовець має керуватися моральними нормами і не шкодити громадським інтересам, це прописано не випадково у Законі України.

Для початку хотілось би розглянути саме поняття мораль і як вона пов’язана з людьми. Мораль — система що налагоджує поводження людей у громаді. Виходячи з цього визначення можна зрозуміти , що мораль в нашій країні не на самому кращому стані , тому що сучасна молодь в більшості цікавиться розпусним життя і їй все одно що скажуть інші , або що буде далі . Теперішня молодь, вихована на псевдо культурі, поводить себе відповідно.

Проводячи недавно громадський захід, направлений на пропаганду звичної української культури зіштовхнувся з дуже неприємними фактами, характерними сучасній молоді. Я на даний час кажу про апатичність і самолюбність сучасної молоді. Та так звана культура, яка примусовим шляхом накладалась нашій громаді злодійською порядком комуністичного ладу, а після цього дегенеративним «демократичним» ладом «нарешті» посіяла плоди.

Посіяла плоди в вигляді абсолютного морального розкладу нашої громади і найбільше його кращої частини – молоді. Для аргументу не треба недешево стоячих статистичних експериментів, досить лише кілька хвилин присвятити розмові з звичайним особиною нового покоління українців. Дивитися з точки зору моралі, майбутнє України буде у великому занепаді .

Другим кроком, хотілось розглянути це принципи . Принцип запозичено з латинської як твердження або переконання. В наш час слово принцип означає внутрішнє переконання в чомусь. Багато людей стверджують що у них є принципи які вони не можуть порушувати і переконують людей довкола . Як за приклад можна взяти наших політиків які підчас майдану запевняли про свої майбутні дії , які вони будуть робити принципово після того як люди скинуть владу, яка на їх погляд вела Україну і українців у прірву .

Натомість отримали тільки багато обіцянок , які пішли в невідомість і тими принциповими діями і не пахне . Що кажучи про простих, пересічних громадян в них просто не залишається можливості будувати якісь принципи , тому що в їхніх думка лише одне , як протриматись в ситуації яка склалась в країні . Тому на мою думку принципових людей залишилося дуже мало в сучасному просторі .

Також потрібно розглянути мотиви якими керуються в сучасній Україні.

Слово мотив взято з латинської і означає, як сила, яка спонукає до рішення , дії тощо. Які мотиви слугували для початку майдану ? Мотивами , що підштовхувало людей вийти на Майдан, поширеними були : жорсткі побиття пікетувальників на Майдані у ніч на 30 листопада, репресія, відмова колишнього президента від підписання угоди асоціацію з Євросоюзом та бажання змінити життя в країні .  Досить вираженими виявилися стремління змінити владу в країні .

Заклики деяких політиків були стимулом для іншої частини учасників Майдану, бажаючи помститися уряду за все, що він накоїли. Даних 3 мотива були основними і вони підняли людей і заставили братися за радикальні міри боротьби з урядом . Постає інше питання , якими мотивами керувався минулий президент , політики та інша урядова община ? На це питання , я думаю ми ніколи не отримаємо відповіді , тому що своїх мотивів ні одна людина до кінця не розказує , а тим більше політики.
Також одним із питань є цілісні орієнтації .

Базові цінності індивідуальності формуються в період 18 – 20 років, а потім стають достатньо постійними , суттєво змінюються тільки у кризовий період життя людини. В цю фазу суб’єкт активно залучається до дипломатичного процесу, публічної роботи, у юної особи починають виникати політична свідомість та самосвідомість, норми поведінки.

Попередня соціалізація теперішньої української молоді поширюється в установах її соціальної і релігійної незахищеності.  І причина тут не лише в тому, що це частинка мешканців, яка поки що вчиться або лише розпочала свою працьовиту, суспільнокорисну функцію.

Цей хід супроводжуються зневірою у попередньому порядку ціннісних орієнтацій, утратою і зневірою в взірцях та цінностях, що накладали нашому громаді сімдесят років тому, а також браком нової ієрархії ціннісних орієнтацій через страх перед чужим, майбутнім та байдужістю. Як наслідок — повстає розпад громади, релігійне зубожіння нації.

Теперішня стан характеризується недотриманнями в механізмі спадковості, тобто молодь відмахується від усього минулого, не приймає мудрість батьків. Все перераховане впливає не тільки на формування розвиток теперішньої молоді, а й на наступний культурно-духовний запас нації.

Дивлячись на це все на душі стає гірко за майбутнє України. Від старого до малого, від політиків до пересічного громадянина всі забули про ці поняття, як мораль , принципи та цілісність орієнтації , якщо так буде і надалі ми з котимося в прірву з якої не можливо буде вибратися і нами будуть керувати хто захоче , як стадом. Залишається лише надія на молоде покоління , яке візьме себе в руки і згодо наведе лад в суспільстві і в країні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.