Добре ім’я та репутація

vitannyaДобре ім’я краще більшого багатства ,
Та добра слава краща срібла і золота.

У житті усе дуже складно і неоднозначно. І кожен вчинок людини впливає на думку оточуючих. Кожна людина живе, спілкується, помиляється, виправляється. Як чинити так, щоб бути гідним та досконалим? Як же бути ідеальним? Як мати добру та досконалу репутацію у різноманітних сферах свого життя? Це питання, яке, хоча б, раз у житті ставить собі кожний індивід.

Репутація – це те, що не можна купити за гроші, її не можна здобути за допомогою хитрощів. Вона – це ключ, який допоможе у житті відкрити багато замкнених дверей. Але в той же час слово «репутація» з кожним роком все більше відноситься до розряду часто вживаних слів – іноді ми про це говоримо і пишемо дуже часто, не замислюючись, що за цим стоїть. Взагалі будь-яке визначення репутації звучить не повно та розпливчасто. Це пов’язано з тим, що часто визначення вирване з ситуації виглядає умовним,тому що завжди буде існувати декілька поглядів на один і той самий об’єкт.

Репутація – це думка, яка складається про людину протягом її життя та діяльності. Людина використовує репутацію і як інструмент, яким вона може користуватись вміло або не дуже, який можна руйнувати чи удосконалювати, і як показник, тобто критерій, який буде відображати результат діяльності або бездіяльності. Тільки сама людина може вирішити, яка репутація їй потрібна по життю.

Репутація це як важливий документ, у якому вже ніколи і нічого не можна буде відредагувати, перекреслити чи виправити. Кожний крок,кожна дія,які робить людина вже нікуди не дінуться. Тому важливо піклуватися про свою репутацію. Наприклад, люди з такими професіями, як політичні діячі, вчителі, лікарі та зірки, знаходяться в постійному оточенні багатьох людей, і для них є важливим бути кращими, чесними, розумними, відвертими та справедливими.

Якщо у них не буде присутньо таких рис, вони загублять довіру людей та добру репутацію, яку буде важко відновити знову. Але треба пам’ятати,що не буваю людей досконалою та чистою репутацією. Кожен з нас йде своїм шляхом і досягає успіху своїми методами застосовує певні власні прийоми та засоби.

У однієї людини репутація може бути різною, наприклад, чоловік може бути прекрасним лікарем від Бога, але жахливим сином, братом, чоловіком чи батьком. У такої людини може бути репутація прекрасного лікаря, якого визнають люди, якому дякують за допомогу і моляться за його здоров`є.

У той же час у колі сім`ї та друзів, він буде мати репутацію жахливої людини та ганебного сім’янина, який постійно живе тільки роботою і ніколи не займається вихованням дітей та питаннями сім`ї.

Важливо пам’ятати, що для всіх хорошим не будеш і не станеш. Думка про людину може бути різною. Для когось ти будеш гарним, прекрасним та ідеальним. Інший, у той самий час, буде вважати тебе нікчемою та бездарністю. При цьому не знаючи яка людина насправді. Тому, треба розуміти і не забувати для себе хто ти є насправді.

Багато людей буквально паралізували свій потенціал та прагнення до власної цілі через те, що бояться думки інших. Багато хороших людей зупинились чи здались тільки через те, що хтось про них погано говорить чи думає. Тому, людина повинна знати, що репутація не являється визначним фактором того, на скільки вона далеко піде і наскільки вона буде успішною.

Особливим типом репутації є, так звана, заплямована репутація. При витоці або навмисному розголошенні відомостей, які очорнюють та гноблять людину, відбувається саме заплямовування репутації. Як правило такі відомості надходять від конкурентів. Найчастіше такі відомості передбачають розголошення неправдивої, неоднозначної, компрометуючої інформації з метою задуманого очорніння імені людини.

Для того, щоб відновити добру репутацію необхідно знати цілий комплекс відповідних заходів. До таких заходів належить звернення до суду, відстоювання свого доброго імені в судовому порядку. Далі комплекс заходів полягає у розголошенні позитивної інформації про дану людину.

Треба жити розуміючи, що ми постійно в колі уваги. Що світ живе тільки завдяки тому, що живемо ми. Соціум живе тільки, тому що живуть люди. Іноді соціум та люди у ньому є жорстокими та несправедливими, підлими та нечесними. Людям більш слабким приходиться боротись за свою репутацію важче, але немає нічого неможливого, треба бути впевненим та сміливим. Треба розуміти ціну свого життя, своєї особистості, свого імені.

Репутація, навіть якщо вона дуже гарна, може розбитися як корабель об скелю. Того, піклуючись про свою репутацію, не треба забувати про своє добре ім`я – це розуміння самого себе, свого потенціалу та призначення, наскільки людина прагне мати високий дух у житті, наскільки прагне до майстерності у житті.

Отже, репутація – це та робота, над якою працює людина протягом життя і досягнення певних висот у своїх уміннях. Це те, що сприймають інші . Потрібно говорити та заявляти про себе таку інформацію, яка дає поняття успішної людини. Репутація залежить від того, що люди будуть слухати від вас.

Людина повинна визначитись для себе чого вона хоче щоб про неї знали. Людина повинна давати про себе таку інформацію, яка стане їй корисною по життю, але не повинна забувати відповідати за неї. І не забувати про те, що неможливо подобатись усім.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.