Моральне та психічне здоров’я людини

zdorovyaЩо таке моральне та психічне здоров’я? Чому воно є настільки важливим для людини? Чому кожен хоче його зберегти? Більшість людей ставлять перед собою ці питання досить часто. Але відповіді досі ніхто не отримав. Адже ця відповідь в кожному із нас, ми самостійно повинні відповісти на це запитання. Чому здоров’я в нашому житті грає таку велику роль? І чому його починають берегти тільки тоді, коли більшу частину вже втратили?

Багато сучасних вчених доводять теорію про те, що слід берегти духовне здоров’я, тому що від духовного стану людини залежить її життєдіяльність. Духовність людини направлена на її доброзичливість, повазі до старших людей, відповідальність, безкорисливість, допомогу ближньому, милосердя, доброту, щирість, надійність тощо. Без душі людина немає особистості, без особистості немає прогресу нації та її майбутнього, наше існування залежить від руху.

Напевно саме без руху наше життя втрачало б усі барви навколишнього середовища. Правильно зазначають, що рух – це життя. Чим більше людина рухається тим сильнішим стає її здоров’я. Без духовності людині важко подолати хворобливі симптоми, одужати, щоб бути щасливою та здоровою.Фізичне здоров’я є не менш важливим чинником як і духовне . Здоров’я — загальна назва, а значення для кожного своє. Адже це поняття для кожної людини меє своє значення.

Як на мене, то здоров’я – це найвищою людською цінністю, яку багато людей розпочинають берегти і цінувати тільки тоді, коли значну частину його уже втратили. Саме в цьому і полягає проблема людини, жалкувати про те, чого уже не повернути. Наш час — неймовірна штука,нам здається що його так багато,а зрештою його ніколи не вистачає на дорогі нам речі. Починаючи зі здоров’я і закінчуючи простими побутовими проблемами.тому потрібно завжди думати про наслідки того що ти робиш. Для збереження фізичного здоров’я потрібно вести здоровий спосіб життя.

Що ж входить до здорового способу життя? В кожного відповідь різна. На мою думку найголовнішим є гармонійне співвідношення тіла, розуму, душі та навколишнього середовища. Адже коли людина відчуває гармонію між собою та світом, то вона на духовному рівні вона оздоровлюється.

Психічне життя людини складається з інтересів та потреб, цілей ,уяв, почуттів, стимулів, тощо. Психічне здоров’я пов’язане з індивідуальними особливостями мислення, характеру та здібностей особистості. Всі ці складові чинники забезпечують особитісну реакцію, на однакові життєві ситуації, ймовірність стресів та афектів.

Недбале ставлення до психічного здоров’я може призвести до психічних захворювань. На основі цього багато вчених задумались над цим. І надали інформацію, що заставила багатьох людей начитись думати про свій внутрішній світ, так би мовити про свою душу. Більше того, вчені зазначили, що найчастіше зустрічають психічні захворювання, які стали причиною занедбаного ставлення до психічного здоров’я у молоді. Це люди віком від 14 до 25 років.

Як виявилось це найбільш вразливий віковий етап людини. На мою думку про збереження свого психічного здоров’я потрібно привчати дітей ще з малечку. З перших етапів життя дітей, батьки повинні їм подавати приклад, як потрібно за собою доглядати щоб і психічне і моральне здоров’я було в нормі. Мені здається саме від стосунків в родині іде формування психічного та духовного здоров’я ще маленької особистості. І в подальшому житті несе свій відбиток. Саме тому кажуть,що початок йде від родини,а своє життя людина формує на попередньому досвіді.

Духовне здоров’я людини залежить від її духовного світу, сприймання нею духовності людства, мистецтва, освіти, релігії, етики, моралі. Свідомість людини, відношення до сенсу життя, власна самооцінка можливостей та здібностей в особистісних ідеалах і світогляді – усе це є показником духовного здоров’я кожної людини. Духовність це є щось не видиме в людини. Багатство духовного світу людини залежить від її способу життя. Людина повинна жити з вірою у добро та нести його впродовж всього життя.

Моральне здоров’я великою мірою залежить від моральних цінностей людини.

Моральні цінності – це мов би життєвий компас людини. Я вважаю це ті правила, які людина обирає для себе, і все життя спирається на них в прийнняті найважливіших для себе рішень. Як на мене,то кожна людина на планеті має свої моральні багатства. Для когось це гроші, багастсво, кар’єра, а для когось це родина, дружба,любов, батьківщина, взаєморозуміння, патріотизм. Кожна людина має свої цінності які змушують її не просто існувати в цьому всесвіті, а жити та ставати кращою.

Широко розглянувши поняття про моральне та писхічне здоров’я людини можна сказати, що ці поняття взаємопов’язані. Адже без морального не відбудеться формування психічного здоров’я, а без психічного не буде подальшого розвитку морального.

Саме моральне та психічне здоров’я є так би мовити воротами життя людини. Саме через моральне здоров’я людина приймає навколишній світ, своє значення та поведінку в суспільстві, а через психічне здоров’я навколище середовище сприймає людину як особистість. Тому і є такий вислів : сприймай людину такою, як вона є. Адже кожен із нас індивідуальний, з різними потребами, вміннями та навичками. В наш час більшість людей не розділяють поняття морального та психічного здоров’я .

І це являється проблемою. Тому що, хоч і ці поняття дуже тісно переплітаються, але між ними є тонка відмінність,яка відіграє дуже важливу роль в нашому житті. Тому для збереження свого здоров’я, потрібно враховувати все. Це наше життя і ми повинні його прожити на радість собі та своїм близьким.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.