Моральне середовище у сучасній сім’ї

femeli 8Сім’я – найголовніше середовище в якому народжується, зростає та розвивається мала дитина. Саме сім’я виховує у дитини відчуття любові, поваги, ніжності, доброти та самопізнання самого себе. Як запевняють більшість вчених, саме батьки виконують головну роль у вихованні дитини, і тільки вони є найважливішими у її розвитку. Тож виховання залежить не тільки від освічених вихователів, а першу чергу від самих батьків.

Тільки батьки закладають фундамент розвитку моральних позицій дитини. Як ми знаєм, сім’я це не тільки батьки та діти, це звичайно ж близькі та кровні родичі. І з появою новонародженого, всі, без винятку, впливають на розвиток маленької особистості. Тому формування майбутньої освіченої людини залежить від правильних впливів на ще тоді новонароджену дитину, з боку всіх близьких та батьків. Сучасна сім’я повинна існувати на основі спільного побуту, морально-психологічного та економічного укладу, вихованні дітей та взаємній відповідальності.

Макаренко казав: « Якщо ви породили дитину, то ви на багато років вперед віддали їй свої сили». Сімейна мораль виходить з ідеї добра для сім’ї як цілого, окремі бажання членів сім’ї повинні бути другорядними. Обов’язки та правила сімейної етики мають створювати комфортне середовище для кожного із членів сім’ї. Правила взаємодії повинні базуватися на довірі та справедливості. При створенні сім’ї, необхідно раціонально та серйозно сформувати стосунки та взаємодію.

На сьогодні існують різні сім’ї, і від того в якій виховується та проживає дитина, залежить, яким змістом наповниться її формування та становлення. Зазвичай сім’ї бувають як благополучні та і неблагополучні. Дитина що виховуватиметься в нормальній благополучній сім’ї, зростатиме ввічливою, спокійною, доброзичливою, впевненою та оптимістичною. Дитина в такій сім’ї почуває себе рівноправною з усіма членами родини: її люблять, але не переходячи при цьому поставлених меж, заохочують до різносторонньої праці враховуючи при цьому самі потреби та інтереси дитини. Роблячи так, щоб їй було приємно допомагати рідним.

В звичайній родині, батьки намагаються позитивно впливати на індивідуальний розвиток дитини, добиваються розуміння, співчуття, готують дітей до життя тренуючи їхню волю. Проте є батьки які жорстоко контролюють життя дітей, їх поведінку, навіть думки та бажання. Це може призвести до конфліктів, сімейних криз і як результат, втрати зовнішніх ознак благополучних сімей.

Неблагополучна сім’я, та яка із-за певних об’єктивних причин, не може дати нормальне виховання, і як результат цього, виникають конкретні, несприятливі умови для виховання дитини. Причинами може бути безліч проблем, від конфліктних сімей ( сім’ї де батьки є залежними від алкоголю, наркомани), до сімей соціального ризику ( малозабезпечені, багатодітні, неповні, діти-інваліди), що потребують державної допомоги. І тому стан сім’ї має значення, для нормального розвитку дитини що росте.

Сімейна атмосфера, стосунки та настрій батьків, впливають на морально-психологічний стан і соціальну адаптацію дитини в суспільстві. Вона все відчуває, ваш настрій, емоції, почуття. Ваша дитина – це продовження вас. Саме батьки вчать правильно спілкуватись, сприймати світ, поважати старших. Від них залежить, якою буде їх дитина ( активною, пасивною, чи зможе знайти спільну мову з однолітками і дорослими), батьки мають виховувати повагу до самих себе та до старших. Поведінка вашої дитини в школі чи в суспільному місці, залежить від вашого виховання та навчання.

Якщо ваша дитина швидко знаходить спільну мову з іншими дітьми, це є результатом вашого виховання та ставлення до неї. Проте, якщо виходить навпаки, дитина зовсім не спілкується з однолітками, в неї мало друзів, вона не адаптована до зовнішнього середовища, це ваші помилки. А саме те, що ви мало приділяли уваги та любові своїй дитині, не спілкувались з нею. Потрібно виправлятись, і чим швидше, тим краще. Тому що, якщо дитина виросте і буде замкнутою в собі, їй в подальшому буде важко знаходити спільні інтереси з іншими людьми та жити в цьому тяжкому світі. Проживаючи в затишному сімейному колі, дитина яка підростає, повинна цінувати свої традиції та поважати батьків, це буде запорукою розвитку моральних цінностей дитини.

Сім’я, має бути як фортеця. Це те місце, де діти будуть в захисті та опіці батьків, вони мають знати, що тут їх завжди підтримають, зрозуміють та допоможуть. Це буде запорукою того, що дитина буде зростати успішною, щасливою та впевненою в собі. Щастя дитини залежить від самих батьків, якщо буде щаслива сім’я, то будуть щасливі і діти. Вони повинні своїми прикладами навчати та виховувати в дитини моральні якості.

Батьки прагнуть, щоб їх діти були кращі за них. Щоб майбутнє дітей було щасливим та безтурботним, щоб вони були успішними людьми та завжди досягали поставлених цілей. Будучи малими чи вже дорослими, діти завжди відчувають вашу любов, і те, як ви до них ставитесь.

Навіть коли дитина стає повнолітньою, вона весь час потребує підтримки, розуміння та любові рідних. Тому потрібно пам’ятати, що ваша увага та опіка, дуже потрібна дітям, так вони завжди будуть знати що ніколи не залишаться самі.
Щасливе майбутнє вашої дитини, залежить від вашого ставлення до неї та любові.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.