Моральна відповідальність людини

obovayzokКожен людський вчинок в різних ситуаціях порушує інтереси суспільства. Моральна відповідальність — це зв’язок людини з суспільством в результаті якого людина має нести відповідальність за будь-які свої вчинки.

Відповідальність розрізняють внутрішню та зовнішню.

Внутрішня відповідальність, така як совість, дає змогу людині передбачити результат своїх вчинків, та діяти згідно норм моралі. Зовнішня відповідальність це санкції суспільства на дії людини.

Відповідальність — це здатність усвідомлювати, розуміти потреби людей як свої власні. Коли людина поважає себе, тоді вона обов’язково буде поводитись з відповідальністю до інших. Відповідальна людина завжди в різних ситуаціях зможе керувати своєю поведінкою, при цьому не зашкоджуючи іншим людям.

Відповідальна поведінка — це почуття які можуть виступати в негативній та позитивній формі.

Позитивна форма — це почуття доброти, стриманості, допомоги іншим людям. Негативна форма — це страхи людини, невпевненість в собі. Людський вибір завжди залежить від його дій. Якщо людина не мала свободи свого вибору або свободи своїх дій, вона не змогла відповідати за свої вчинки. Оскільки людина має свободу вибору своїх дій, вона мусить нести відповідальність за свої вчинки.

Людина повина адекватно усвідомдювати стан суб’єкта, його дій, різні варіанти поведінки. Для моральної людини сенс життя — це власне сумління, адже джерелом страху не може бути моральна поведінка. Христос заповідав любити ближнього, і це є найважчим, але коли в людині є сумління, вона обовязково не завдасть страждань та незручностей для інших людей. Це свідчить про моральну доброту, повагу до людей.

У моральній відповідальності кожне наше рішення залежить від ризику, адже можна завдати болючі відчуття іншій людині. Тому ніколи не потрібно забувати про моральну відповідальність людини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.