Мета та сенс життя

absurdОсновою нашого життя є мати мету, котру ми прагнемо досягти та знайдення шляхів, як це здійснити. Досягнення своєї мети буде нести за собою сенс життя людини, бо сенсом людського життя буде здійснення своєї мрії, тобто здійснення мети, яку вона ставить перед собою.

Кожен перед собою ставить свою ціль, котру він прагне здійснити. У кожного своя мрія, свої бажання, свої стимули, своє віросповідання та інше. Виходячи із своїх пріоритетів та поглядів на життя, людина обирає свій шлях, в якому досягає поставленої перед собою мети.

Отже, поняття щодо сенсу життя та мети доволі близькі один до одного і їх не можливо розглядати порізному.

Сенс життя у кожного свій, він індивідуальний, оскільки немає людей однакових, і тому бажання, прагнення та стимули у них різні.
Перед кожною людиною рано чи пізно постає питання сенсу їхнього життя, коли вона замислюється над тим, як проходить її життя і чи такого життя вона хотіла. Найчастіше цей момент настає у момент відчаю, коли людина розуміє, що це не те, чого вона прагнула. Розуміння, що ти не досяг бажаємого, дає поштовх замислитися над сенсом свого буття.

У кожної людини життя повинно бути наповнене сенсом, щоб вона розуміла задля чого вона живе. Коли людина знає, чого вона бажає, то вона спроможна досягти цього, і навіть більше.

Сенс життя можна розглядати з багатьох сторін. З одного боку, це те чим живе людина, як вона проводить своє життя. З іншого боку, це те заради кого вона живе, заради кого вона намагається досягти певних цілей та для кого вона намагається зробити, якомога більше, щоб зробити його щасливим і тим самим наповнивши його життя яркими фарбами.

Людина не може існувати сама в цілому світі, їй необхідні близькі люди, котрі надають її життю, ще більше сенсу. Оскільки вона розуміє, що її успіх та успіх її близьких принесе щастя їм обом. Негаразди близьких завжди будуть мати вплив на життя самої людини, навіть по при те, що людина по суті має егоїстичну натуру, але все одно її турбота та любов до рідних має дуже велике значення в її житті.

Розглянемо, сенс життя, як процес самореалізації людини. В даному розумінні, сенс полягає у досягненні поставлених перед собою цілей, вирішення проблем, котрі постали перед вами. Перед кожним постає питання, “Як жити далі?”, “Чого я прагну досягти в своєму житті?”. І всі ці питання, тобто саме відповіді на ці питання будують наше життя. Оскільки, вибравши свою відповідь, ви плануєте своє життя і прокладаєте в ньому свою тропу, котру ніхто за вас ще не проходив. Ви вибираєте ваш особистий шлях у своєму житті і ніхто за вас не може цього зробити. І вибравши певний шлях, ви будете бачити сенс свого життя, оскільки саме ця дорога приведе вас до здійснення ваших мрій та бажань.

Сенс життя можна розглядати з боку віросповідання, самореалізації, творіння добра та прагнення отримати матеріальні цінності.
Розглянемо сенс життя з боку віросповідання. На світі існує багато релігій, у кожного народу своя віра, котрій вони віддають перевагу і в котру вони вірять. Люди, котрі вірять в господа бога, хоча у кожної віри він свій, вбачають сенс життя у віросповіданні, присвяченні себе духовному. Для них, саме — це і є, сенсом життя та те, чим вони живуть і дихають.

Також необхідно звернути увагу на людей, котрі вважать сенсом свого життя матеріальні цінності, котрим нічого не цікаво, як здобуття коштів. Вони бачать перед собою лише кошти і більше нічого. Найчастіше, — це призводить до змінення людини, вона стає жадібною, корисливою та у разі якоїсь негаразди у фінансовому стані стає дратівливою, сумною та починає думати, що життя скінчилося. У неї немає кому її підтримати, оскільки весь її вільний час був зайнятий здобуттям матеріальних цінностей і уникненням своїх близьких. Оскільки люди, котрі бачать перед собою лише матерію, то вони йдуть попри все — вперед, не помічаючи, кому вони можуть спричинити біль своїми вчинками. Найчастіше такі люди втрачають все, бо вони не готові до того, що все це може зникнути, все те, що вони заробляли стільки років, і тому в тяжких ситуаціях або навіть втративши свої заощадження втрачають стимули жити та опускають руки.

Також є частина людей, котрі вбачають перед собою основним стимулом їх життя та успіху, — це їхня родина. Сім’я — це найголовніше в житті, оскільки вдома тебе завжди чекають кохані тобі люди, котрі допоможуть в моменти горя та підтримають тебе, коли тобі необхідна підтримка. Родина має головне місце в їхньому життя, котра надихає їх в праці та радує в моменти щастя. Я вважаю, що саме дана частина людей має вірне бачення життя, бо всі люди рано чи пізно починають замислюватися про своє особисте життя. Навіть ті, котрі все життя вважали, що їм окрім успіху, кар’єри, коштів та веселощів нічого не треба починають думати про родину. Бо людина створена продовжувати свій рід.

Розглядаючи проблему сенсу життя можна довго мислити та говорити, оскільки дана тема є досить індивідуальною. В даному рефераті ми розглянули основні категорії людей, котрі виділяються поміж інших.

Можна зробити висновок, що дана тема є досить філософською, оскільки про неї можна говорити-говорити, а все одно ще не все буде сказано.
Отже, ми вважаємо, що перш за все, для успішного життя, людині необхідно чітко визначитися з тим, чого вона бажає і чого прагне, і яким чином хоче цього досягти.

Перш ніж, визначатися з сенсом нашого життя, необхідно поставити перед собою мету. Саме те, чого ми хочемо мати. Необхідно поставити перед собою питання: “Чого мені не вистачає?”, “Чого я прагну досягти?”, “Що мене не влаштовує в моєму житті?”, “І на що я здатен заради здійснення своєї мрії?”. Лише відповівши на дані питання, ви зможете чітко визначитися із своїми пріоритетами у життя і зрозуміти, на що ви здатні. І чи здатні ви взагалі зробити все те, що необхідно для здійснення вашої мрії.

Визначившись із метою вашого життя, ви зможете визначити певні дії, котрі необхідно буде застосувати для її досягнення.
По-перше визначивши мету, ми з першу почнемо осмислювати, яким чином можна її досягти.

Тоді вже, людина починає вибирати для себе вірну відповідь та шлях, котрим вона спроможна цього досягти.
Саме здійснення та приведення у дію шляхів її здійснення, ми можемо вважати, сенсом життя, бо саме здійснення поставленої мети і буде надихати людину жити далі та досягати чогось у своєму житті.

Поняття сенсу життя доволі багатостороннє та різноманітне. Говорити, про сенс, як про визначений термін неможливо, оскільки кожен визначає для себе свою термінологію даного поняття.

Сенс життя — це така важлива частина життя, без котрої не можна успішно існувати в цьому світі. Необхідно завжди ставити перед собою певні цілі, досягати їх і так знову і знову. Бо життя, котре не наповнене своїм сенсом — це не життя, а просто існування, як людини взагалі, у цілому світі.
Людина не може бути просто часточкою цілого світу і пливти за течією. Вона повинна сама будувати “свій світ” у цілому світі. Створити своє життя, саме таке, котрого вона сама прагне та хоче досягти.

Тому, необхідно мати своє розуміння того, чого бажаєте. І лише, тоді ви спроможні піднятися “до небес”. Кожна людина спроможна дуже багато досягти в своєму житті, аби було бажання та натхнення. А все інше буде з часом.

Використана література
1. Данильян О.Г., Тараненко В.М. Философия. М: Эксмо, 2005. -512 с.
2. В. Г. Кремень. Філософія: мислителі, ідеї, концепції: Підручник / В. Г. Кремень, В. В. Ільїн. — К.: Книга, 2005. — 528 с.

Мета та сенс життя: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.