Гроші: добро чи зло?

grochiРозглянемо роль грошей у нашому житті , від народження до смерті.

З самого дитинсва ми не розуміємо та не задаємося питаннями : звідки беруться гроші , навіщо нам потрібні гроші та що змінюють вони в нашому житті?

З часом ми дорослішаємо та в нас виникають певні потреби , на які потрібно витрачати гроші , але ми все одно не турбуємося про їх раціональне використання , тому що нам дають їх батьки. Декому за гарні оцінки , декому за допомогу по хатнім справам , комусь просто на різні витрати , але бувають випадки , коли дитина не отримує так звані «кишенькові» гроші і вона не думаючи про наслідки починає красти. З цього моменту і починає з’являтися питання, «Гроші – це добро чи зло?».

Розглянемо це питання детальніше .

Велика кількість людей не раціонально витрачає гроші. У багатьох є згубні звички – це паління , алкоголь , ігри та наркотики , які негативно впливають на здоров’я громадян.

В наш час за допомогою грошей можна вирішити дуже багато «питань» і під цим словом я не маю на увазі добрі наміри та вчинки. Дуже розповсюджена корупція , коли за допомогою грошей можна вирішити майже все , від звичайної оцінки в інституті та довінки у лікаря , закінчуючи вбивством людини. І багатьом все сходить з рук , тільки тому , що в них є гроші.

Але що робити тим,в кого немає грошей? Вбивати , красти , чи може нечесно заробляти на життя? Чому гроші займають таке велике місце в нашому житті? Люди зраджують близьким людям заради грошей, заздрять , та найстрашніше , що може зробити людина – це вбити іншу заради грошей. Але нажаль , таких випадків безліч і як би сумно це не було, вбивства і будуть продовжуватися , бо деякі люди не бачать іншого шляху.

Гроші потрібні завжди , коли ідеш за покупками у магазин , чи виходячи з дому погуляти, завжди захочеш купити морозива , води. Зайшовши у лікарню , чи то у приватну чи в державну , гроші в будь якому випадку потрібні , просто десь більше , а десь менше.

Зараз люди вибирають собі «друзів» дивлячись на те , як модно ти вдягнений , чи є в тебе крута машина , в якому будинку ти живеш , чи дорогі в тебе гаджети? Не звертають увагу на склад твого розуму , та внутрішній світ , нікому це вже не потрібно , головне яка обгортка і байдуже , солодка ти в середині чи гірка.

Сумно стає від однієї лише думки , що замість того , щоб розвивати в собі якісь духовні якості , більше читати , вивчати іноземні мови , ми намагаємося виглядати краще , купити нові джинси , куртку ,новий гаджет, бо це зараз в тренді і треба не відставати.

Я можу сміливо сказати , що гроші вбивають нас зсередини . В наші дні в багатьох гроші займають перше місце в житті , для когось гроші – це найголовніше , вони живуть заради грошей. Більшість прагне багато заробляти і днями і ночами проводить на роботі , а в результаті непорозуміння в сім’ї , проблеми зі здоров’ям як з психічним , через постійні стреси та напругу , так і фізичні від сидячого образу життя , та найголовніше — молодість , яка вже згасла і яку вже не повернути. Від грошей псуються люди , вони наче черствішають зсередини , думають лише про роботу та курс долара . Дуже часто з такими людьми важко про щось говорити , крім економічного стану в світі.

Я завжди помічала , що чим більше в людини грошей , тим злішою та скупішою вана стає. Але я ні в якому випадку не говорю про всіх , є випадки , коли маючи великі сумми в банках , люди жертвують в різні фонди спасіння , дітей , тварин , рослин. Є і багато плюсів грошей : завдяки ним ми купляємо собі їжу , речі , подарунки батькам та близьким , можемо одружитися та завести дитину. Можемо допомогти старіючим батькам , бо як ми знаємо , на одну пенсію в наш час не прожевеш. Якщо нам пощастило у житті і є багато грошей,то можемо набагато більше собі дозволити . Але є і мінуси мати велику кількість грошей , як ми всі знаємо з заможними людьми найчастіше виникають трагічні випадки , біля таких людей завжди існують недоброзичливі особи.

Але найгірше , коли немає грошей , особливо коли є діти , крім того , що постійно потрібно працювати , можливо навіть не на одній роботі , немає можливості проводити спільний час зі своїми коханими , а як ми знаємо , це дуже псує стосунки і часто веде до розлучення з чоловіком / дружиною. Крім розлучення це впливає і на виховання дітей , а якщо немає достатньої опіки та виховання , діти починають красти гроші / іграшки (залежно від ситуації) , щоб привернути до себе увагу батьків , а якщо це не припинити , то такі діти і в дорослому житті не зупиняться і незрозуміло на які ще злочини можуть піти.

Найважче без грошей доводиться жити старим пенсіонерам , які кожну копійку бережуть. Важко дивитися на стареньких , які навіть не просять грошей на вулиці , а намагаються щось продавати , якісь носочки , огірочки , квіти… У малих містах та селах матеріальні труднощі поглиблюються ще фізичними труднощами. Часто до пенсіонерів відносяться з неповагою , особливо в лікарнях де їх взагалі не мають за людей. Дуже добре , коли у літньої людини є люблячі родичі , котрі завжди прийдуть на допомогу , як матеріальну , так і фізичну , але буває і так , коли наче і онуки є , але допомоги не дочекаєшся , в таких випадках найважче , тому що розраховувати на державу також не варто і приходиться справлятися з усім самим.

Отже,підсумовуючи все вищесказане не можна однозначно сказати «Гроші – це добро чи зло?» адже немає на це питання вірної відповіді.

Гроші: добро чи зло?: 1 комментарий

  1. Хтось

    Я не знаю як можна було написати настільки поганий твір. ЦЕ ПРОСТО УЖАС!!! Це навіть не рівень 5 класу. Таке враження що автор це консерватор культурист який дивиться на світ через крихітну призму своїх тупих спереотипів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.