Дружба і довіра

sport-gameЩо означає для кожного з нас поняття «дружба»? Наскільки це важливо для кожної людини? Чи можемо ми прожити без цього? Мені здається, що кожен має свою відповідь стосовно цих питань. Але на мою думку, дружба – це одна з найважливіших складових людського життя, яка відіграє не малу роль для кожної особи. Коли ти маєш міцний тил, легше живеться і дихається. Дуже важливо в житті мати таку людину, котра в будь-якій ситуації зможе тебе підтримати, дати пораду, а іноді навіть і захистити.

Та чи кожен здатен стати справжнім другом? Чи кожен може мати справжнього друга? Що потрібно для того, щоб стати справжнім другом?

Дуже важливо не плутати такі поняття як «друг» і «товариш». Товаришів ми можемо мати безліч протягом життя, а от друзів – не багато: одного або, максимум, двох. Товаришування базується на певній спільній меті, а дружба – це дещо більше, ніж спільна мета. Не кожна людина може стати другом, не кожна людина може мати справжнього друга. Бувають такі люди, котрі не здатні на дружбу або не можуть знайти того, хто стане їм міцним фундаментом, надійним захистом і підтримкою.

Як казав Г.Лессінг, хто шукає друзів, той вартий того, щоб їх знайти; хто не має друзів, той ніколи їх не шукав.

Я вважаю, що людина, котра піклується лише про власні інтереси ніколи не зможе стати другом і не зможе знайти справжнього друга. Таким особам не цікава думка, переживання, справи інших, а отже й у людей не буде бажання цікавитися їх життям. Той, хто дбає лише про себе, ніколи не зможе стати другом.

Побутує думка, що про друга все дізнаєшся у скрутній ситуації. Якщо в тебе з’являються певні проблеми, то справжній друг допоможе тобі у їх вирішенні, використовуючи всі свої можливості. Він зробить усе, щоб врятувати тебе від будь-яких неприємних життєвих ситуацій, допоможе їх подолати. Та чи тільки в біді пізнається друг? Я вважаю, що ні. Більшою мірою друг проявляє себе в тих випадках, коди у тебе трапляється щось хороше, радісне, позитивне. Чи кожна людина може порадіти за тебе, коли тобі добре?

Порадіти щиро, всією душею, а не позаздрити і поміркувати чого в тебе це є, а в нього немає. Так от, на мою думку, на таке здатен лише справжній друг, тільки він дійсно буде щасливий за тебе, навіть, якщо у нього такого немає. Всі решта можуть просто сказати, що раді за тебе, а насправді в душі будуть заздрити тобі або в найгіршому випадку бажатимуть, щоб у тебе цього не було. Про свою радість можна розказати лише тій людині, у котрій ти впевнений на всі 100 % і абсолютно довіряєш. Отже, можна зробити висновок, що без довіри дружби не побудуєш.

На чому ґрунтується дружба? Для справжньої дружби дуже важливими є багато різних факторів: довіра, взаєморозуміння, повага і обов’язково взаємна підтримка. Проте, на мою думку, довіра – це найосновніший і найголовніший критерій, на якому ґрунтуються будь-які почуття – і дружба, і любов.

А що ж означає поняття «довіра»? Мені здається, що довіра – це така категорія людських відносин, яка базується на цілковитій відкритості і позитивності людей по відношенню один до одного. Довіряти означає, що ти можеш передбачити вчинок свого друга в тій чи іншій життєвій ситуації. Ніхто не може з цілковитою впевненістю сказати як вчинить людина в конкретному випадку, але знаючи свого друга і довіряючи йому ми маємо можливість передбачити чи відчути, яка буде реакція чи дія нашого друга. Бувають ситуації, коли у тебе в житті щось трапляється (чи хороше, чи погане), і ти хочеш поділитись з кимось, але ніхто зайвий про це не повинен дізнатись.

В такому випадку ми підемо до свого справжнього друга, якому ти довіряєш і впевнений у тому, що він про це нікому не розбалакає. І якщо в цьому є потреба, то дасть щиру пораду чи порадіє за тебе у випадку, коли в тебе сталося щось добре і позитивне. Друг – це інший я, це той, кому я можу говорити абсолютно все. На превеликий жаль, у наш час дуже важко зустріти людину, якій можна було б довіряти, а таким чином і справжні друзі теж нечасто попадаються.

Побутує думка, що справжня дружба може бути тільки між чоловіком і чоловіком, що лише вони не будуть заздрити, ніколи не підведуть і завжди підтримають. Можливо це так і є, але жінки теж здатні на такі почуття. Кажуть, що чоловіки краще зберігають таємниці. Я категорично з цим не згодна, іноді вони пліткують більше за жінок. Тільки і чекають часу, коли можна перемити кісточки комусь.

Кажуть, що жіночої дружби не буває, що жінки лише можуть порадіти нещастю подруги, позаздрити і розпустити плітки про тебе. Та, я, мабуть, з цим не погоджусь. Я можу сказати, що мені пощастило, адже я маю справжню подругу. Ми знайомі з нею з початкової школи. І вона єдина людина в моєму житті, котрій я, так як і вона, можу розказати абсолютно все і бути впевненою, що це залишиться між нами. Наші з нею стосунки будуються на цілковитій довірі.

Ми в будь-яких ситуаціях завжди допомагаємо одна одній, радимось з тих чи інших питань. А найголовніше це то, що ні я, ні вона ніколи не заздрили одна одній і в будь-якій ситуації допомагаємо в тій мірі, на яку здатні наші можливості. Бували і такі випадки, коли ми сварилися, але все одно завжди пробачаємо одна одну і ще більше починаємо цінувати, що я є у її житті, а вона – в моєму. Чи, можливо, це виняток із правил? Так чи інакше, я маю справжню подругу і пишаюся цим.

От щодо дружби між чоловіком і жінкою, то я не впевнена, що вона можлива. Мені здається, що між людьми різної статі не може бути просто дружніх відносин. Хтось один з них буде закоханий в іншого і просто приховуватиме цей факт, аби лише бути поруч з об’єктом симпатії і буде ховати це за маскою дружби. Та хіба можна в такому випадку говорити про цілковиту довіру, коли вже одна сторона обманює іншу.

А без довіри дружбу не побудуєш. Коли я навчалась в училищі, то у нас була така пара друзів. Зі сторони хлопця то дійсно була дружба, а от дівчині він подобався. І коли вона зізналась йому в цьому, то вони просто перестали спілкуватись.

Таким чином я можу сказати, що кожен випадок має право на існування. Дружба – це унікальне явище і її не можна записувати у певні рамки і піддавати певним правилам; головне для дружби це те, що вона не зможе існувати без цілковитої довіри з обох сторін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.