Відголоски холодної війни

Y+R Холодна війна, яка тривала з 5 березня 1946 року до 26 грудня 1991 року — це ідеологічна, військова, глобальна конфронтація між США і їх союзниками та СРСР і їх союзниками, що тривала 45 років. Термін «війна» використовується умовно, тому що не було війни у прямому сенсі. Головною причиною холодної війни є протиріччя між капіталістичною та соціалістичною моделями. Вони з допомогою своїх ідеологічних установок намагались переробити світ. З часом протистояння допомагало лідерам воєнно-політичних блоків збирати біля себе союзників.

Вже в 1953 році після зміни лідерів з обох боків призвела до нової динаміки. Йосипа Сталіна замінив Микита Хрущов. Після смерті Сталіна ситуація в Європі продовжилася озброєним перемир’ям, але напруга трохи спала. На території Німеччини знаходились американські військові та радянські. Німеччина була розділена навпіл, Берлін був поділений Берлінським муром на східний Берлін і Германську Демократичну Республіку та Західний — на Федеральну Республіку Германії. Щоб його перетнути зі сторони ГДР треба було зібрати спеціальні допуски та дозволи. Мали місце втечі, що тягло за собою масові жертви. Тисячі сімей були розлучені кордоном, я вважаю це не морально, чому люди повинні страждати через протистояння «тих, хто зверху»?

В кінці 50-х років Хрущов відкрито погрожував Заходу ядерною зброєю, при цьому стверджував, що його ціль це «мирне співіснування». Радянський Союз мав час збільшити військову потужність. І вже в кінці 1960-х років протистояння між двома системами в організації суспільства закінчилося і далі непорозуміння базувалися не на ідеології, а на зіткненні геополітичних інтересів.

До кінця 70-х років і США і СРСР намагалися встановити нові зразки міжнародних відносин щоб не ділити світ чітко на дві частини. Обидві країни укріплювали лідерство у власних регіонах.

С кінця 70-х років починається, так звана, «Друга Холодна війна» тому що зросло напруження і число конфліктів між обома країнами. На початок 80-х років у Радянського Союзу армія і військовий арсенал переважали США, тому Сполучені Штати почали активну мілітаризацію країни, на що вже СРСР не зміг відповісти, тому що економіка постраждала через витрати на військових і сільське господарство.

З кінця 1980-х років починається нова ера в стосунках двох наддержав. Михайло Горбачов починає «перестройку» у Радянському Союзі. Зрозуміло, що розвиток конфліктів тісно пов’язаний з особистісними якостями конкретних лідерів. В Польщі і Румунії перестали діяти комуністичні режими. 9 листопада 1989 впала Берлінська стіна. Кінцем половини століття протистояння двох систем вважають Хартію для нової Європи від 21 листопада 1990 року, але світ, особливо країни колишнього Радянського Союзу до сих пір відчувають на собі відголоски Холодної війни.

Не дивлячись на те, що Холодна війна закінчилась, світ все одно розподілений під керівництвом двох супротивників – Росії та США. Скільки би не йшлося про покращення відносин між цими країнами, все одно в цілому все залишилось як було, тільки трошки прикрашено. Оскільки, це до сих пір дві найбільші й найпотужніші країни світу і вони забезпечені всіма видами зброї і військ, вони продовжують впливати на країни світи і їх положення в світовій картині зі своїх «таборів», уміло впливаючи на країни, що є слабшими і меншими. Не треба далеко ходити за прикладом.

Візьмемо Україну. Вона дуже давно, як то кажуть, затиснута «між двох вогнів». З одного боку, на нас тисне Росія, намагається зберегти радянський спосіб життя, чому в сучасні часи допомагають ще й наші батьки та їх батьки, що залишились з радянським світоглядом. Ми з дитинства зростаємо в ситуації негативного відношення до США, що пропагується ЗМІ і нашою владою.

На сьогодні подорожі до Сполучених Штатів до сих пір є проблемними для колишніх країн Радянського Союзу, також до багатьох розвинутих країн. Також слід зазначити, що на сьогодні Україна до сих пір умовно поділена на Лівобережну и Правобережну тобто на Захід і Схід. Східна частина завжди була прихильником радянських (російських) поглядів і це велика проблема для нашої країни. Я живу в тих краях, тому знаю про що я говорю. Багато людей відверто негативно відносяться до Сполучених Штатів З іншого боку, західна частина нашої країни завжди більш лояльно відносилась до західної ідеології.

Що ж може змінити таке положення речей? Невідомо, але ми бачимо що Україна наразі активно чинить опір російського впливу і маємо надію, що все це приведе до позитивних змін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.