Сутність концепції спорідненої праці й інтерпретації людського щастя Г.Сковородою

ScovorodaЩастя! Що воно таке — щастя і чи є воно взагалі? Від чого воно залежить, що потрібно зробити, щоб бути щасливим?

У кожного є своя думка про те яким є чи може бути щастя, кожен по своєму виражає свої думки, і у кожного своє щастя. Кожен з нас часто чує такі слова: «Я була дуже щаслива!» або «Я щаслива тому, що…» і ще багато різних висловів, таких як нам здається звичайних і легко сприймаючих на слух. Але все ж таки, що вони насправді означають?

Кожна людина хоче бути і може бути щасливою і навряд чи хтось відказався би від свого щастя. Хотілося б, щоб всі люди, які є на світі — були щасливими! Але це не завжди так. Багато на світі нещасливих людей, але і багато щасливих! Хтось находить своє щастя в роботі, хтось бачить своє щастя у сім’ї, для когось важлива його посада, хтось буде щасливим мати владу над певними людьми, а для когось краще знаходитись у тихому містечку і насолоджуватися ним. Щасливий вихователь, якому видно результат своєї старанної праці з дітьми. Щасливий художник, який глянувши на створене ним надзвичайно красиве полотно – радіє, і цим же приносить радість людям. Щасливий маленький хлопчик, який тільки-но пішов до школи і отримай хорошу оцінку за виконане ним домашньої роботи. Хтось вважає себе щасливим бо робить багато добра для навколишніх. Хтось бере велику участь у громадському суспільстві і від цього відчуває себе щасливим. Для когось, щастя мати машину, дорогої тільки що випущеної марки, добре об лаштована квартира меблями, що аж стіни тріщать, та гаманець наповнений крупними купюрами.

Ось наприклад філософ Г. Сковорода вбачав щастя в самопізнанні та самовихованні. На думку Григорія Сковороди у щасті існують такі риси, як душа, серце, простота, скромність, не приниженість, і що самим важливим він вважав – це уміння розуміти свої бажання і прагнути до кращого життя. Ще Г. Сковорода вважав, що скільки людей на світі стільки ж й шляхів до щастя.

І я погоджуюся з його думкою тому, що це правда. Кожна людина заслуговує бути щасливою, радіти кожній миті свого життя, насолоджуватися ним, шукати вихід з любої поганої, неприємної ситуації і продовжувати шукати дорогу до свого щастя.

Як казав Григорій Сковорода: «Що за щастям не потрібно далеко йти чи шукати його, бо воно завжди поряд з людиною, його тільки потрібно відчути і пізнати» або « Кожна людина, яка створює матеріальні та духовні цінності, має право на щастя». В цьому він був переконаний і писав про це у своїх творах. Він вважає, що ідеал гарних якостей людини – це людина з власною гідністю, яка не падає перед тими хто прагне поставити її на коліна. Він вважав, що така людина буде завжди слідкувати за своєю душею і поведінкою і буде щасливою.

І справді, якщо людина буде давати себе в обіду, буде дозволяти щоб її пригнічували, не зможе за себе постояти, а на сьогоднішній день потрібно вміти відстоювати себе, не дозволятиме собі висловлювати свої думки і робити так, щоб її слово теж враховували, то вона не зможе бути щасливою, так як це не залишить її в спокою, вона постійно буде з цим стикатися поки не навчиться стояти за себе.

Також я вважаю що щастя – це мати вірних, справжніх друзів, які тебе не зрадять, які у будь — яку хвилину прийдуть тобі на допомогу. Я знаю, що якщо щось трапиться і мені потрібна буде допомога чи порада, чи навіть підтримка, то мій друг допоможе мені, так , як і я в свою чергу прийду на будь яку допомогу йому. Що може бути кращим у наш теперішній час ніж мати хорошого вірного друга? Адже на сьогоднішній день так важко довірити свої почуття людині і знати, що це надійно.

Щастя – це як я вважаю мати добрих, турботливих про дітей своїх батьків. Але вони і так багато нам віддають: турбуються про нас та наше здоров’я, завжди готові прийти на допомогу і в замін нічого не брати, люблять нас завжди, навіть тоді коли сердиті. А ми, як завжди, такі не благо віддані, невдячні, такі байдужі до їх прохань. Але, якщо трішки замислитись над цим, то ми могли б частіше прислухатися до їх порад, зауважень, адже все таки вони прожили більше нас на цьому світі, і гіршого нам не побажають. Потрібно приділяти їм більше уваги та часу, бо вони і так віддають нам багато своїх сил, тепла, ніжності та ласки! Вони від нашого народження до кінця своїх днів ведуть нас дорогою життя, оберігають та допомагають з усіх сил не помічаючи коли ми стаємо дорослими та самостійними людьми, але для них ми назавжди залишаємося малою дітворою. Тож бережімо їх!

Однією із складових щастя – є здоров’я. Адже, що ми без здоров’я? Від здоров’я залежить все. Не маючи цього інгредієнту, людина відчуває себе розбитою, зруйнованою. Як всі знають, здоров’я за гроші не купиш, навіть якщо ти будеш мільярдером, не маючи здоров’я, то грошам ти радіти напевно не будеш. І тоді тільки розумієш, що щастя неоцінне. Скільки людей на сьогоднішній день страждає, що, коли були молодими, коли ще були у розквіті своїх сил, дозволяли собі пити алкогольні напої, палити кінськими дозами, приймати наркотики думаючи, нічого страшного тут не має, що вони завжди будуть здоровими. Але не так то воно відбувається у цьому важкому для нас світі. Ми хворіємо. Адже наш організм не залізний! Отже, на мою думку, здоров’я потрібно берегти з самого молодого віку, щоб потім не бігати по лікарям. Здорова людина – щасливою буде!

Щастя – порівнюється на кохання! Воно надихає нас на подвиги, поезію, допомагає творити. Коли ти закоханий, то ніби ходиш у «розових очках», як говорять сьогодні, про щось постійно мрієш, не помічаєш, що коїться навкруги, тобто одним словом – щастя! Я вважаю, що без кохання не можливо існувати. Потрібно кохати і бути коханою. Коли кохаєш, то ніби літаєш! Ти радієш своєму життю, адже радість це дуже важливо. Без радості немає щастя, так, як і щастя немає без радості.

Також я вважаю, що щастя – це коли тебе розуміють. Адже , як іноді хочеться висказатися, висловити свою думку і щоб при цьому тебе розуміли. Як на мене, то це також дуже важливо, бо коли людина не має змоги виговоритись, то можуть бути погані наслідки: людина може закритися в собі, що є дуже погано, при цьому виникає багато різних сварок, коли людина довго не висловлює свої думки , які в неї накопичилися, то вона може бути роздратованою і зриватися на кожній людині, яка є поруч і при цій замкненості вона і не схоче ні з ким говорити, адже думає, що її не розуміють і не зрозуміють. Тому потрібно вміти слухати один одного і розуміти оточуючих. Адже тоді буде менше сварок, різних непорозумінь, буде менше злості, війн, і тоді люди будуть по справжньому щасливі.

Ми постійно переконуємося в тому, що в майбутньому наше життя буде кращим, ми отримаємо освіту, станемо фінансово не залежними, одружимося, народимо дитину або дві. Потім ми помічаємо, що наші дітки ще маленькі, і продовжуємо чекати, що все ще буде добре, коли малеча підросте. Згодом ми хвилюємося, що вони стали підлітками, і нам треба давати їм раду, бо цей перехідний вік такий тяжкий і довготривалий. Ми переконуємося, що станемо щасливішими, коли вони виростуть до повноліття. Ми продовжуємо казати, що наше життя стане кращим, коли ми вирішимо всі проблеми і у нас буде нова машина, коли візьмемо відпустку, вийдемо на пенсію…

Але біда в тому, що підходящого моменту, щоб бути щасливим не буде ніж зараз! Зараз або ніколи…
Наше життя завжди буде наповнене тривогами, різними подіями, проблемами, тож краще прийняти все так, як воно є, і не чикати коли стане краще. Часто нам здається, що життя ось — ось розпочнеться, але завжди виникають якісь проблеми на нашому шляху, випробовування, яке треба пройти, роботу, яку потрібно зробити, рахунок, який оплатити. Тому наше щастя – це і є наш шлях! Тому насолоджуйся кожною хвилиною свого життя! Будь щасливим!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.