«По той бік доба і зла» Фpідpіха Ніцше

NizsheПрочитавши книгу Фpідpіха Ніцше « По той бік доба і зла», мене дуже здивували його погляди, щодо цих понять. Здається всі знають, що таке добро? А що таке зло? І кожний людині більше подобається, що на її життєвому шляху зустрічається більше добра ніж зла.

А Ніцше виступає більше з зло. Ну, що ж у кожної людини своя думка, щодо цих понять. І багато його прихильників повністю погоджуються з його філософією. Але для мене це дивно! Як можна більше виступати за зло. Адже ще жодна людина не отримала користі від нього. А хто вважає, що отримав, хай пам*ятає, що в житті вертається все бумерангом.
Кожна людина розуміє сутність добра і зла! Але наше життя так створене, що неможливо весь час робити добро. Хоч це звучить смішно. Але виникають різні ситуації, в яких людина сама не знає, як зробити правильний вибір. І здається, що ти на правильному шляху, що ти поступив чесно, але разом з тим, ти зробив для когось шкоду.

А бувають навіть такі випадки, коли під впливом інших, не розуміючи цього, ти робиш людям зло. Прикладом для цього є мій випадок із життя. Коли я ходила до школи в нас трапилася така ситуація: що ми писали семестрову контрольну роботу з математики і я досить непогано написала, але більшість учнів отримали незадовільні оцінки. Вони просили її переписати, але вона не погодилась. Всі дуже розгнівались, адже саме від цих балів залежала оцінка за семестр. Тому зібравшись одного зимового вечора ми вирішили помститися вчительці. І поламали їй паркан. На той час я не розуміла, яке зло ми робимо. Не маючи своєї думки я робила те, що й інші учні. Отже тепер я чітко розумію, як під впливом інших людей можна робити зло.

І з кожним роком свого життя я все більше стараюсь робити добрі вчинки, і намагаюся забути про зло. Нещодавно пригадую свій добрий вчинок, який я зробила для однієї зовсім чужої для мне літньої жінки, в якої дуже слабкий зір. Це було вранці, коли я з подругою йшла на пари і не відійшовши далеко від гуртожитку, раптом я побачила, що на другій стороні дороги стоїть ця літня жінка і кожного хто проходить над нею просить допомогти її перевести через дорогу, і всі чомусь проходили повз нею не реагували на її прохання, а коли я з подругою ближче підійшли до неї, я зразу сказала подрузі: «ти мене зачекай тут, а я проведу бабусю через дорогу і повернуся назад». Я так і зробила, тоді повернулася назад і ми пішли на пари. Мені це принесло велике задоволення, І я зрозуміла, що все ж таки краще робити добро, це приносить користь і собі, і для інших.

Людина – це істота, яка протягом життя шукає своєї вигоди і щоб добитися свого результату не завжди послуговується добром, адже цей світ так створений і для того щоб добитися свого результату, людина завжди чимось жертвує, переступає певну межу в своєму житті. Всі люди різні і критерії щодо добра і зла не однакові, в кожного по-своєму. Не все погане в цьому житті є злом, хоча б декому здається що це зло, а виявляється, що це просто не приємний вчинок для людини.

В більшості казках добро перемагає зло. Як говорять у народі «Добро не помре, а зло пропаде» Ось прикладом є казка «Білосніжка», де добро перемогло зло. Коли зла, не добра мачуха – королева хотіла вбити Білосніжку через те, що вона була дуже красива. Але на щастя її врятував своїм чарівним поцілунком принц. І саме тут ми бачимо, як зло хотіло перемогти добро, але трапилось навпаки, добро перемогло зло. І мені здається скільки людина не робила б іншій людині зло, виграє завжди добро. А для людини, яка спричиняє це зло завжди повернеться їй на зад. Тому перед тим, як робити зло, варто спершу подумати, чи варто це робити і якою стороною воно може повернутися на зад, адже є така приказка: «Що посієш, те й по жнеш».

В наш час в більшості перемагає зло, тому що більшість людей не цінує те що має, завжди шукає собі те, що для неї є вигідніше, з кожним днем люди все більше і більше ставляться байдуже один до одного, заздрять один одному, не поважають один одного, крадуть один в одного. Тому на питання чому в світі так багато зла і так мало добра? Відповідь в кожної людини є різна, адже добро ми можемо не помічати, а зло ми добре помічаємо і найстрашніше є те, що ми його спричиняємо. Людина, яка зла вважає, що всі люди злі. В її житті не існує таке поняття, як добро. Вона може прожити своє життя тільки злими вчинками, наприклад живе за рахунок крадіжки, пішла на ринок вкрала в когось гаманець, або на крала собі продуктів, чи вбила когось через гроші. Для неї це добро, але комусь вона спричинила зло. Дуже жаль, що такі люди не усвідомлюють такі вчинки і продовжують й надалі так житти. Але зло постійно тривати не може, а тому що за нього потрібно платити і плати ти не грошима, не машиною, не квартирою, а платити своїм життям. Але трапляються такі випадки коли людина довгий період спричинює зло, а потім настає такий момент у житті коли вона це все усвідомлює, і починає перетворювати зло у добро, тобто виконує добри вчинки, стає не байдужою для інших, не краде, не вбиває.

У творі «По той бік добра та зла» Ніцше говорить про добро і зло, але більшу перевагу надає злу, а не добру. На думку Ніцше позначало «добрий» це той хто багатий, могутній, той хто займає вимоку посаду. Оскільки ці люди мали владу, вони створювали цінності на свій розсуд. В культурі жерців Ніцше вбачає коріння появи дійсно злої людини. Жерці – священики на думку філософа найбільші ненависники в світі. А їх ненависть виростає з їх безсилля. Наприклад, вони є найбільш ярими противниками війни, а через те, що вони слабкі. В світі тварин хижак не мислиться через те, що він вбиває ягня, а ягня не вважається добрим, через свою покірність долі. І ось можна побачити, як слабкість перетвоpюєтьcя в заслугу, боягузтво в пpимирення, а безcилля в доброту. Тому дійшовши висновку, я зрозуміла чому Ніцше назвав цей твіp «По той бік добра та зла», а не по цей. Для нього так легше оцінювати добро і зло,що гарне, а що погане. Хоча я для мене добро завжди є чесністю, доброзичливістю, порядністю, справедливістю, здатністю до співпереживання. А зло – завжди залишається тим вчинком, що шкодить людині, примушує її страждати.

Але часто трапляється так, що робити добро людині, ти завдаєш її велику шкоду не тільки для інших, але й для того хто попросить твою доброту. Ось наприклад, твій друг чи товариш попросив у тебе дати списати домашню роботу з математики. Звісно, що ти дав йому списати ту самостійну роботу. Але чи не завдав ти шкоди своєму товаришеві? Звісно, що завдав, тому що раптом йому в майбутньому знадобляться ці самі знання, а він їх так і не засвоїв, через свою доброту. Тому варто продумувати кожен свій крок, і кожен свій вчинок.

Мені дуже хочеться, щоб добро стало б не на тій стороні, а по цій стороні, а зло щоб взагалі відступило б від кожного з нас, щоб усі люди дотримувалися б усіх заповідей Божих. Як би кожна людина жила б і розуміла б те, що як ти ставися до людей так люди ставляться до тебе. Тоді наш світ став би набагато кращим. Адже кожен з нас тільки говорить про те, що йому хочеться щоб світ змінився б в кращу сторону, але ніхто з нас і не намагається його змінити, тому що, як я вже говорила раніше, щоб світ змінився б в кращу сторону, потрібно спочатку змінитися самому.

В моєму житті добро займає основне місце, тому що батьки мені завжди повторюють одну й ту саму фразу: « людину судять за її вчинками». Не обов’язково в житті мати машину, квартиру, бізнеc, а обов’язково чинити добро не тільки батькам, друзям, колегем, а усім хто потpебує. Адже, чим більше ти робиш добра іншим, тим більше добра приходить тобі. І якщо ми будем творити добро, світ зміниться в кpащу стоpону.

Отже, я надаю перевагу добру, але хочу сказати, що зло також відіграє важливу роль у нашому житті, тому що якби не було б зла, то люди не розуміли б що є добро.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.