Моральні норми поведінки людини у Бразилії

brazilСпекотний клімат,живописна природа,країна,де більшість населення обожнює футбол та жаркі танці,батьківщина всім відомого карнавалу та кави — це все про захоплюючу країну Бразилію.

Хоч населення Бразилії не надто заможне,проте,дослідники пишуть,що бразильці є одними із найщасливіших націй світу. А такі факти відразу дають зрозуміти людські цінності цієї нації.

Бразильці надзвичайно цінують родинні зв’язки,вони дуже прив’язані до своїх сімей,завжди підтримують зв’язки навіть з дальніми родичами . Родину прийнято створювати після п’яти-десяти років знайомства,щоб бути впевненим на всі сто відсотків у своєму виборі та не допускати розлучень. Також з не приязню бразильці ставляться до ранніх шлюбів,бо у них ,в основному,одружуються після двадцяти п’яти років.

При знайомстві та зустрічі бразильських жінок цілують у обидві щоки. А чоловіки вітаються традиційним для багатьох країн способом — стискання рук.

У манерах бразильців є дещо схоже з іспанцями,адже вони також надзвичайно не пунктуальні.
Там ніколи ніхто не приходить вчасно,навіть якщо ви,наприклад,запросили гостей на шосту годину вечора,то можете сміливо розраховувати,що вони прийдуть десь о восьмій — дев’ятій годині.

Постійне запізнення трансляції новин чи показ серіалу-це нормально.Існує традиція,що наречена повинна запізнитись на десть хвилин на власне весілля,вона не повинна ,ні в якому разі ,з’явитись раніше нареченого.

Щодо правил етикету та дрес-коду,то тут можна сказати,бразильці не дуже зациклені на зовнішньому вигляді. Вони обожнюють ходити на вулиці в гумових шльопанцях ,які називаються Хаваянас,навіть у нічних клубах та вишуканих ресторанах можна зустріти людей у такому взутті.

Відомо,що Бразилія — країна ,де розповсюджені нарко-кортелі,тому поліція цієї держави надзвичайно жорстока, найжорстокіша у світі,вона не дотримується жодних норм моралі. У вечері ніхто ,зазвичай,не гуляє вулицями, бо це дуже небезпечно. Бразилія входить в десятку най кримінальніших країн світу. Тому,відпочиваючи там,варто пам’ятати про це і не залишати дорогих речей навіть у номері готелю,не кажучи вже,про особисті речі на пляжі.

До речі ,Бразилія — яскравий приклад,що треба бути обізнаним у особливостях невербальної комунікації,вирушаючи у незнайому країну. Ось,наприклад,всім відомий жест «ОК»- тут являється образливим жестом,може навіть значити лють і роздратування,показуючи такий знак,ви даєте зрозуміти вашому співрозмовнику,що він для вас пусте місце,нуль. А жест із трьох пальців,який ще називають «фігою»- тут є жестом захисту. Тож вирушаючи кудись,поцікавтесь особливостями невербального спілкування,щоб не влипнути в незручну ситуацію.

Бразильці дуже товариський народ, люблять поговорити,просто потеревенити без причини. Вони дуже люблять влаштовувати посиденьки з друзями,щоб поговорити,подивитись серіал чи футбол.

Це країна,де вважається нормальним комплімент дівчині щодо того як виглядає її попа,бо бразильці вважають цю частину найпривабливішою частиною жіночого тіла.

Але пропозиції на вулиці,типу «дівчино,можна з вами познайомитись» вважаються обурливими,непристойними. Так ,що ось такий контраст у поведінці бразильського народу.

Багатьом народам світу треба повчитись у бразильців. Адже,незважаючи на низький рівень життя,без робітницю, бразильці залишаються оптимістами і патріотами своєї країни.

Бразильці опанували так зване позитивне мислення ,щоб перекрити недоліки способу життя їхнього суспільства. У них багато свят,не тільки державних. Всі свята супроводжується танцями і багатими застіллями. А всесвітньо відомий Бразильський карнавал-це привід відпочити та об’єднатися мало чи не всією країною.

Як на мене,чудовим законом Бразилії є заборона курити державних установах і в громадських місцях.
Бразильці дуже темпераментний народ,це можна помітити навіть у їх традиційних танцях-самба,ламбада. Вони дуже ревниві,через те й шлюби вкладаються тільки коли пара повністю довіряє один одному.

Оскільки Бразилія — батьківщина карнавалу,природно ,що кожна жінка хоче виглядати привабливо на цьому святі. Тож Бразилія являється однією із лідерів по проведенню пластичних операцій. Кажуть,що хірурги просто не встигають завозити силікон,настільки це популярні операції з вдосконалення своєї зовнішності . Багато країн негативно відносяться до такого способу корекції тіла,але тут це вважається абсолютно нормальним.

На вулицях постійно повно жебраків,до того ж це не тільки літні люди,чи ті,хто не в змозі працювати,це можуть бути просто ліниві молоді люди.

Загалом,бразильська манера поведінки заключається у відвертому «пофігізмі»,але,в той же час,ментальність цього народу,дозволяє викрутитись із будь-якої скрутної ситуації,без прикладання значних зусиль . Це країна з високим рівнем корупції. Саме рівень корупції дозволяє лінивим бразильцям швидко вирішувати свої проблеми. Цей сумний факт показує ,що моральність бразильського суспільства,нажаль,на дійсно низькому рівні.

Проте,є й хороші риси в цій нації. Вони є пацифістами і завжди намагаються вирішувати суперечки чи конфлікти мирним способом,веденням діалогу,дипломатичними засобами. В них практично відсутні конфлікти на расовій, культурній, релігійній основі.

Як бачимо, моральні норми цього суспільства дуже різнобічні. Але,незважаючи на складну ситуацію з роботою,бразильці залишаються життєрадісним народом,сповненим оптимізму,а головне,не втрачають своєї людяності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.